1
Roztocza - jak się ich pozbyć?

Jak pozbyć się roztoczy?

Wypróbuj oczyszczacze powietrza Philips

W dzisiejszych czasach jakość powietrza, którym oddychamy pozostawia niestety wiele do życzenia. Sytuacja jest szczególnie ciężka w dużych miastach, wśród mnóstwa samochodów oraz ogrzewania starymi piecami, paliwami złej jakości, gdzie zanieczyszczenie sięga zenitu. Wielu z nas uważa, że dom czy mieszkanie są azylem, w których możemy się schować i w końcu odetchnąć pełną piersią. Ale czy na pewno? Niestety nie. Jak się bowiem okazuje, powietrze w naszych domowych wnętrzach jest nawet do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz! Kurz, roztocza, bakterie i wirusy, pyłki, alergeny sierści zwierząt – nie widzimy tego gołym okiem, zatem często po prostu zapominamy, że wszystkie te niebezpieczne substancje nas otaczają, że codziennie je wdychamy... Jedne z tych wewnętrznych zanieczyszczeń powietrza są bardzo uciążliwe dla alergików. Są nimi roztocza, a właściwie ich odchody.  Jak usunąć roztocza i inne zanieczyszczenia powietrza z domowej przestrzeni? Jak szybko i skutecznie poprawić jakość powietrza?
Oczyszczacz powietrza na roztocza

Roztocza – co to takiego?

 

Tak zwane roztocza kurzu domowego należą do mikroskopijnych rozmiarów pajęczaków z rzędu roztoczy. Jak sama nazwa wskazuje, bytują one w kurzu domowym. Nie gryzą człowieka, ale żywią się jego naskórkiem, a ponadto m.in. grzybami i bakteriami. Choć mogą wydawać się niegroźne, w rzeczywistości są przyczyną licznych problemów górnych dróg oddechowych, powodują duszności, kaszel i prowadzą do astmy. Uczulają głównie ich odchody.

Roztocza – jak się pozbyć nieproszonych gości?

 

Istnieje wiele domowych sposobów na to, aby pozbyć się roztoczy, a przynajmniej znacząco ograniczyć ich ilość. Należą do nich m.in.:

 

  • utrzymywanie odpowiedniej wilgotności powietrza (roztocza doskonale czują się w wilgotnym środowisku – wilgotność we wnętrzu nie powinna przekraczać 60-70%),
  • utrzymanie odpowiedniej temperatury powietrza (roztocza rozmnażają się w temp. około 25 st. C, należy więc pilnować, aby była niższa),
  • regularne i skrupulatne sprzątanie (dokładne odkurzanie, częsta wymiana pościeli, pranie koców, poduszek, zabawek dziecięcych, itp.).

 

Nie da się jednak ukryć, że są to metody pochłaniające ogromną ilość czasu i energii. Co więcej, nawet najdokładniejsze sprzątanie nie gwarantuje nam całkowitego wyeliminowania problemu. Roztocza, choć żyją krótko, szybko się mnożą i bytują dosłownie wszędzie – w łóżku (w pościeli, materacu), kocach, poduszkach, dywanach. Łatwo się rozprzestrzeniają, ponieważ przenoszone są wraz z kurzem. A zatem, co można jeszcze zrobić, aby w końcu zapewnić sobie lepsze zdrowie i samopoczucie?

Usuwanie roztoczy i innych niebezpiecznych patogenów przy pomocy Philips!

 

Idealną odpowiedzią na wszystkie wyżej wymienione problemy są nowoczesne oczyszczacze powietrza Philips. Są to wyjątkowe urządzenia, które dzięki innowacyjnej, wieloetapowej filtracji skutecznie usuwają do 99,97% znajdujących się w powietrzu roztoczy, kurzu, pyłków, wirusów i bakterii, sierści, a także cząsteczek smogu PM2,5. Ich dodatkową zaletą jest funkcja nawilżania, która zapewnia o 99% mniej bakterii w porównaniu do nawilżaczy ultradźwiękowych, nie pozostawia mokrych śladów oraz białych plam, a także utrzymuje rekomendowany poziom nawilżenia powietrza pomiędzy 40% a 60%. Oczyszczacze sygnalizują m.in. brak wody w zbiorniku, zapewniają automatyczny pomiar jakości i nawilżenia powietrza, dysponują trybem nocnym, w czasie którego działa ciszej.

 

Jeszcze lepszą wydajnością oczyszczania powietrza cechuje się Oczyszczacz powietrza AC3259/10 współpracujący z aplikacją mobilną i wyposażony mi.in. w automatyczny tryb antyalergenowy. Jego precyzyjny czujnik monitoruje jakość powietrza, wskazuje aktualne stężenie cząsteczek PM2,5 na wyświetlaczu lub poziom alergenów. O jakości powietrza informuje także poprzez 4 kolorowy wskaźnik kolorów LED. Rekomenduje go Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Uzyskanie czystego powietrza, wolnego od szkodliwych zanieczyszczeń i alergenów, jest teraz naprawdę łatwe!

Zobacz też: