Pielęgnacja brody

Jeśli poważnie traktujesz kwestię doskonałego wyglądu, Twój łazienkowy zestaw narzędzi powinien zawierać trymer (z nasadką grzebieniową i precyzyjną), golarkę precyzyjną i pełnowymiarową golarkę. Niektóre narzędzia, takie jak Styleshaver firmy Philips lub Multigroom firmy Philips, mają kilka różnych funkcji, które umożliwiają wykonywanie więcej niż jednego zadania za pomocą tego samego urządzenia.
Włosy na twarzy nigdy nie stoją w miejscu
Pierwszą rzeczą, o jakiej musisz pamiętać, jest fakt, że broda i wąsy nieustannie się zmieniają. Nie ma znaczenia, jak pięknie i precyzyjnie je przyciąłeś, nadając im imponujący styl, gdyż wkrótce i tak znowu urosną. Ogólna zasada jest taka, że krótszy zarost musi być przycinany częściej niż dłuższy z tego prostego powodu, że dodatkowy 1 mm jest bardziej zauważalny, jeśli broda lub wąsy są krótkie. W takim wypadku musisz poświęcić odrobinę więcej czasu podczas porannego golenia każdego dnia lub co dwa dni, aby cieszyć się zarostem o preferowanej długości. Dłuższy zarost wystarczy przycinać raz lub dwa razy w tygodniu.

Higiena to podstawa
Jeśli jesteś przyzwyczajony jedynie do szybkiego ochlapywania twarzy wodą rano i wieczorem, Twoja broda lub wąsy mogą narzekać na brak należytej uwagi. Dbaj, aby zarost ładnie wyglądał i pachniał, myjąc go szamponem pod prysznicem, a następnie nakładając odrobinę odżywki, jeśli włosy są szorstkie.

Miękko acz stanowczo
Włosy na brodzie każdej osoby są inne: u niektórych mężczyzn rosną równo w dół, natomiast u innych odstają na wszystkie strony. Jeśli Twoje włosy są niesforne, nałóż odrobinę olejku do brody i uczesz włosy w dół. Olejek do brody zmiękcza włosy, a pomady można użyć dodatkowo do ułożenia brody lub wąsów. Nie trzeba kupować dziesiątek drogich produktów — wszystko, czego Ci potrzeba, to kilka dobrych podstawowych produktów.

Zdobądź odpowiednie narzędzia
Jeśli poważnie traktujesz kwestię doskonałego wyglądu, Twój łazienkowy zestaw narzędzi powinien zawierać trymer (z nasadką grzebieniową i precyzyjną), golarke precyzyjną i pełnowymiarową golarkę. Niektóre narzędzia, takie jak Styleshaver firmy Philips lub Multigroom firmy Philips, mają kilka różnych funkcji, które umożliwiają wykonywanie więcej niż jednego zadania za pomocą tego samego urządzenia.

Być jak brodacz
Noś swoją brodę i/lub wąsy z dumą. Aby zarost nie zrobił się brudny lub tłusty, staraj się zbyt często go nie dotykać. Przytnij włosy wokół ust i poćwicz jedzenie i picie w taki sposób, aby nic nie utknęło we włosach na twarzy. Inną rzeczą, jaką musisz poćwiczyć, jest skromne stwierdzenie „Mi też”. To dobra odpowiedź na zdanie „Podoba mi się Twoja broda”, które przyjdzie Ci często słyszeć.