1. Nie spiesz się Tie oszukujmy się, odciągając pokarm po raz pierwszy pewnie poczujesz się trochę nieswojo. Nie przejmuj się, wkrótce będziesz to robić bez mrugnięcia okiem, a tymczasem bądź dla siebie delikatna i daj sobie czas. 2. Poszukaj komfortu Ogromne znaczenie przy odciąganiu pokarmu ma znalezienie miejsca w którym czujesz się swobodnie i gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał. Udowodniono nawet naukowo, że mamy, które są zrelaksowane i czują się swobodnie odciągają pokarm łatwiej i w większych ilościach. Pomóc może również słuchanie odprężającej muzyki, masowanie piersi lub gorący prysznic przed odciąganiem. 3. Przygotuj zdjęcia Mamy, które odciągają pokarm często zauważają, że odruch wypływu mleka nie jest u nich równie silny co u mam karmiących. Nie znaczy to, że coś robisz źle! To zwykła biologia. Wypływ pokarmu może nasilić oglądanie zdjęć lub filmów ukazujących twojego szkraba.
Osłonka piersi
SCF153/01
Wkładki laktacyjne
Jednorazowe
SCF254/61
Zobacz też:
Jak zmienić tradycyjną butelkę na taką z Responsywnym smoczkiem Natural?
Dowiedz się, jak sprawnie przejść w karmieniu dziecka z butelki tredycyjnej na taką z responwywnym smoczkiem, symulującym naturlany przepływ i tempo.
Zobacz więcej
Jak wprowadzić butelkę responsywną dla dziecka karmionego piersią?
Dowiedz się, jak do karmienia dziecka piersią wprowadzić karmienie z butelki w taki sposób, aby było ono naturalne i możliwie zbliżone do karmienia piersią.
Zobacz więcej
Dlaczego to tak ważne, by dziecko kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką?
Dowiedz się, jak sprawić, by dziecko odpowiednio kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką i czemu naturalny rytm karmienia jest tak istotny.
Zobacz więcej