Centrum prasowe | Polska

Trwała i skuteczna depilacja IPL w domu


Urządzenia IPL do użytku w domu to alternatywa dla krótkotrwałych efektów jednorazowych golarek, bolesnej depilacji woskiem czy kremów do depilacji, które mogą powodować podrażnia. Sprawdź, czym jest technologia IPL i jak wybrać odpowiednie urządzenie do domowej depilacji światłem.

3 lipca 2017

W dzisiejszych czasach regularna depilacja jest normą, a panie marzą o tym, by raz na zawsze pozbyć się niechcianych włosków z nóg, pach i okolic bikini i to bez bólu, podrażnień i wrastających włosków. Jeśli Tobie również zależy na zadbanym i gładkim ciele na długo, a nie chcesz tracić pieniędzy i czasu na wizyty w salonie kosmetycznym, postaw na urządzenia do depilacji IPL. 

IPL w warunkach domowych

 

Technologia IPL (Intense Pulsed Light) jest dostępna od 1997 roku, ale jeszcze kilka lat temu wykorzystywana była jedynie w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Dziś znalazła zastosowanie także w urządzeniach do depilacji przeznaczonych do użytku domowego. Urządzenia IPL do depilacji wykorzystują delikatne impulsy świetlne. Kierując błyski światła do cebulek włosów, powodują naturalne wypadanie włosków, a proces ich odrastania zostaje zahamowany. Co ważne, depilacja nie jest bolesna i nie powoduje podrażnień. Stosowane zgodnie z przeznaczeniem urządzenia są bezpieczne do samodzielnego używania. W ten sposób możesz zaoszczędzić czas i mieć narzędzie do skutecznej depilacji zawsze pod ręką!

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń do samodzielnej depilacji IPL. Na co zwracać uwagę przy wyborze urządzenia dla siebie?

 

Dostępne nasadki

 

Przede wszystkim zastanów się, do jakich obszarów ciała chcesz używać urządzenia i zwróć uwagę na nasadki. Kształt i rozmiar okienek w nasadkach pozwalają dopasować je do depilowanego obszaru ciała. Im większe okienko nasadki, tym szybciej wykonasz zabieg, ale nie zawsze tylko wielkość nasadki się liczy. Do pach czy okolic bikini potrzebne są przecież nasadki o nieco innym kształcie, aby ułatwić depilację. Sprawdź Philips Lumea Prestige BRI956, która posiada unikalne, specjalnie wyprofilowane nasadki stworzone, by uzyskać optymalne efekty na wszystkich obszarach ciała. 

Depilacja okolic pach Philips Lumea

W urządzeniu BRI956 dostępne są 4 nasadki: duża nasadka do ciała, nasadka do pach, precyzyjna nasadka do twarzy i nasadka do okolic bikini, które różnią się nie tylko kształtem i rozmiarem okienek, ale również zastosowanymi filtrami. Np. włoski w strefie bikini zwykle są grubsze i mocniejsze, dlatego dodatkowy, przezroczysty filtr skupia tę samą wiązkę światła na mniejszej powierzchni, zapewniając skuteczną depilację tego problematycznego obszaru. 

Specjalna zakrzywiona konstrukcja nasadki do pach oraz okienko o powierzchni 3 cm2 ułatwiają usuwanie trudno dostępnych włosków. Z kolei skóra twarzy jest na ogół cieńsza i delikatniejsza niż na ciele, więc dodatkowy, bardzo czerwony filtr zapewnia maksymalne bezpieczeństwo depilacji delikatnej skóry twarzy, a małe płaskie okienko o powierzchni 2 cm2, zapewnia precyzyjne stosowanie na górnej wardze, podbródku i linii szczęki.

 

Czujnik doboru intensywności zabiegów

 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na sposób dobrania odpowiedniego natężenia światła w urządzeniu IPL. Kobiety mają różne odcienie skóry i różny kolor włosków i tym należy się kierować dobierając natężenie, by impulsy nie były ani zbyt silne, ani zbyt lekkie. Ułatwieniem będzie czujnik, który podpowie właściwy poziom intensywności zabiegu, np. czujnik SmartSkin zastosowany w Lumea Prestige. Najlepiej, jeśli urządzenie tak jak Lumea Prestige posiada również możliwość manualnej regulacji natężenia światła - te dwie opcje gwarantują bezpieczną, bezbolesną i skuteczną depilację.

 

Wydajność i żywotność

 

Warto porównać również sposób działania urządzenia, gdyż dostępne są takie z akumulatorem i działające tylko po podłączeniu do kabla sieciowego. Wygodniejsze są oczywiście urządzenia bezprzewodowe, które pozwalają wykonywać zabiegi w każdym miejscu. W tym wypadku musisz jednak pamiętać o ładowaniu i mieć nadzieję, że akumulator nie będzie rozładowany akurat wtedy, gdy chcesz użyć urządzenia. Dobrym rozwiązaniem jest więc połączenie zasilania akumulatorowego i przewodowego dostępne w Philips Lumea Prestige, które gwarantuje maksymalną swobodę korzystania.

 

Sprawdź także wydajność i żywotność urządzenia, pamiętając, że nie tylko ilość błysków się liczy. Najlepiej zestawić ją z rozmiarem okienka oraz rekomendowaną częstotliwością zabiegów oraz żywotnością podaną w latach. Lumea Prestige posiada lampę o wysokiej wydajności ponad 250 000 błysków, co zapewnia 20 lat użytkowania przez jedną osobę. Co ważne, lampy zastosowanej w Philips Lumea Prestige nie trzeba wymieniać, a to oznacza brak dodatkowych kosztów użytkowania.

Lumea Prestige na łóżku z nasadkami

Dodatkowych informacji udzielają:

Agata

Agata Rzeszuto

Senior PR Specialist, Philips Polska

Pielęgnacja ciała

Pięlęgnacja matki i dziecka

You are about to visit a Philips global content page

Continue

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter
.

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?