Każdy oddech ma znaczenie

Naturalnie czystsze powietrze w domu

Jak wypada jakość powietrza w Twoim domu w porównaniu z powietrzem na zewnątrz?

huis doorsnede
Zanieczyszczenie powietrza

Czy wiesz, że zgodnie z informacjami podawanymi przez Światową Organizację Zdrowia powietrze w naszych domach może być od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz*?

 

Zanieczyszczenia powietrza na zewnątrz mogą łatwo przedostawać się do Twojego domu przez otwarte drzwi i okna. Ale nawet gdy są one zamknięte, naturalna wentylacja może powodować przenoszenie alergenów i małych cząsteczek — o rozmiarze poniżej 2,5 mikrometra — do pomieszczeń.

Pyłki to typowe alergeny uwalniane przez drzewa, chwasty i rośliny, które mogą spowodować wystąpienie objawów alergii. Inny alergen powstający w pomieszczeniach to kurz, który zawiera roztocza, minerały zewnętrzne i inne cząsteczki, które mogą wywoływać silne reakcje alergiczne i astmę.

W pomieszczeniach szkodliwe cząsteczki mogą powstawać podczas gotowania i sprzątania, a także w wyniku posiadania zwierzęcia domowego. Wyremontowane pomieszczenia i meble mogą emitować gazy i szkodliwe substancje organiczne.

 

Aby powstrzymać rozwój pleśni, bakterii i wirusów, należy utrzymywać wilgotność w domu na poziomie od 40 do 60%. W dobrze nawilżonym pokoju można łatwiej oddychać, a skóra nie jest wysuszona.

 

* Rzeczywiste wartości to współczynniki dla powietrza wewnątrz / na zewnątrz wynoszące 1,62–6,37 w miesiącach letnich i 2,05–10,99 w miesiącach zimowych. Tekst i liczby pochodzą z opracowania: T. Salthammer Angewandte Chemie Int. Ed. 52, (2013), 3320; oryginalne dane pochodzą z opracowania: B. Wang et al. / Atmospheric Environment 41 (2007) 2851–2861.

Nasza technologia usuwa

Troska o środowisko życia

 

Czyste i optymalnie nawilżone powietrze w domu to ważny czynnik pomagający zachować dobry stan zdrowia.

VitaShield
VitaShield IPS — usuwa bardzo drobne cząsteczki o rozmiarze do 20 nanometrów (0,00002 mm), w tym bakterie, kurz, alergeny i wirusy.
AeraSense
AeraSense — przełomowa technologia wykrywania cząsteczek zapewniająca skuteczność i efektywne działanie w stopniu porównywalnym z profesjonalnymi czujnikami.
NanoCloud
NanoCloud — wyjątkowa technologia nawilżania, która umożliwia zachowanie komfortowych poziomów wilgotności w domu dzięki zastosowaniu naturalnego procesu.
Aplikacja Philips Air

Testowane na potrzeby alergików przez organizację ECARF


Test kliniczny przeprowadzony przez ECARF, jedną z wiodących światowych organizacji zajmujących się badaniami alergii, wykazał, że podczas stosowania oczyszczacza powietrza firmy Philips osoby cierpiące z powodu alergii na pyłki odczuwały znacznie mniej objawów alergii tego typu, takich jak kichanie, łzawienie, zaczerwienienie oczu, swędzenie nosa i skóry oraz nieżyt nosa.
* Po 90 minutach wystawienia na działanie oczyszczaczy powietrza firmy Philips w porównaniu z powietrzem bez zastosowania filtra — test kliniczny przeprowadzony przez organizację ECARF
Aplikacja Philips Air

Dostęp do czystszego powietrza


Nasza aplikacja Philips Air umożliwia kontrolowanie jakości powietrza w pomieszczeniach, nawet jeśli jesteś poza domem. Pobierz aplikację i steruj jakością powietrza w pomieszczeniach i na zewnątrz za pomocą smartfona. Możesz dostosowywać ustawienia zdalnie i uzyskiwać informacje na temat postępowania w przypadku alergii — a my będziemy nawet wiedzieć, kiedy należy wymienić filtry.

Oferta produktów poprawiających jakość powietrza

 • Oczyszczacze powietrza

  Oczyszczacze powietrza

  Oczyszczacze powietrza Philips usuwają wirusy, bakterie i alergeny, łagodząc objawy alergii. Zapewniają swobodę oddychania i spokojny sen. Dowiedź się więcej!

 • Nawilżacze

  Nawilżacze

  Suche powietrze w domu podrażnia skórę, nos i gardło? Zapewnij odpowiednią wilgotność dzięki nawilżaczom powietrza Philips z technologią NanoCloud. Dowiedz się więcej!

 • Combi

  Combi

  Martwisz się jakością powietrza w swoim domu? Pozbądź się alergenów i popraw nawilżenie powietrza dzięki urządzeniom typu COMBI. Dowiedz się więcej!