Czas czytania: 7 min
Piekarnik bez wątpienia wiedzie prym, jeśli chodzi o urządzenia do pieczenia. Od wielu lat, piekarnik jest integralną częścią kuchni wolnostojącej, która – jeszcze do niedawna – stanowiła podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Obecnie, powoli się to zmienia. Zamiast tradycyjnych kuchni, coraz częściej stosuje się płyty indukcyjne, które są pozbawione wbudowanego piekarnika. Czym można zastąpić tradycyjny piekarnik? Podpowiadamy, jakie inne urządzenie, dobrze sprawdzi się w roli piekarnika.
Piekarnik najczęściej jest używany do przygotowywania pieczonych potraw: różnego rodzaju mięs, ziemniaków, zapiekanek, ciast itp. Jakie urządzenie jest w stanie zastąpić piekarnik? Propozycje są różne, a wśród nich najczęściej pojawiają się takie urządzenia jak: Od razu jednak trzeba zaznaczyć, że nie każde z tych urządzeń będzie miało takie same możliwości i nie każdym uda się w pełni zastąpić piekarnik.
Jedną z propozycji urządzenia, które może zastąpić piekarnik, jest mikrofalówka. Mikrofalówki można z powodzeniem używać do podgrzewania posiłków – właśnie do tego celu urządzenie sprawdzi się najlepiej. Wybrane modele mikrofalówek, posiadają funkcję grilla, która umożliwia grillowanie i podpiekanie potraw. Tym samym, w niektórych aspektach, zastąpienie piekarnika mikrofalówką jest możliwe, ale nie zawsze. Za pomocą mikrofalówki nie można np. upiec ciasta. Jednak, funkcja termoobiegu sprawia, że za pomocą mikrofalówki można przygotować soczyste mięso lub aromatyczną zapiekankę.
Chociaż za pomocą grilla elektrycznego nie można upiec ciasta czy bułek, urządzenia można z powodzeniem używać do przygotowywania smakowitych, grillowanych mięs, serów i warzyw. Zaletą grilla elektrycznego jest to, że to urządzenie, które pozwala przygotowywać potrawy bez konieczności dodawania tłuszczu lub z niewielką ilością tego składnika. Zatem, to ciekawa alternatywa dla piekarnika. Trzeba jednak pamiętać, że możliwości grilla elektrycznego nie są tak duże, jak możliwości tradycyjnego piekarnika.
Airfryer to wszechstronne urządzenie, przy pomocy którego można nie tylko piec, ale też smażyć i grillować. Urządzenie do przygotowywania potraw wykorzystuje gorące powietrze. Co więcej, do upieczenia w nim mięsa czy przygotowania pieczonych ziemniaków, wystarczy minimalna ilość tłuszczu (z użycia tłuszczu można również zupełnie zrezygnować). To wszystko sprawia, że przygotowywane w Airfryer potrawy są – przede wszystkim – zdrowe i smaczne, a dodatkowo soczyste w środku i chrupiące na zewnątrz, a więc niemal idealne. Jak widać, szukając godnego zastępcy piekarnika, najlepiej zdecydować się właśnie na Airfryer.
Airfryer to urządzenie, które nie tylko godnie zastąpi piekarnik, ale też przyda się do innych, kuchennych czynności. Dlaczego warto zdecydować się na zakup Philips Airfryer?
Kupując jedno urządzenie, można zyskać wszechstronną, maszynę, która nie tylko potrafi piec, ale też gotować, grillować i smażyć. To sprawia, że za pomocą tego samego urządzenia, można upiec chleb, przygotować kurczaka i zrobić frytki.
Airfryer zastępuje kilka różnych urządzeń. Wybierając go, można zaoszczędzić miejsce w kuchni, ale nie tylko. Zakup jednego urządzenia, a nie kilku, to również oszczędności finansowe. Koszt zakupu Airfryer będzie o wiele niższy niż kupno piekarnika, grilla elektrycznego i mikrofalówki.
Gotowanie z Airfryer odbywa się z użyciem niewielkiej ilości tłuszczów. Zatem, można znacznie ograniczyć używanie tłuszczów w kuchni, spożywając zdrowsze potrawy.
Mikrofalówka, grill elektryczny i Airfryer to urządzenia, które – mniej lub bardziej – są w stanie zastąpić piekarnik. Najlepiej w roli zastępcy wypada Airfryer – wszechstronne urządzenie, które dobrze radzi sobie nie tylko z pieczeniem, ale też smażeniem, gotowaniem i grillowaniem.
Mimo tego, że Airfryer to urządzenie o wielu możliwościach, jego obsługa nie jest skomplikowana. Wystarczy przygotować potrzebne składniki i wybrać odpowiedni program, a urządzenie samodzielnie przygotuje potrawę.
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Frytkownica beztłuszczowa – jak działa i czy warto?
Zobacz więcej
Kombiwar czy frytkownica beztłuszczowa – czym się różnią?
Zobacz więcej
Czy frytkownica beztłuszczowa jest zdrowa?
Zobacz więcej