Czas czytania: 4 Min
W trudno dostępnych przestrzeniach międzyzębowych gromadzą się resztki pokarmowe i bakterie. Dotarcie do tych zakamarków za pomocą szczoteczki nie zawsze jest możliwe. Czym czyści przestrzenie międzyzębowe? Przedstawiamy skuteczne rozwiązania. Przyczyną większości chorób jamy ustnej są bakterie, które tworzą płytkę nazębną. Początkowo jest to lepki osad, który przez całą dobę zbiera się na zębach. Bakterie, wytwarzają kwasy –. Pod ich wpływem w szkliwie mogą powstawać uszkodzenia. Zęby, które zostają w ten sposób pozbawione swego rodzaju warstwy ochronnej, są podatne na próchnice. Z tego powodu tak ważne jest, by regularnie usuwać płytkę nazębną – w ten sposób zatrzymujesz rozwój bakterii i powstrzymujesz ich negatywne działanie. Codzienne mycie zębów to podstawa – czynność tę powinno wykonywać się przynajmniej dwa razy dziennie przez min 2 minuty. Za pomocą szczoteczki sonicznej bez większego wysiłku możesz usunąć płytkę nazebną i osad z powierzchni zębów. Włókna szczoteczki sonicznej Philips Sonicare są w stanie wykonać od 31 do 62 tys. ruchów pulsacyjnych i wymiatających w ciągu minuty. Dzięki temu skutecznie usuwają zanieczyszczenia przylegające do zębów i dziąseł oraz w trudno dostepnych miejscach. Aby jeszcze lepiej zadbać o higienę jamy ustnej i skuteczniej chronić się przed próchnicą i innymi chorobami, możesz sięgnąć po dodatkowe rozwiązania.
Do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych powinno się wykorzystać nić dentystyczną. Wbrew pozorom nitkowanie zębów nie jest takie łatwe. Ta metoda wymaga wprawy i precyzji. Jak czyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznej? Odetnij kawałek nici – powinien mieć około 40–50 cm. Nawiń obydwa końce na palce wskazujące obydwóch rąk. Pomiędzy palcami zostaw fragment o długości około 1 centymetra. Napręż go i wsuń między zęby. Starając się ustawić nić pod linią dziąsła, obejmując z jednej strony i wyciągamy nić, a następnie powtórzyć z drugiej strony tej samej przestrzeni. Zanim przejdziesz do kolejnego zęba, odwiń z palca kolejny, czysty kawałek nici – ten zużyty nawiń na drugi palec. Zamiast palców możesz użyć też specjalnego uchwytu do nici dentystycznej. Nitkowanie należy wykonywać powoli i ostrożnie. Zbyt gwałtowne ruchy mogą spowodować bolesne skaleczenia dziąsła. Na początku wyczyszczenie wszystkich przestrzeni międzyzębowych może być dość czasochłonne.
Dodatkowa metoda czyszczenia przestrzeni międzyzębowych polega na wykorzystaniu irygatora. Jest to proste i szybkie rozwiązanie. Irygator wytwarza strumień wody a woda dociera do zakamarków między zębami. Za pomocą irygatora skutecznie usuniesz resztki pokarmowe i płytkę nazębną z miejsc, do których nie dotrze szczoteczka.
Jak czyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą irygatora? Wystarczy nakierować końcówkę i nacisnąć przycisk. Podczas czyszczenia, warto zwrócić uwagę na to, żeby strumień padał prostopadle do powierzchni zębów. Pamiętaj o tym, żeby używać wody w temperaturze pokojowej – zbyt ciepła lub zbyt zimna może podrażniać dziąsła i zęby. W ofercie Philips znajdziesz irygator Philips Sonicare Power Flosser 3000. Urządzenie pozwoli Ci wyczyścić przestrzenie międzyzębowe w zaledwie w 60 sekund Wąska końcówka i ergonomiczna rączka ułatwiają dotarcie do niedostępnych miejsc. Irygator Philips Sonicare Power Flosser 3000 wyróżnia się wysoką skutecznością – za jego pomocą usuniesz do 99% płytki nazębnej1. Regularne mycie zębów za pomocą szczoteczki sonicznej Philips Sonicare i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych irygatorem Philips Sonicare Power Flosser 3000 to skuteczny sposób, by prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Przeczytaj również: Irygator do zębów – do czego służy i jak go używać? 1. W badaniu in vitro. Rzeczywiste wyniki mogą odbiegać od przedstawionych.
Power Flosser 7000
Irygator do zębów
HX3911/40
Power Flosser 3000
Irygator do zębów
HX3826/31
Power Flosser 3000
Irygator do zębów
HX3826/33
F1 Standard
Końcówka irygatora do zębów
HX3042/00
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Te artykuły mogą Cię zainteresować:
Ile razy dziennie myć zęby?
Zbyt częste mycie zębów może być tak samo szkodliwe, jak ich zbyt rzadkie szczotkowanie. Sprawdź, ile razy dziennie myć zęby.
Dowiedz się więcej
Próchnica ukryta. Jak zapobiegać próchnicy między zębami?
Próchnica ukryta, czyli międzyzębowa, jest trudna do wykrycia aż do zaawansowanego stadium. Zobacz jak zapobiegać próchnicy między zębami
Dowiedz się więcej
Szczoteczka soniczna dla dzieci 3-6 lat
Dobra szczoteczka soniczna dla małych dzieci umożliwia wyjątkowo dokładne mycie zębów i jest bezpieczna w użyciu. Sprawdź jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka
Dowiedz się więcej