Czas czytania: 8 Min
Blog >> Dom >> Prasowanie >> Porady >> Generator pary czy stacja parowa – czym się różnią?
Generator pary czy stacja parowa – czym się różnią?
Prasowanie nie należy do ulubionych obowiązków domowych. Marzysz o tym, żeby prasować szybciej i wydajniej? Idealne wygładzanie tkanin zapewni Ci generator pary lub stacja parowa, które posiadają dużo więcej mocy niż tradycyjne żelazka. Dowiedz się, jakie są różnice między nowoczesnymi urządzeniami do prasowania na parę i odkryj generatory pary od marki Philips!
Generatory pary i stacje parowe to w zasadzie to samo. Innymi słowy, jest to żelazko z generatorem pary. Wszystkie te terminy odnoszą się do urządzeń do prasowania, które generują parę w osobnym pojemniku, a następnie pompują ją do żelazka przez odpowiedni przewód. Podczas zakupów możesz też spotkać się z takimi produktami jak żelazka parowe i parownice, które są czymś zupełnie innym niż generatory pary. Oto najważniejsze rodzaje urządzeń do prasowania na parę, które warto znać:
Dowiedz się: Parownice i generatory pary – jak działają? | Philips
Wybór między generatorem pary a żelazkiem parowym lub innym urządzeniem do prasowania zależy od tego, jak często i w jakiej ilości prasujesz. Generatory pary i stacje parowe to urządzenia o wyjątkowo mocnym wyrzucie pary. Dzięki temu są bardzo skuteczne w prasowaniu dużych ilości ubrań oraz tkanin z tendencją do powstawania fałd i zagnieceń.
Prasowanie parowe oferuje wiele zalet, które sprawiają, że jest to wygodna i efektywna metoda wygładzania ubrań i tkanin. Oto niektóre z głównych korzyści:
Prasowanie parowe to świetny sposób na utrzymanie ubrań w idealnym stanie, a jednocześnie oszczędza Twój czas i wysiłek.
Dowiedz się: Generator pary - na co zwrócić uwagę przy zakupie? | Philips
Dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom nowoczesne generatory pary są wygodne w użyciu i mogą skutecznie odciążyć Cię w codziennym prasowaniu. Philips oferuje różnorodne urządzenia do prasowania na parę w zależności od Twoich potrzeb. Główne zalety generatorów pary to:
Generator pary pozwoli Ci z powodzeniem prasować różne rodzaje tekstyliów. W ofercie Philips znajdziesz nowoczesne generatory pary z wbudowaną kamerą i sztuczną inteligencją, która wykrywa rodzaj materiału. Dzięki temu, w pamięci urządzenia zapisane są tysiące wzorów splotów włókien różnych tkanin. Gdy prasujesz, sztuczna inteligencja analizuje obraz z kamery i natychmiastowo określa, jaki rodzaj materiału obsługuje. Następnie automatycznie dostosowuje temperaturę i ilość pary. W rezultacie urządzenie dostosowuje moc pary do rodzaju prasowanej tkaniny, co zapewnia ochronę materiału przed spaleniem.
Porównaj: Generatory pary - ranking | Philips
W ofercie generatorów pary Philips znajdziesz nie tylko wspomniane już modele, lecz także droższe urządzenia. Największe możliwości i najbardziej zaawansowane technologie oferują generatory pary PerfectCare z serii 8000 i 9000.
Pierwsze wspomniane modele dzięki czujnikom automatycznie dopasowują ilość pary do szybkości prasowania. Mają też technologię OptimalTEMP, która chroni Twoje ubrania przed nagłym przypaleniem. Z kolei Philips PerfectCare Seria 9000 to nasze najbardziej zaawansowane generatory pary z technologią ActiveSense, łączącą wbudowaną kamerą i sztuczną inteligencję. Potrafią one m.in. samodzielnie dostosowywać temperaturę i parę do rodzaju i grubości tkaniny, co przyśpiesza wygładzanie ubrań.
Więcej informacji na temat tych urządzeń, w tym ich najważniejsze dane techniczne, znajdziesz w artykule Generatory pary – ranking modeli marki Philips.
Technologia ActiveSense to prawdziwa rewolucja w działaniu generatorów pary Philips. Dzięki niej urządzenie rozpoznaje tkaniny podczas prasowania, automatycznie dopasowując ustawienia temperatury i ilości pary. To oznacza, że nie musisz martwić się o ryzyko przypalenia – stopa żelazka sama szybko się chłodzi.
Korzyści z korzystania z generatora pary lub stacji parowej to szybkie i skuteczne prasowanie, możliwość dostosowania temperatury i ciśnienia do różnych tkanin, większa wydajność pary i możliwość prasowania większej ilości ubrań bez konieczności częstego uzupełniania wod
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Przeczytaj więcej:
Pranie i prasowanie akrylu
Zobacz więcej
Pranie i prasowanie bawełny
Zobacz więcej
Jak prać i prasować aksamit?
Zobacz więcej