paź 30, 2020

Klinika Flebologii w Warszawie nowym Centrum Referencyjnym Philips


Warszawska Klinika Flebologii, placówka wysokospecjalistyczna, zajmująca się na co dzień diagnostyką i leczeniem chorób żył, ściśle współpracująca z Centrum Medycyny Sportowej, stała się jednym z ośrodków referencyjnych firmy Philips. Oznacza to, że lekarze z całego świata będą mogli teraz odwiedzać klinikę, by korzystać z wymiany doświadczeń i wiedzy w zakresie innowacyjnych badań układu żylnego prowadzonych w oparciu o nowoczesne technologie.

Klinika Flebologii w Warszawie stała się  właśnie ośrodkiem referencyjnym firmy Philips, wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i kompleksowego leczenia chorób układu żylnego.

 

Ośrodek warszawski od lat współpracuje z Centrum Medycyny Sportowej, korzystając z najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie diagnostyki. Klinika Flebologii jako pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej wykorzystuje szerokie możliwości nowej generacji ramienia C Zenition 70, do diagnostyki i leczenia pacjentów z dolegliwościami związanymi z niewydolnością żylną.

 

Przewlekła niewydolność żylna kończyn dolnych, niewydolność żylna miednicy, żylaki okolic


intymnych czy żylne zespoły uciskowe, to tylko niektóre z wielu schorzeń, z jakimi zmagają się pacjenci Kliniki Flebologii. Skuteczna diagnostyka i kompleksowe leczenie wspomnianych chorób w klinice możliwe jest zarówno dzięki kompleksowej wiedzy lekarzy specjalistów, jak i dostępności nowoczesnych technologii, które umożliwiają przeprowadzenie całej serii badań i zabiegów. Dzięki tym czynnikom opieka nad pacjentami Kliniki Flebologii jest na najwyższym światowym poziomie.

 

- Jesteśmy znani między innymi z pełnoprofilowej diagnostyki ultrasonograficznej układu żylnego (USG Doppler), diagnostyki obrazowej naczyń (angiograf mobilny Zenition) czy nowatorskich zabiegów wewnątrzżylnych, precyzyjnie planowanych dzięki wykonywanym na co dzień wenografiom MR w Centrum Medycyny Sportowej w Warszawie – podkreśla  dr Cezary Szary, specjalista radiologii i flebolog, współzałożyciel Kliniki Flebologii.

 

Podpisana umowa między firmą Philips i Kliniką Flebologii pozwoli pracownikom kliniki na zaoferowanie  najnowocześniejszych  rozwiązań  technologicznych w codziennej diagnostyce i leczeniu pacjentom  z problemami układu żylnego.

- Klinika Flebologii w Warszawie to miejsce pełne profesjonalizmu, pasji
i ciągłej chęci rozwoju, co przekłada się na kompleksowe podejście do problemów i dolegliwości, z jakimi zmagają się pacjenci, zarówno z punktu widzenia profilaktyki, diagnostyki, jak i leczenia
- podkreśla Marcin Bruszewski, Dyrektor Generalny Health Systems Philips. - Dla nas to  ważny krok  i poczucie spełnienia misji - mamy swój udział zarówno w niesieniu pomocy chorym, jak i podnoszeniu kwalifikacji ekspertów w zakresie chorób układu żylnego, promując tym samym najlepsze praktyki stosowane w Polsce – dodaje Marcin Bruszewski.

 

Klinika Flebologii w Warszawie to jeden z nielicznych ośrodków w Polsce, gdzie pracują specjaliści zajmujący się diagnostyką i małoinwazyjnym leczeniem niewydolności żylnej miednicy i żylnych zespołów uciskowych. Stosowane w placówce kompleksowe podejście diagnostyczne pozwala wdrożyć leczenie przyczynowe zarówno u pacjentów wchodzących w wiek dorosły, kobiet po okresie ciążach, jak również u osób z nawrotem choroby żylnej po wcześniejszych próbach leczenia.

About Royal Philips  


Philips to wiodący dostawca technologii medycznych, którego misją jest poprawa zdrowia osiągana poprzez kompleksową opiekę nad pacjentem, począwszy od zdrowego trybu życia, profilaktyki, po diagnostykę, leczenie i opiekę domową. Philips wykorzystuje zaawansowane technologie, analizy kliniczne oraz doświadczenia swoich partnerów, aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia. Firma ma siedzibę główną w Holandii i jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej oraz opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. Firma w 2019 roku wygenerowała sprzedaż na poziomie 19,5 miliarda dolarów, a obecnie zatrudnia ok. 80 000 pracowników w ponad 100 krajach. Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl
Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Autor:

Kontakt

Kamila Kozbial

Kamila Koźbiał

Communications Manager - obszar komunikacji korporacyjnej oraz systemów ochrony zdrowia 

Tel: +48 665 553 569

Udostępnij w mediach społecznościowych

Zasoby multimedialne

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.