Parownice do ubrań to nowy sposób na schludny wygląd ubrań. W tym artykule przedstawiamy porady dotyczące łatwego usuwania zagnieceń.
Aby osiągnąć najlepsze efekty wygładzenia, należy przyłożyć płytę parownicy do ubrania. Obawiasz się, że przypalisz lub zmoczysz tkaninę? Bez obaw - płyty parowe firmy Philips są bezpieczne dla ubrań. Można przykładać je bezpośrednio do tkaniny.
Aby ułatwić proces wygładzania, należy lekko naciągnąć ubranie drugą ręką podczas korzystania z parownicy. Kołnierzyki i mankiety lepiej prasować w poziomie Najłatwiej pozbędziesz się zagnieceń z wymagających obszarów, takich jak kołnierzyki i mankiety, używając parownicy w poziomie i rozprostowując ubranie na płaskiej powierzchni. Możesz to zrobić, korzystając z naszych ręcznych parownic do ubrań StyleTouch Pure i Steam & Go Plus. Jeżeli posiadasz jeden z modeli stojących, które wyposażone są w długą deskę StyleBoard, możesz skorzystać z niej podczas prasowania w pozycji pionowej elementów takich jak kołnierzyki i mankiety Nie zginaj przewodu parowego w modelach stojących Nasze parownice działają najlepiej, kiedy przewód jest rozprostowany, ponieważ zagięcia blokują przepływ pary.
Nie da się całkowicie uniknąć pochylania się, ale najlepiej używać parownicy na dogodnej wysokości. Jeżeli korzystasz ze stojącego steamera do ubrań, ustaw go na takiej wysokości, przy której można wygładzić całe ubranie bez szkody dla pleców. Jeżeli korzystasz z parownicy ręcznej, postaraj się powiesić wieszak z ubraniem na dogodnej wysokości. Jeżeli zdecydujesz się na działanie w poziomie i korzystasz ze steamera Style Touch Pure lub Steam & Go Plus, poszukaj powierzchni na odpowiedniej wysokości, aby móc wygodnie prasować. W większości z naszych parownic stojących zastosowano technologię FlexHead, czyli ruchomą głowicę steamera, która dopasowuje się do tkaniny i umożliwia łatwe dosięgnięcie dolnej części ubrań bez konieczności schylania się. Dzięki temu prasowanie nie obciąża tak pleców i kolan.
Użyj szczotki podczas odświeżania grubszych tkanin Jeżeli używasz parownicy na grubszych ubraniach, takich jak płaszcze czy kurtki, zalecamy skorzystanie z nakładki ze szczotką. To rozwiązanie dobrze sprawdza się w przypadku grubszych tkanin, ponieważ włosie szczotki rozczesuje włókna, zapewniając głębsze wnikanie pary w tkaninę. Dodatkową zaletą stosowania szczotki podczas prasowania płaszczy i kurtek jest łatwe oczyszczanie ich z małych pyłków czy zmechaceń.
Chcesz pozbyć się zagnieceń z ubrań z plisami, koronkami, nadrukami lub falbankami, ale nie wiesz, jak to zrobić, a prasowanie ich tradycyjnym żelazkiem przyprawia Cię o ból głowy? Nic prostszego. Niezależnie od tego, czy korzystasz z parownicy ręcznej czy stojącej, możesz użyć jej do usuwania zagnieceń z problematycznych ubrań w ten sam sposób, jak robisz to w przypadku innych tkanin. Wystarczy przyłożyć płytę parową do ubrania i włączyć wyrzut pary, a zagniecenia znikną w łatwy i szybki sposób, bez potrzeby męczenia się ze zwykłym żelazkiem.
Steam&Go
Ręczny steamer do ubrań
GC362/80
Steam&Go
Ręczny steamer do ubrań
GC361/20
Steam&Go
Ręczny steamer do ubrań
GC351/20
Ręczny steamer do ubrań
GC299/40
Przeczytaj więcej:
Pranie i prasowanie akrylu
Zobacz więcej
Pranie i prasowanie bawełny
Zobacz więcej
Jak prać i prasować aksamit?
Zobacz więcej