Czas czytania: 5 Min
Czyste Powietrze ›› Dowiedz się, które urządzenie warto mieć w swoim domu
Czyste Powietrze ›› Dowiedz się, które urządzenie warto mieć w swoim domu
Jaki nawilżacz powietrza sprawdzi się podczas sezonu grzewczego?
Sezon grzewczy to czas, w którym wielu osobom doskwiera suche powietrze w domu. Jakie są przyczyny i objawy zbyt suchego powietrza? Jak nawilżyć powietrze w domu? Poznaj nasze sposoby na optymalną wilgotność w pomieszczeniach i wybierz nawilżacz powietrza Philips idealny dla Twojego domu!
Optymalne nawilżenie powietrza powinno wynosić około 40-60%. Podczas sezonu grzewczego utrzymanie takiej wilgotności w pomieszczeniach jest dość trudne. Suche powietrze w domu może przyczyniać się do objawów, takich jak: Sprawdź, dlaczego dokucza Ci przewlekły suchy kaszel Objawy zbyt suchego powietrza w domu są szczególnie dotkliwe dla osób z chorobami układu oddechowego i alergiami. Odpowiedni nawilżacz powietrza pozwala jednak utrzymać wilgotność na optymalnym poziomie 40-60%, ograniczając nieprzyjemne skutki suchego powietrza w domu. Przeczytaj też: Dlaczego nawilżanie powietrza jest ważne? Optymalny poziom wilgotności w domu
Sezon grzewczy to czas, kiedy wiele osób decyduje się na zakup nawilżacza powietrza, by ograniczyć negatywne skutki suchego powietrza w domu. Poznaj 3 główne rodzaje nawilżaczy i zadbaj o naturalnie czystsze powietrze w domu.
To podstawowy model, który podgrzewa wodę do wrzenia, generując parę wodną. Pobiera sporo energii elektrycznej ze względu na obecność elektrycznej grzałki, ale jest popularnym rozwiązaniem z powodu niskiej ceny. Nie wymaga dodatkowych akcesoriów i filtrów. Wytwarzana mgiełka nie zawiera drobnoustrojów, ponieważ woda w urządzeniu jest podgrzewana do 100 °C. Minusem jest to, że generowana para zwiększa temperaturę w pomieszczeniu, co jest uciążliwe szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Istnieje także ryzyko poparzenia parą przez nieświadome dzieci czy zwierzęta. Słyszalny jest też szum wody podczas jej podgrzewania.
To urządzenie wytwarza fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, dzięki czemu rozbija krople wody na mikroskopijne cząsteczki. Powstaje delikatna, orzeźwiająca mgiełka, dzięki czemu nawilżacz ultradźwiękowy sprawdzi się nie tylko podczas sezonu grzewczego, ale także latem. Urządzenie charakteryzuje się bardzo cichą i wydajną pracą. Wymaga jednak używania wody destylowanej lub specjalnych filtrów, które zapobiegają osadzaniu się białego pyłu na meblach pochodzącego z kropelek wody z osadami mineralnymi, które są emitowane przez nawilżacz. Ponadto nawilżacz ultradźwiękowy może być niekomfortowy dla zwierząt domowych, które słyszą generowane przez urządzenie ultradźwięki. Sprawdź też: Nawilżacz ewaporacyjny a ultradźwiękowy – który jest lepszy?
Nawilżacz ewaporacyjny to najbezpieczniejsze w użytkowaniu urządzenie zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Opiera się na technologii naturalnego odparowywania wody ze specjalnej maty nawilżającej. Wiatrak lub obrotowe dyski wprawiają powietrze w ruch. Drobinki kurzu i pyłki są wychwytywane przez matę. Nawilżacz ewaporacyjny nie generuje białego pyłu kamiennego, który osadza się na meblach. Wytwarza chłodną, orzeźwiającą mgiełkę i jest naturalną, higieniczną metodą nawilżania powietrza. Nie zwiększa temperatury w pomieszczeniu i jest bezpieczny dla zwierząt. Zobacz również: Porównanie nawilżaczy powietrza Philips – który wybrać?
Jak nawilżyć powietrze w domu, by było higienicznie i bezpiecznie? Poznaj zalety naszych ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza! Sprawdź też: Dlaczego warto kupić nawilżacz powietrza Philips? 1. Technologia NanoCloud – 99% mniej bakterii Nasze urządzenia wyróżnia technologia NanoCloud, dzięki której odparowane cząsteczki wody są na tyle małe, że drobnoustrojom ciężko się do nich przyczepić. Dzięki temu rozprzestrzenienie bakterii w powietrzu jest zminimalizowane aż o 99%. 2. Bez białych osadów na meblach Uwalniane przez nawilżacz cząsteczki NanoCloud mają mikroskopijne rozmiary, przez co nie są zdolne do przenoszenia minerałów. Ta funkcjonalność skutecznie zapobiega tworzeniu białych osadów mineralnych na meblach i sprzętach. 3. Brak substancji chemicznych, jonów i ozonu Nawilżacze powietrza Philips działają poprzez naturalne parowanie wspomagane technologią NanoCloud – bez tworzących się osadów czy bakterii wewnątrz urządzenia. Naturalne nawilżanie z wykorzystaniem mat ewaporacyjnych jest higieniczne i skuteczne. 4. Efektywne nawilżanie pomieszczeń 360° Nasze nawilżacze mają konstrukcję 360° opierającą się na uwalnianiu powietrza równomiernie. Dzięki temu unikniesz mokrych plam na podłodze i pobliskich powierzchniach. Drobinki wody są niewielkie, dzięki czemu pozostają w powietrzu dłużej, skutecznie nawilżając dane pomieszczenie. 5. Cichy tryb nocny W zależności od modelu nawilżacze powietrza Philips są wyposażone w tryb nocny, dzięki czemu pracują z niskim poziomem hałasu, bez świecących się diod. 6. Inteligentne nawilżanie W naszych urządzeniach znajdziesz inteligentne czujniki, które dostosowują preferowaną wilgotność pomieszczenia (40, 50 lub 60%) na podstawie regularnie monitorowanego stanu powietrza. 7. Łatwy w użyciu i czyszczeniu Nawilżacz powietrza Philips jest prosty w konserwacji i użytkowaniu. Urządzenie poinformuje Cię o braku wody – wystarczy, że dolejesz wody z kranu. Nasze nawilżacze nie mają płytek grzejnych, dzięki czemu nie musisz odkamieniać urządzenia.
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Czy nawilżacz powietrza może chodzić całą noc?
Zobacz więcej
Czy domowe sposoby na oczyszczenie powietrza są skuteczne?
Zobacz więcej
Oczyszczacz powietrza a otwarte okno
Zobacz więcej