Czas czytania: 5 Min
Regularna konserwacja maszynki do strzyżenia, a także czyszczenie jej po każdym użyciu to podstawowe zasady, o których powinieneś pamiętać, jeśli taką maszynkę posiadasz. Dzięki temu będzie dłużej Ci służyć, a Ty będziesz mógł cieszyć się świetną fryzurą i perfekcyjnie przystrzyżonym zarostem.
Bez względu na to, czy kupiłeś lub planujesz kupić maszynkę do strzyżenia na swoje własne potrzeby, czy jednak na potrzeby swojej pracy, zawsze dbaj o to, aby była czysta. Systematyczne czyszczenie pozwala dłużej cieszyć się ostrymi ostrzami, dzięki którym możesz wyczarować na swojej głowie lub zaroście taki efekt, na jakim zależy Ci najbardziej. W przeciwnym razie ostrza stępią się, a maszynka przestanie służyć Ci tak, jak robiła to pierwszego dnia. Możesz jednak temu zapobiec i po każdym użyciu dokładnie oczyścić urządzenie.
W pierwszej kolejności sprawdź, czy maszynka jest wodoodporna. Jeśli nie posiada takiej funkcji, czyść ją wyłącznie metodą „na sucho”. Przykładowo maszynka do strzyżenia Philips z serii 9000, model HC9450/15 czy HC9420/15 posiadają zdejmowane nożyki oraz mają dołączone szczoteczki do czyszczenia, za pomocą których możesz szybko usunąć zanieczyszczenia.
Model Philips z serii 5000, HC5650/15 jest łatwy i szybki do czyszczenia dzięki możliwości mycia w wodzie. Wystarczy więc, że po użyciu umyjesz maszynkę do strzyżenia pod bieżącą, ciepłą wodą i pozostawisz ją do wyschnięcia. Prosto i szybko – o to chodzi!
Jeśli wiesz już czy swoją maszynkę możesz czyścić na sucho czy na mokro, pora na wybór odpowiednich akcesoriów. Jeśli do urządzenia masz dołączony pędzelek, nie musisz już nic kupować. Jeśli jednak go zgubiłeś lub nie było go w zestawie, z powodzeniem zastąpisz go czystą szczoteczką do zębów. Jest mała i ma gęste włosie, dzięki czemu szybko pozbędziesz się włosów nawet z trudno dostępnych miejsc.
Jeżeli zaś ostrza w maszynce do strzyżenia nadają się do czyszczenia na mokro, pamiętaj, aby mieć pod ręką miękką, najlepiej bawełnianą szmatkę. Wykorzystaj ją do wytarcia ostrza do sucha czy regularnego przecierania rękojeści.
W Twojej podręcznej kosmetyczce nie powinno zabraknąć także miejsca na spray do dezynfekcji, który posłuży Ci do wycierania ostrzy, a także ewentualnie oliwki – o ile Twój model maszynki do strzyżenia włosów tego wymaga. Pamiętaj bowiem, że w wielu modelach maszynek marki Philips, konserwacja ostrzy jest zbędna i nie trzeba ich niczym smarować. Dzięki temu dbanie o maszynkę sprowadza się wyłącznie do niezbędnego minimum, czyli każdorazowego wymiatania z niej włosów, a Ty możesz zaoszczędzić swój czas i cieszyć się świetnym efektem stylizacji włosów lub zarostu.
Wiesz już, jak czyścić maszynkę do włosów. Co jednak z konserwacją? Najnowsze modele maszynek Philips nie wymagają jej bez względu na to, jaki rodzaj ostrzy został wykorzystany do produkcji danego modelu. Standardowo wykorzystuje się np.: • ostrza tytanowe – to jedna z najbardziej wytrzymałych propozycji na rynku. Są niezwykle wytrzymałe, a ich powierzchnia jest idealnie gładka; Jako właściciel maszynki do strzyżenia Philips, nie musisz martwić się o jej konserwację. Minimum obowiązków – maksimum efektów. To jest to! Przeczytaj również: Jaka maszynka do włosów i brody?
• ostrza ze stali nierdzewnej – najpopularniejsze. Charakteryzują się wysoką odpornością na korozję oraz wytrzymałością.
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Zobacz też:
Maszynka czy trymer do golenia miejsc intymnych?
Zobacz więcej
Golenie nóg u mężczyzn – jak się do tego zabrać?
Zobacz więcej
Jak golić klatkę piersiową?
Zobacz więcej