Centrum prasowe | Polska

lut 13, 2018

Otwarcie Globalnego Centrum Kompetencyjnego Philips oraz Centrum Referencyjnego w ICZMP w Łodzi


Philips otworzył w Łodzi Globalne Centrum Kompetencyjne, a także Centrum Referencyjne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Uroczystości odbyły się w ramach obchodów Światowego Dnia Chorego.

  • Nowo otwarte Globalne Centrum Kompetencyjne jest jednym z trzech tego typu oddziałów Philips na świecie, w którym zespoły wysoko wykwalifikowanych specjalistów będą zajmować się m.in. procesem przygotowania i dostarczenia sprzętu medycznego.
  • Współpraca z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i wspólne otwarcie Centrum Referencyjnego Philips to zaś kolejny ze strategicznych projektów realizowany przez Philips w partnerstwie z polskimi podmiotami sektora służby zdrowia.

Obchody Światowego Dnia Chorego z udziałem Pary Prezydenckiej i dwa ważne wydarzenia

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, uczelni, instytutów badawczych, przedstawiciele zarządu firmy Philips oraz pracownicy Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Gośćmi honorowymi był Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką.
Przeczytaj więcej o wydarzeniu na:

Azurion-video
Współpraca z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi to kolejny ze strategicznych projektów realizowanych przez Philips w partnerstwie z polskimi podmiotami sektora służby zdrowia. Cieszymy się, że w ten sposób możemy uczcić obchody Światowego Dnia Chorego.

Reinier Schlatmann

Prezes Philips w Europie Środkowo-Wschodniej

To wyjątkowy dzień w historii Instytutu, jak i Łodzi. Wizyta Pary Prezydenckiej to ogromny zaszczyt, ale także potwierdzenie roli instytutu na mapie najbardziej referencyjnych ośrodków ginekologiczno-położniczych i pediatrycznych nie tylko w kraju, ale i w Europie. Otwarcie natomiast centrum referencyjnego z firmą Philips to unikalna szansa na wymianę doświadczeń i możliwość korzystania z najnowocześniejszego sprzętu do diagnostyki oraz leczenia przez naszych pacjentów. Wreszcie Globalne Centrum Kompetencyjne to ogromna szansa dla Łodzi. – powiedział Prof. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.


To także wyjątkowy dzień dla nas - zarówno globalnie jak i lokalnie. W Globalnym Centrum Kompetencyjnym w Łodzi, zespoły wysoko wykwalifikowanych specjalistów będą zajmować się m.in. procesem przygotowania i dostarczenia sprzętu medycznego, z którego będę korzystać pacjenci w całej Europie. Zaś współpraca z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi to kolejny ze strategicznych projektów realizowany przez Philips w partnerstwie z polskimi podmiotami sektora służby zdrowia. Cieszymy się, że w taki sposób możemy uczcić obchody Światowego Dnia Chorego
. – dodał Reinier Schlatmann, Prezes Philips w Europie Środkowo-Wschodniej.

Znaczenie Globalnego Centrum Kompetecyjnego Philips

Nowo otwarte Globalne Centrum Kompetencyjne jest jednym z trzech tego typu oddziałów Philips na świecie. Dwie pozostałe placówki znajdują się w USA oraz Indiach, tworząc sieć centrów kompetencyjnych obejmujących swoją działalnością ponad 100 krajów. Zapewniają one istotne wsparcie procesów finansowych, zarządzania procesem zakupowym i zaopatrzeniowym sprzętu medycznego oraz rozwiązań usprawniających funkcjonowanie podmiotów sektora ochrony zdrowia. Znajdą tu zatrudnienie specjaliści z zakresu logistyki, księgowości, obsługi zamówień, procesów zakupowych, ale też kierownicy zespołów i project managerów.

W łódzkim centrum będą obsługiwane zamówienia sprzętu medycznego z krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Jednym z kluczowych zadań Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi będzie całościowa koordynacja procesu od momentu zamówienia urządzenia, aż do jego instalacji w miejscu docelowym i upewnienia się, że sprzęt jest przygotowany, by dobrze służyć pacjentom.

Beneficjentem Globalnego Centrum Kompetencyjnego będzie kapitał intelektualny naszego kraju. Polska umocni swój wizerunek, jako kraju sprzyjającego tego typu inwestycjom.

Krzysztof Fąfara

Szef Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi

Nasza inwestycja wpływa na powiększenie portfolio rynku usług wspólnych w Polsce o specjalistyczne role nastawione na innowacyjność o zasięgu europejskim i globalnym. Otwiera to możliwości zawodowe dla specjalistów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Beneficjentem Globalnego Centrum Kompetencyjnego będzie kapitał intelektualny naszego kraju. Polska umocni swój wizerunek, jako kraju sprzyjającego tego typu inwestycjom, jak również kraju traktującego innowacje jako priorytet.- powiedział Krzysztof Fąfara, Szef Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi.

Centrum Referencyjne. Współpraca Philips i ICZMP napędzająca innowacje

Współpraca w ramach nowo otwartego Centrum Referencyjnego z ICZMP polega zaś na wymianie doświadczeń w zakresie wiedzy i nowych technologii medycznych przyczyniających się do poprawy jakości diagnostyki i leczenia pacjentów. To także szansa na wspólne projekty naukowe w ramach zainicjowanych badań. Ponadto Centrum Referencyjne umożliwi edukowanie personelu medycznego w zakresie wykorzystywania najnowocześniejszych rozwiązań medycznych oraz kontakt z innymi ośrodkami tego typu w Polsce, jak również z zagranicy. Utworzenie Centrum jest efektem pracy w ramach pierwszego polskiego THINK-TANKU „Innowacje dla Zdrowia”. Jego pomysłodawcą jest prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP w Łodzi, a Philips jednym ze współzałożycieli.

Współpraca z firmą Philips to dla naszego ośrodka, będącego jednym z największych szpitali w Polsce, ogromna szansa na dynamiczny rozwój i dostęp do innowacji.

prof. Maciej Banach

Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

Współpraca z firmą Philips to dla naszego ośrodka, będącego jednym z największych szpitali w Polsce, ogromna szansa na dynamiczny rozwój i dostęp do innowacji. Na korzystaniu z najnowocześniejszych technologii medycznych skorzystają lekarze rozwijający swoje kompetencje oraz szpital, ponieważ wiele urządzeń dostępnych w Centrum Referencyjnym zapewnia znaczne usprawnienie procedur medycznych. Należy jednak podkreślić, że największymi beneficjentami współpracy będą pacjenci, których zdrowie jest dla nas najważniejsze.- podkreślił prof. Maciej Banach, Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Obecnie ICMZP posiada ponad 300 sztuk sprzętu medycznego firmy Philips, w tym
m.in. ultrasonografy, tomografy, echokardiografy, angiografy oraz inne nowoczesne urządzenia, z których korzystają m.in. Klinika Neonatologii, Klinika Nefrologii, Klinika Kardiochirurgii i Klinika Kardiologii. ICZMP jest dziewiątą jednostką referencyjną firmy Philips w Polsce.

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter.

Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Kontakt

ewa piaseczna

Ewa Piaseczna – Spitaleri

Brand & Communication Manager Komunikacja korporacyjna oraz profesjonalna opieka zdrowotna

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Udostępnij w mediach społecznościowych

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?