Centrum prasowe | Polska

Powrót mamy do pracy 


Powrót do pracy młodej mamy może być łatwiejszy dzięki odpowiedniej organizacji oraz niezbędnym akcesoriom, np. inteligentnej niani elektronicznej oraz laktatorowi i butelkom. 

20 czerwca 2017

Pomocna aplikacja uGrow marki Avent

Decyzja o momencie powrotu do pracy może być równie trudna jak decyzja o urodzeniu dziecka. Także tym razem powinnaś zaufać swojej intuicji i wyczuć, kiedy jest ten właściwy czas i kiedy Ty i Twój maluszek jesteście na to gotowi. Pomyśl, czy to decyzja stricte finansowa, czy masz możliwość przedłużenia swojego urlopu, czy możesz wrócić na to samo stanowisko czy może potrzebujesz zmiany?

Najważniejszym elementem przy decyzji o powrocie do pracy jest znalezienie opieki do dziecka. Możesz liczyć na mamę lub teściową, poślesz dziecka do żłobka czy zatrudnisz nianię? Może warto pomyśleć o połączeniu kilku opcji? Dobrym pomysłem jest również znalezienie żłobka blisko Twojej pracy, co zapewni Ci pewien komfort. Ale aby być spokojną i móc się skupić na pracy, możesz też skorzystać z inteligentnej niani Philips Avent uGrow, która pozwali Ci być w stałym kontakcie ze swoją pociechą niezależnie od tego, jak daleko się znajdujesz. Niania łączy się z Internetem przez sieć Wi-Fi, a Ty na swoim smartfonie możesz mieć podgląd na swoją pociechę, a nawet uspokoić ją i powiedzieć coś w każdej chwili.

 

Decydując się na powrót do pracy, miej świadomość, że Twoja rola w domu nieco się zmieni. Być może teraz to tata będzie pierwszy w domu lub będzie odbierał lub zawoził malca do żłobka i oboje będziecie musieli przywyknąć do nowej rutyny. Z pewnością pomoże Wam dobra organizacja. Możesz np. planować posiłki oraz swoją garderobę do pracy w ciągu weekendu i tak samo przygotowywać ubranka i pożywienie dla maluszka. Ułatwieniem będzie też przygotowywanie ubrań, jedzenia i rzeczy do pracy dzień wcześniej, by móc cieszyć się spokojniejszymi porankami. 

Karmienie butelką Philips Avent

Jeśli zdecydujesz się na kontunuowanie karmienia mlekiem własnym, pamiętaj, że zgodnie z kodeksem pracy, mamie pracującej co najmniej 6 godzin dziennie przysługują dwie przerwy na karmienie, każda po 30 minut. Możesz więc wyjść z pracy, by nakarmić dziecko, połączyć przerwy i wyjść godzinę wcześniej lub ktoś może Ci przynieść maluszka. Twoim sprzymierzeńcem będzie także laktator elektryczny Philips Avent, dzięki któremu wygodnie odciągniesz pokarm oraz butelka, która podana nawet przez inną osobę będzie miała pokarm najlepiej odpowiadający potrzebom Twojego maluszka. 

Dodatkowo butelki Philips Avent Natural sprawiają, że karmienie mieszane lub przejście do karmienia butelką staje się łatwiejsze zarówno dla mamy, jak i niemowlaka. Butelki mają szeroki smoczek, który kształtem przypomina kobiecą pierś, przez co sprawiają, że dziecko ssie z butelki w niemal identyczny sposób jak z piersi mamy. 

 

Nie trać też pewności siebie po powrocie do pracy. Zacznij myśleć o sobie jak o pracującej mamie i kobiecie. Pamiętaj o swoich dotychczasowych osiągnięciach zawodowych i dostrzeż również nowe umiejętności, które zdobyłaś, stając się mamą, np. lepszą organizację pracy, multitasking czy planowanie strategiczne. Młoda mama może być na prawdę cennym pracownikiem!

Powrót mamy do pracy

Dodatkowych informacji udzielają:

Agata

Agata Rzeszuto

Junior PR Manager, Philips Polska

Pielęgnacja ciała

Pięlęgnacja matki i dziecka

You are about to visit a Philips global content page

Continue

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter
.

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?