Dbaj nie tylko o zęby! 


Zadbaj o higienę jamy ustnej w sposób kompleksowy i pamiętaj o czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych oraz języka. Szczoteczka soniczna Philips DiamondClean Smart może Ci w tym pomóc! 

21 listopada 2017

Szczoteczka DiamondClean Smart

Szczotkowanie zębów to jedna z tych czynności, którą wykonujesz każdego dnia i pewnie nawet się nad tym nie zastanawiasz. A może warto? Okazuje się, że często nie mamy odpowiedniej wiedzy, w jaki sposób myć zęby, mamy je niedomyte i nie dbamy w odpowiedni sposób o całą jamę ustną. 

Przestrzenie międzyzębowe i język

 

Szczotkowanie zębów do absolutna podstawa w higienie jamy ustnej. Ważne jest jednak także czyszczenie przestrzeni międzyzębowych oraz języka. - Przestrzenie miedzyzębowe to powierzchnie, które bardzo trudno wyczyścić za pomocą szczoteczki do zębów. Włosie po prostu nie jest w stanie tam dosięgnąć. Pewną pomocą są szczoteczki soniczne Philips Sonicare, które dzięki dynamicznej akcji płynu zwiększają skuteczność szczotkowania w trudnodostępnych miejscach – zauważa dr Michał Ganowicz, lekarz stomatolog. Dokładne oczyszczenie przestrzeni wymaga także użycia nitki dentystycznej lub irygatora Sonicare Airfloss.

 

Nie zapominaj też o języku. - Grzbiet języka ma pełno zachyłków, w których gromadzą się bakterie i resztki jedzenia. Często to właśnie język odpowiedzialny jest za nieprzyjemny zapach z ust - mówi Michał Ganowicz. Jak myć język? Najprostsza metoda to umycie języka szczoteczką do zębów ruchem wymiatającym od tylnej do przedniej części języka. Wystarczy, jeśli tą czynność będziesz wykonywać raz dziennie, najlepiej wieczorem. - Jedyny problem przy tej czynności jaki się często pojawia to odruch wymiotny. W takich przypadkach najlepiej czyścić język z brodą pochyloną mocno w stronę klatki piersiowej. Dobrze jest przy tym głęboko oddychać. Z czasem odruch przy czyszczeniu języka zanika. Wiem, bo sprawdziłem to na sobie – radzi dr Michał Ganowicz.

 

Sonicare DiamondClean Smart dla kompleksowej higieny

 

Ułatwieniem w kompleksowym dbaniu o higienę jamy ustnej jest nowa szczoteczka soniczna Sonicare DiamondClean Smart. Jest to połączenie technologii sonicznej Philips Sonicare z technologią Smart Sensor oraz aplikacją.

 

Szczoteczka dzięki technologii sonicznej Philips Sonicare wykonuje do 62 tysięcy ruchów szczotkujących na minutę, wytwarzając mikrobąbelki, które dynamicznie docierają do trudnodostępnych miejsc. Mikrobąbelki uderzają w płytkę nazębną, rozbijając ją i uwalniając zęby od bakterii. Powstały płyn czyści nie tylko same zęby, ale dostaje się także w trudnodostępne miejsca między zębami, na tylne powierzchnie zębów i wzdłuż linii dziąseł. Najnowsza szczoteczka Philips Sonicare DiamondClean Smart usuwa do 10 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna, zapewnia zdrowsze dziąsła w 2 tygodnie, usuwa do 100% przebarwień już w 3 dni i dba o świeży oddech.

Szczoteczka DiamondClean Smart z dedykowaną aplikacją

Dodatkowo w nowej szczoteczce dostępne są specjalistyczne główki, które dzięki technologii adaptacyjnej dopasowują się do kształtu zębów i dziąseł. 4 nowe wymienne główki linii Premium zadbają o jeszcze lepsze czyszczenie zębów (Premium Clean), zdrowsze dziąsła (Premium Gum Care) oraz wybielanie (Premium White). Nowością  jest wymienna główka TongueCare+ do czyszczenia języka, która składa się z 240 elastycznych mikrowypustek, aby z porów i nierówności na języku dokładnie usuwać bakterie. Dzięki RFID każdą wymienna końcówka łączy się z odpowiednim programem pracy.

Dzięki technologii Smart Sensor (czujniki lokalizacji, nacisku i ścierania) szczoteczka łączy się z aplikacją Sonicare. Funkcja Touch-Up na bieżąco monitoruje technikę szczotkowania, daje wskazówki i informacje w czasie rzeczywistym. Aplikacja Sonicare jest swego rodzaju wirtualnym centrum zarządzania zdrowiem jamy ustnej. Możesz uzyskać informacje i wskazówki na bieżąco, porównywać efekty szczotkowania z poszczególnych dni, wyznaczać sobie cele, określić miejsca problematyczne i podzielić się wynikami ze swoim lekarzem stomatologiem.

 

Dzięki wszystkim tym rozwiązaniom możesz w najlepszy kompleksowy sposób zadbać o higienę jamy ustnej.

Szczoteczka DiamondClean Smart w lazience na blacie

Dodatkowych informacji udzielają:

Izabela Rogulska 

PR Manager

Email: izabela.rogulska@philips.com

 

Agata Blinkiewicz 

PR Specialist 

E-mail: agata.blinkiewicz@philips.com

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter
.

 

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.