Czas czytania: 4 min
Dobór odpowiedniej fryzury jest tak samo ważny w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Za pomocą profesjonalnie wykonanego cięcia można optycznie zmienić wygląd twarzy i nadać jej pożądanych kształtów. Jak dobrać fryzurę do kwadratowego kształtu twarzy, a jakie cięcie wybrać w przypadku trójkątnej twarzy? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.
Idealnie dobrana fryzura to taka, która sprawia, że kształt twarzy jest jak najbardziej zbliżony do owalnego. Wszystko dlatego, że to właśnie owalna twarz uchodzi za tę najbardziej pożądaną. Profesjonalny fryzjer nie powinien mieć problemu z określeniem kształtu twarzy, a następnie dobraniu do niej odpowiedniej fryzury. Żeby jak najlepiej dopasować fryzurę do twarzy, należy zwrócić uwagę na – przede wszystkim – kształt głowy, wysokość czoła, kształt podbródka, linię szczęki czy wygląd uszu. Na tej podstawie można wyróżnić pięć najpopularniejszych typów twarzy: owalną, okrągłą, trójkątną, kwadratową i prostokątną.
Panowie, którzy posiadają twarz o owalnym kształcie, mają powody do zadowolenia. To kształt twarzy, który charakteryzuje się wysoką proporcjonalnością, a co za tym idzie – będzie pasować od niego większość fryzur. Najlepiej jednak sprawdzą się fryzury klasyczne, a więc krótsze boki i dłuższa góra. Co do grzywki, warto zadbać o to, by była zaczesana na bok. Takie cięcie będzie dobrze wyglądać i nie zaburzy proporcji twarzy. Lepiej też unikać poszerzania boków – przez takie działanie, twarz może zbliżyć się kształtem do okrągłej.
Jak dobrać fryzurę do okrągłego kształtu twarzy? Ten kształt twarzy sprawia wrażenie pełności, dlatego warto dobrać do niego fryzurę, która nieco wysmukli rysy. Żeby osiągnąć ten efekt, warto wybrać fryzurę, w której będą krótsze boki i dłuższa góra. Trzeba też wprowadzić odpowiednie cieniowanie, by cięcie nabrało nieco kanciastego charakteru. Do okrągłego kształtu twarzy pasują fryzury z różnego rodzaju nierównościami, falami, zawijasami – tego rodzaju elementy skutecznie odwrócą uwagę od okrągłego kształtu twarzy. Panowie z okrągłymi twarzami powinni natomiast unikać typowych, równo przystrzyżonych jeżyków.
Trójkątną twarz można rozpoznać po wąskim dole, czyli szczęce i szerokiej górze, czyli czole. Posiadacze tego rodzaju twarzy najczęściej mają również mocno zarysowane kości policzkowe i podbródek. Zatem, jak dobrać fryzurę do trójkątnej twarzy? Warto dążyć do tego, by za pomocą cięcia, optycznie zwęzić czoło, jednocześnie delikatnie poszerzając dół. W tym przypadku świetnie sprawdzą się długie włosy pozostawione w artystycznym nieładzie. Trzeba jednak pamiętać o tym, by włosy nie zachodziły na uszy, co dodatkowo je uwydatni. Dobrą opcją jest również grzywka, która może zasłonić znaczną część czoła. W przypadku posiadaczy trójkątnych twarzy nie sprawdzą się krótkie fryzury.
Charakterystyczne cechy kwadratowej twarzy to szerokie, prostokątne czoło i koścista, mocno zarysowana szczęka. W tym przypadku, głównym zadaniem fryzury będzie delikatne wydłużenie twarzy i złagodzenie jej mocnych konturów. Jak dopasować fryzurę do kwadratowej twarzy, by osiągnąć taki efekt? Najlepiej sprawdzą się krótko przystrzyżone boki i nieco dłuższa, lekko uniesiona góra. Takie cięcie sprawi, że twarz wyda się optycznie dłuższa i smuklejsza. Dobrze sprawdzi się artystyczny chaos na głowie, natomiast proste cięcia nie są rekomendowane.
Twarz prostokątna w dużej mierze przypomina kwadratową, ale jest od niej nieco dłuższa, dlatego też rekomendacje, co do fryzury będą inne. Jak dobrać fryzurę do prostokątnej twarzy? W tym przypadku sprawdzi się fryzura z nieco dłuższymi bokami i lekko uniesioną górą. Takie cięcie sprawi, że twarz stanie się optycznie szersza niż jest w rzeczywistości. Panowie o prostokątnych twarzach powinni unikać wysokich grzywek i pokaźnej brody, która może powodować, że twarz będzie wydawać się jeszcze dłuższa.
Niezależnie od wybranej fryzury, pożądany efekt uzyskasz dzięki maszynkom do strzyżenia Philips.
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Maszynka czy trymer do golenia miejsc intymnych?
Zobacz więcej
Golenie nóg u mężczyzn – jak się do tego zabrać?
Zobacz więcej
Jak golić klatkę piersiową?
Zobacz więcej