Czas czytania: 5 Min
Chcesz przygotować zdrowy posiłek dla całej rodziny? Zależy Ci nie tylko na głębokim smaku, ale również krótkim czasie gotowania? W Twojej kuchni powinno więc znaleźć się miejsce dla malaksera. Do czego służy i co to jest? Poznaj popularne modele Philips.
Malakser – do czego służy:
• siekanie,
Z pomocą malaksera do ciasta można także wyrobić masę, ubić pianę, a nawet zrobić sos albo dip. Urządzenie pozwala również na szybkie przygotowanie surówki lub sałatki. Ostre tarcze trą też ser i precyzyjnie rozdrabniają orzechy. Ze względu na niewielkie gabaryty można powiedzieć, że malakser Philips to mały pomocnik w kuchni, chociaż ze względu na mnogość jego zadań wsparcie okazuje się znaczące. Sprawia, że gotowanie staje się przyjemniejsze i szybsze, a potrawy nie tracą swojego wyjątkowego smaku.
Przeczytaj: Multicooker - czym jest, jak działa i czy warto kupić
Malakser do warzyw przede wszystkim kojarzony jest z robotem kuchennym oraz urządzeniem wielofunkcyjnym. Czym różni się od innych sprzętów, które także przyspieszają i ułatwiają gotowanie? To może Cię zainteresować: Małe AGD do kuchni - przegląd urządzeń, które zmienią Twoje podejście do gotowania
1. Mikser w przeciwieństwie do malaksera kuchennego miesza i uciera składniki – ubija oraz napowietrza jednocześnie. Z jego pomocą można bez problemu ubić jajka, zrobić krem albo wyrobić ciasto. Nie pomoże jednak w krojeniu ani rozcieraniu produktów.
2. Blender ma budowę kielichową lub formę ręczną. Służy głównie do przygotowywania zup krem, koktajli, hummusów czy masła orzechowego. Nie radzi sobie jednak z krojeniem w przeciwieństwie do malaksera do warzyw.
Nie oznacza to jednak, że któreś z urządzeń jest lepsze lub gorsze. Zarówno malakser kuchenny, mikser, jak i blender mają po prostu inne, unikalne funkcjonalności.
Dzięki wielofunkcyjności malaksera kuchennego gotowanie staje się prostsze, a potrawy wciąż pozostają smaczne oraz zdrowe. W przypadku tego typu urządzeń warto najpierw zerknąć na specyfikację – dzięki temu sprzęt spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
Malakser – robot kuchenny a jego cechy:
• moc – warto, aby wynosiła 700-900 W. Urządzenie poradzi sobie wtedy nie tylko z warzywami i owocami, ale także serem orzechami czy mięsem.
• ilość obrotów na minutę – im większa prędkość obrotowa malaksera, tym lepiej. Warto również, aby robot kuchenny miał wbudowany tryb pulsacyjny, turbo, a także możliwość regulacji działania.
• wielkość dzbanka – dla rodziny 4-5-osobowej lepiej wybierać te o większej pojemności.
Malakser Philips Daily Collection HR7320/00 ma silnik o mocy 700 oraz tarcze 2 w 1, co pozwala na szybkie oraz sprawne przygotowywanie posiłków. Urządzenie ma 19 funkcji, więc ugotujesz wszystko, co sobie zamarzysz. Robot kuchenny jest prosty w obsłudze, łatwo go rozłożyć, a wszystkie elementy można myć w zmywarce. Kolory konkretnych akcesoriów podpowiedzą Ci, którą z 2 prędkości warto wybrać do danej czynności. W każdej chwili możesz również skorzystać z trybu pulsacyjnego. Pojemny dzbanek umożliwia zrobienie 5 porcji zupy lub koktajlu za jednym razem. Duży otwór na produkty natomiast sprawia, że produktów nie trzeba wcześniej kroić, co dodatkowo skraca czas poświęcony na gotowanie.
Jeśli szukasz bardziej zaawansowanego urządzenia, wybierz malakser Philips Viva Collection HR7530/10. Urządzenie ma nie tylko lepszy silnik o mocy 850 W, ale także więcej funkcjonalności, bo aż 31! W dokładnym siekaniu pomaga tarcza 2 w 1 i funkcja PowerChop, która ułatwia również przygotowywanie masy na ciasto czy owocowych przecierów. Malakser sprawnie szatkuje, ubija, kroi, mieli, wyciska i nie tylko. Z jego pomocą przygotujesz potrawy na każdą porę dnia np. ulubione frytki albo wyciśniesz sok na podwieczorek. Możesz wybrać 1 z 2 prędkości oraz tryb pulsacyjny. Zarówno pojemność dzbanka, jak i wielkość otworu jest taka sama jak we wcześniejszym modelu malaksera Philips. Dopasuj urządzenie do swoich potrzeb – gotuj szybciej i zdrowiej każdego dnia!
Dowiedz się: Małe agd na prezent - co wybrać?
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Frytkownica beztłuszczowa – jak działa i czy warto?
Zobacz więcej
Kombiwar czy frytkownica beztłuszczowa – czym się różnią?
Zobacz więcej
Czy frytkownica beztłuszczowa jest zdrowa?
Zobacz więcej