Zapewnij świeżość odciągniętego pokarmu, przechowując go w specjalnych woreczkach, pojemnikach lub wysterylizowanych butelkach do karmienia. Wszystkie butelki Philips Avent są wyposażone w bezpieczne zamknięcia, które gwarantują świeżość pokarmu i znacznie ułatwiają jego przechowywanie.
Najwygodniejszym sposobem odciągania pokarmu matki jest użycie laktatora. Wybór odpowiedniego laktatora uzależnij od swoich potrzeb i trybu życia. Jeśli odciągasz mleko tylko sporadycznie, sprawdzi Ci się laktator ręczny. Jednak jeśli zdecydowałaś się np. na powrót do pracy, wolisz karmić butelką lub chcesz dzielić się karmieniem z drugim rodzicem lub innymi członkami rodziny, postaw na laktator elektryczny, np. Philips Avent Laktator elektryczny Essential. To urządzenie o spersonalizowanej obsłudze, miękkiej nakładce i minimalnej liczbie części. Dzięki temu dobierzesz sposób odciągania mleka z piersi do własnych potrzeb oraz łatwo złożysz i rozłożysz laktator. To oszczędzi Twój czas i zapewni Ci komfort podczas odciągania pokarmu dla dziecka.
Przechowywanie odciągniętego mleka matki w odpowiedni sposób pozwala zachować w pokarmie dla dziecka wszystkie wartości odżywcze potrzebne maluchowi do rozwoju. Mleko matki należy trzymać w szczelnych, sterylnych pojemnikach. Zapewnij świeżość pokarmu dzięki specjalnym woreczkom, pojemnikom lub wysterylizowanym butelkom do karmienia. Mleko odciągaj w niewielkich porcjach, tak, aby przechowywać gotowe posiłki dla maluszka. Ważne jest, aby zawsze umieszczać datę odciągnięcia mleka na opakowaniu, aby wiedzieć, kiedy zostało odciągnięte i przez ile czasu można je przechowywać.
Zasady przechowywania mleka matki są następujące: Pamiętaj, aby delikatnie wymieszać mleko przed podaniem, ponieważ składniki mleka mogą oddzielać się podczas przechowywania. Przechowując mleko matki zgodnie z powyższymi zaleceniami, zapewnisz maluchowi odpowiednią ilość wartości odżywczych i pozytywnie wpłyniesz na jego rozwój. Dbaj o higienę podczas odciągania i przechowywania mleka matki, aby uniknąć zanieczyszczeń. Staraj się stawiać pokarm na półce lodówki, a nie na jej drzwiach, aby zapewnić mu stałą temperaturę. Możesz także korzystać z jednorazowych pojemników do przechowywania pokarmu, w takim jednak przypadku należy pamiętać o sterylności.
Jeśli masz dużo pokarmu lub potrzebujesz odciągnąć mleko na zapas, możesz je mrozić. Pamiętaj, by wykorzystywać w tym celu butelki z tworzywa sztucznego bez bisfenolu A (BPA), który jest substancją szkodliwą dla zdrowia. Możesz też użyć jednorazowych woreczków przeznaczonych specjalnie do zamrażania mleka matki. Co ważne, nie możesz ponownie zamrażać pokarmu, który został już wyjęty z zamrażarki.
Nie należy korzystać z kuchenki mikrofalowej do rozmrażania lub podgrzewania odciągniętego pokarmu, ponieważ pokarm może podgrzać się nierównomiernie i poparzyć dziecko. W tym celu skorzystaj z podgrzewacza do butelek, np. Philips Avent. Przygotujesz w nim idealnie podgrzany pokarm w ciągu kilku minut. Inteligentna kontrola temperatury zapobiega przegrzewaniu się mleka i jedzenia dla niemowląt. Podgrzewacz jest łatwy w obsłudze, a dodatkowo, oprócz funkcji podgrzewania jedzenia dla niemowląt, wyposażono go także w funkcję rozmrażania.
Świeżo odciągnięte mleko możesz przechowywać w butelkach lub woreczkach do mrożenia. Uzyskaną ilość mleka podziel na porcje tak, aby dziecko najadło się jednym takim posiłkiem. Stosuj się do zaleceń dotyczących trzymania zapasu pokarmu w lodówce i zamrażarce. Dbaj o sterylność butelek i przestrzegaj zasad przechowywania mleka. Ponadto zaleca się wylewanie wszelkich resztek pokarmu pozostałych w butelce po każdym karmieniu dziecka. W razie wątpliwości korzystaj z pomocy lekarza lub specjalisty ds. laktacji.
Pojemniki do przechowywania
5 sztuk
SCF619/05
Zobacz też:
Jak zmienić tradycyjną butelkę na taką z Responsywnym smoczkiem Natural?
Dowiedz się, jak sprawnie przejść w karmieniu dziecka z butelki tredycyjnej na taką z responwywnym smoczkiem, symulującym naturlany przepływ i tempo.
Zobacz więcej
Jak wprowadzić butelkę responsywną dla dziecka karmionego piersią?
Dowiedz się, jak do karmienia dziecka piersią wprowadzić karmienie z butelki w taki sposób, aby było ono naturalne i możliwie zbliżone do karmienia piersią.
Zobacz więcej
Dlaczego to tak ważne, by dziecko kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką?
Dowiedz się, jak sprawić, by dziecko odpowiednio kontrolowało przepływ mleka podczas karmienia butelką i czemu naturalny rytm karmienia jest tak istotny.
Zobacz więcej