Czas czytania: 4 Min
Strzyzenie›› Kręcone włosy męskie – klasyczne, stylowe i modne fryzury
Strzyzenie ›› Kręcone włosy męskie – klasyczne, stylowe i modne fryzury
Kręcone włosy dodają mężczyźnie stylu i nietuzinkowego wyglądu. Naturalne loki pozwalają stworzyć uniwersalną, a jednocześnie klasyczną oraz elegancką fryzurę. Wbrew powszechnej opinii kręcone włosy nie są trudne do stylizacji, a trwałość uczesania podnoszą odpowiednio dobrane kosmetyki. Pomocne są również maszynka i trymer, np. w przypadku falowanych i krótszych włosów. Jakie zatem fryzury pasują do męskich loków? Poznaj kilka inspirujących propozycji!
Kręcone męskie włosy mogą budzić zachwyt i bywają wyrazistym elementem wizerunku, jednak są trudne do okiełznania – loki rzadko kiedy są skore do współpracy. Na szczęście istnieją sposoby na to, by fryzura nabrała odpowiedniego kształtu! Kluczem do zapanowania nad włosami kręconymi (i nie tylko) jest regularna pielęgnacja i stosowanie odpowiednich akcesoriów do stylizacji. Za przykład może posłużyć jeden z modeli strzyżarek do włosów Hairclipper Philips z serii 9000 (choćby HC9420/15 lub HC9450/15) – zaopatrzono je w wymienne końcówki (nasadki grzebieniowe) i co więcej, wyróżniają się długim czasem pracy. Umożliwiają one precyzyjne cięcie do preferowanej długości, np. do 7, 24 lub 42 mm. To pozwoli Ci utrzymać pożądany kształt fryzury, gdy w wygolonych lub wycieniowanych obszarach zaczną odrastać włosy. Szczególnie, jeśli zdecydowałeś się na asymetryczną stylizację z kręconą grzywką.
Mężczyźni z kręconymi włosami posiadają w łazience różne kosmetyki do stylizacji i układania fryzury. Są to pasty, żele, woski, spraye lub lakier do włosów. Są to panowie, którzy zdecydowali się na krótsze i bardziej fantazyjne fryzury. Pozwalają one na twórczą swobodę, jak w przypadku „messy hair”, o którym opowiemy za chwilę!
Zobacz także: Jaka maszynka do włosów i brody?
Dobór fryzury zależy nie tylko od typu włosa, jego długości, kształtu twarzy, ale przede wszystkim preferencji mężczyzny. W tej części artykułu znajdziesz klasyczne, luźne, swobodne i nieco bardziej szalone stylizacje, które podkreślą loki, ale również Twoją aparycję!
Kręcone włosy u mężczyzn będą w pełni współgrać z założeniem messy hair, czyli bałaganem na głowie lub kontrolowanym/artystycznym nieładem. To mało wymagająca fryzura dedykowana dla mężczyzn o krótszych (do kilku centymetrów) lub średniej długości włosów. Kluczowe w nienagannym utrzymaniu tej fryzury jest stosowanie sprayu nawilżającego do włosów, np. w formie odżywki bez spłukiwania. Dlaczego? Kręcone pasma włosów są bowiem narażone na przesuszenie, matowienie i puszenie. W układaniu fryzury w stylu „kontrolowany nieład” sprawdzą się również kremy o lekkiej formule do stylizacji, które można wgniatać we włosy. Warto pamiętać, że „artystyczny chaos” – typowy dla messy hair – wymaga aplikacji kosmetyków powyżej nasady, co pozwala nadać fryzurze większej objętości i uniknąć ciężkich oraz opadających włosów.
To klasyczna stylizacja, która na dobre wpisała się w kanon męskich fryzur. Wybierają ją panowie preferujący minimalistyczny i schludny styl. Charakterystycznym elementem fryzury są włosy wycieniowane z tyłu i po bokach głowy (tzw. fryzura undercut) lub wręcz zgolone do skóry. Z kolei pasma na szczycie są dłuższe (mogą, ale nie muszą być wycieniowane) i to im należy nadać pożądany kształt, objętość i ułożenie. W utrzymaniu fryzury „french crop” z męskimi lokami przyda Ci się wielofunkcyjny trymer Multigroom Philips z serii 7000 lub 9000. Dodajmy, że pozwoli on zadbać nie tylko o odpowiednią długość włosów na głowie, ale również na twarzy (włącznie z zarostem i brwiami) oraz ciele.
Niektórym może wydawać się, że to nieco zmodyfikowany French Crop. We wspomnianej fryzurze dominuje charakterystyczna, skręcona grzywka z tzw. twistem. To bardziej odważna stylizacja, która przypadnie panom lubiącym eksperymentować z włosami. Sama grzywka jest nie tylko skręcona, uformowana w duży lok, ale również asymetryczna. To wszystko nadaje całej fryzurze ekstrawaganckiego wyglądu – to na jej ułożeniu mężczyzna spędzi najwięcej czasu. Warto jednak zainwestować nie tylko czas, ale również dobre kosmetyki i obowiązkowo maszynkę do strzyżenia lub trymer, które pozwolą pozbyć się odrastających włosków lub przystrzyc baczki.
Przeczytaj również: Samodzielne strzyżenie męskich włosów
Dłuższe włosy dają wiele swobody twórczej w ułożeniu pożądanej fryzury. Pozwalają one na eksperymentowanie z różnymi rodzajami upinania, np. w formie męskiego koku (stylizowanego na fryzurę typu samuraj) czy bardziej stonowane upięcia nadające szyku. W przypadku długich lub półdługich włosów przyda się urządzenie o szerokiej funkcjonalności. Z wielofunkcyjnym trymerem do brody Philips Multigroom wystylizujesz nie tylko włosy na głowie, ale też zarost na twarzy i ciele.
W ułożeniu męskiej fryzury z kręconymi włosami przyda się dobra suszarka do włosów – obowiązkowo z dyfuzorem. Pozwala ona zredukować puszenie się włosów. Oprócz tego w procesie stylizacji i pielęgnacji niezbędne jest suszenie włosów chłodnym lub letnim strumieniu powietrza. Dlaczego? Zbyt gorące podmuchy suszarki mogą przesuszać skórę głowy, a ta, w odpowiedzi na zachwianie bariery ochronnej naskórka, zacznie produkować więcej sebum, które przyczynia się do przetłuszczania włosów.
Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji będą również odpowiednie kosmetyki do loków – pamiętaj, że muszą być dobrane do typu porowatości Twoich włosów.
Warto wiedzieć: Naturalnie kręcone włosy (nie tylko męskie) charakteryzują się często wysoką porowatością – to oznacza, że łuski znacznie odstają od trzonu włosa. Ich przesuszenie może prowadzić do powstania trudnej do ogarnięcia „szopy” na głowie.
Pamiętaj, że męska fryzura z kręconymi włosami wymaga właściwej pielęgnacji, która wspomoże układanie wybranej przez Ciebie stylizacji. Zależnie od osobistych preferencji, możesz zdecydować się na klasyczną lub bardziej ekstrawagancką stylizację kręconych włosów. W jej utrzymaniu pomoże Ci odpowiedni szampon i nawilżająca odżywka do włosów. Nie zapomnij również o maszynce do strzyżenia lub trymerze Philips.
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Maszynka czy trymer do golenia miejsc intymnych?
Zobacz więcej
Golenie nóg u mężczyzn – jak się do tego zabrać?
Zobacz więcej
Jak golić klatkę piersiową?
Zobacz więcej