Czas czytania: 5 Min
Czyste powietrze ›› Nawilżacz powietrza do sypialni
Czyste powietrze ›› Nawilżacz powietrza do sypialni
Masz wrażenie, że Twoja skóra nagle stała się sucha? Pojawiły się też problemy z oddychaniem, gardło wysycha, a sen nie jest już tak regenerujący, jak kiedyś? Możliwe, że w Twoim mieszkaniu jest nieodpowiednia wilgotność powietrza. Poradzisz sobie z tymi dolegliwościami, dzięki nawilżaczowi powietrza do sypialni. Jaki model wybrać? Tego dowiesz się w artykule.
Masz wrażenie, że Twoja skóra nagle stała się sucha? Pojawiły się też problemy z oddychaniem, gardło wysycha, a sen nie jest już tak regenerujący, jak kiedyś? Możliwe, że w Twoim mieszkaniu jest nieodpowiednia wilgotność powietrza. Poradzisz sobie z tymi dolegliwościami, dzięki nawilżaczowi powietrza do sypialni. Jaki model wybrać? Tego dowiesz się w artykule.
Obniżenie temperatury na zewnątrz bardzo często wiąże się z próbami podwyższenia jej w domu. Włączenie grzejnika w okresie jesienno-zimowym to żadne zaskoczenie. Chociaż wzrost temperatury powietrza wywołuje miłe uczucia, nie można tego w pełni odnieść do ogólnego stanu zdrowia. Dogrzewanie mieszkania bardzo często doprowadza do obniżenia optymalnego poziomu wilgotności.
Warto wiedzieć: Dobre samopoczucie w domu lub mieszkaniu zapewnia wilgotność na poziomie 40-60%. Zarówno zbyt niskie, jak i za wysokie wartości negatywnie wpływają na stan zdrowia oraz jakość snu.
Objawy suchego powietrza w mieszkaniu : Zobacz też: Dlaczego nawilżanie powietrza jest ważne? W przypadku za wysokiej wilgotności powyżej 70% w mieszkaniu może zacząć rozwijać się pleśń oraz grzyby, które także negatywnie wpływają na samopoczucie.Zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza w domu jest niezwykle ważne - dotyczy to szczególnie alergików i astmatyków. Co zrobić, gdy stan zdrowia jest coraz gorszy, a zmęczenie staje się nie do wytrzymania? Nawilżacz powietrza w sypialni może załatwić sprawę, jeśli model będzie dostosowany do potrzeb oraz wielkości pokoju.
Nawilżacz powietrza w sypialni świetnie spisuje się przede wszystkim w sezonie grzewczym. Kontroluje oraz zwiększa poziom wilgotności powietrza do pożądanej wysokości. Warto go włączać zaraz po przyjściu z pracy, aby zapewnić wysoki komfort snu w godzinach wieczornych/nocnych.Czas pracy nawilżacza powietrza do sypialni do jedno, ale kluczowe są pewne element specyfikacji, które gwarantują efektywność urządzenia. Jaki nawilżacz powietrza do sypialni wybrać - specyfikacja:
Ciekawostka: Według rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie poziom hałasu nie powinien przekraczać progu 30 dB w godzinach 22-6 oraz 40 dB między 6 a 22.
Pamiętaj, że nawilżacz powietrza w sypialni nie może zajmować zbyt wiele miejsca - wybieraj modele o kompaktowych wymiarach. Lepiej ustawiać go daleko od źródła ciepła, aby urządzenie nie pobierało więcej prądu oraz wody niż powinno. To może Cię zainteresować: Oczyszczacz powietrza do sypialni
Jeśli chcesz poprawić stan wilgotności powietrza w swoim mieszkaniu i dodatkowo marzysz o efektywnym śnie, na pewno przyda Ci się odpowiednie urządzenie. Wiesz już, na które elementy specyfikacji warto zwrócić uwagę, ale jaki model wybrać? Wśród produktów Philips znajdziesz wygodne rozwiązanie do swojej sypialni. • Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 Nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 zmienia wilgotność powietrza w pomieszczeniach do 25 m2. Jego wydajność wynosi 220 ml/h. Dzięki technologii NanoCloud wykorzystującej naturalny proces parowania, w powietrzu jest o 99% mniej bakterii w przeciwieństwie do nawilżaczy ultradźwiękowych. Na żadnych powierzchniach nie pozostają białe ślady ani plamy, a nawilżone powietrze jest równomiernie rozprowadzane po całej sypialni. Nawilżacz powietrza Philips ma dodatkowy czujnik, który umożliwia utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza - wystarczy wybrać 1 z 3 poziomów: 40, 50 lub 60%. Tryb snu ogranicza natomiast nie tylko głośność pracy, ale również stopień jasności wyświetlacza. Nie musisz się także bać o ilość wody w 2 l zbiorniku - czujnik Healthy Air Protect informuje, gdy trzeba ja uzupełnić. Możesz również zaprogramować nawilżacz powietrza w sypialni i zaplanować jego pracę na 1,4 lub 8 godzin. • Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Philips 2w1 Chcesz jednocześnie zadbać o wilgotność oraz czystość powietrza w swoim domu? Wybierz urządzenie 2w1, czyli oczyszczacz i nawilżacz powietrza Philips AC2729/51. W przypadku nawilżania powietrza wydajność wynosi 500 ml/h. Urządzenie sprawdzi się w sypialni o powierzchni do 30 m2. Tak jak w przypadku poprzedniego modelu można wybrać 1 z 3 poziomów stałego nawilżenia oraz monitorować efekty działania sprzętu. Tryb nocny nie zakłóca snu, a Technologia NanoCloud dba o redukcję niewidocznych dla oka bakterii. Jeśli chodzi o proces oczyszczania, to wydajność kształtuje się na poziomie 250 m3/h. Urządzenie również informuje o jakości powietrza. Na wyświetlaczu można zweryfikować wskaźnik poziomu alergenów IAI oraz cząsteczek PM2,5.
Warto wiedzieć: Skuteczny filtr NanoProtect HEPA usuwa do 99,97% cząstek PM2,5, alergenów, bakterii, wirusów, gazów.
Możesz wybrać 1 z 2 trybów działania oczyszczania powietrza: ogólny lub antyalergenowy. W każdej chwili da się zdecydować o pracy urządzenia dzięki wygodnej aplikacji mobilnej Clean Home +. Blokada rodzicielska chroni przed nagłą zmianą ustawień. Z takim nawilżaczem powietrza do sypialni kompleksowo zadbasz o zdrowie wszystkich domowników i to w bezpieczny sposób. Przeczytaj też: Nawilżacz powietrza dla niemowląt – jaki wybrać?
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Czy nawilżacz powietrza może chodzić całą noc?
Zobacz więcej
Czy domowe sposoby na oczyszczenie powietrza są skuteczne?
Zobacz więcej
Oczyszczacz powietrza a otwarte okno
Zobacz więcej