Centrum prasowe | Polska

maj 23, 2024

Philips Polska wśród Najlepszych Pracodawców 2024 według Gazety Finansowej

Philips Polska Sp. z o.o. znalazło się wśród 19 instytucji, które zdobyły tytuł Najlepszego Pracodawcy 2024 w plebiscycie Gazety Finansowej opublikowanym 26 kwietnia 2024 roku, co jest ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem zaangażowania firmy w tworzenie wyjątkowych warunków pracy.

 

Globalnie Philips zatrudnia 69 700 pracowników, prowadząc sprzedaż i świadcząc usługi w ponad 100 krajach. W Polsce firma jest obecna od ponad 103 lat, zatrudniając w oddziałach w Warszawie i Łodzi osoby w obszarze sprzedaży, serwisu i marketingu oraz funkcji wspierających. 

 

Philips jest liderem w diagnostyce obrazowej, ultrasonografii, systemach do obrazowania interwencyjnego, monitorowaniu i informatyce medycznej, a także w zdrowiu konsumenckim (pielęgnacji damskiej i męskiej, szczoteczek sonicznych oraz opieki nad mamą i dzieckiem).

 

- W Philips od ponad 130 lat tworzymy innowacje, które służą zdrowiu i życiu ludzi, a nasza tradycja w Polsce sięga 1921 roku. Przez ten czas nie tylko firma, nasza strategia, produkty, ale także kultura organizacyjna zmieniały się – mówi Paweł Baka, Członek Zarządu ds. People, Philips - Zaczynaliśmy od rodzinnego biznesu, który założyli ojciec Federic Philips z synami Gerardem i Antonem. Obecnie firma działa w ponad 100 krajach na świecie, zatrudniając prawie 70.000 pracowników, o różnym pochodzeniu, perspektywach i doświadczeniach. Cenimy te różnice – to one sprawiają, że kreatywność i innowacyjność rozkwitają. Chcemy, aby Philips był najlepszym miejscem pracy dla ludzi, które podzielają nasze pasje. W centrum wszystkiego czym się zajmujemy stawiamy pacjenta, naszych klientów, konsumentów oraz dobro planety.

 

Na początku 2023 roku firma rozpoczęła proces transformacji obejmujący również kulturę organizacyjną. Nowo zdefiniowana kultura opiera się na jednym celu tzw. „Impact with care”, który polega na pozytywnym oddziaływaniu uwzględniającym troskę o pacjentów, pracowników i partnerów oraz planetę.

best employer 2024

Do wprowadzenia zmian niezbędnych jest kilka kluczowych elementów, które przyczyniły się również się do sukcesu, jakim jest otrzymane wyróżnienie Najlepszy Pracodawca 2024.

 

Rozwój i wsparcie pracowników

 

Philips Polska stawia na rozwój swoich pracowników, oferując im szerokie możliwości szkoleniowe i rozwojowe. Firma realizuje różnorodne programy szkoleniowe, które mają na celu podnoszenie kompetencji pracowników na wszystkich szczeblach organizacji. Kluczowe są tutaj inicjatywy takie jak programy mentoringowe i coachingowe, które pomagają w rozwijaniu umiejętności miękkich i twardych, oraz platforma e-learningowa, oferująca bogatą gamę kursów.

 

Inkluzywność i różnorodność

 

Firma aktywnie promuje kulturę inkluzywności i różnorodności, co jest widoczne w polityce zatrudnienia oraz codziennych praktykach Philips. Przedsiębiorstwo wdraża inicjatywy mające na celu zapewnienie równości szans dla wszystkich pracowników, bez względu na ich pochodzenie, płeć, orientację seksualną czy wiek. Dzięki temu możliwe jest stworzenie środowiska pracy, w którym każdy czuje się doceniony i ma możliwość pełnego wykorzystania swojego potencjału.

 

Systemy motywacyjne i benefity

 

Ważnym elementem strategii Philips Polska są również atrakcyjne systemy motywacyjne i szeroki pakiet benefitów. Pracownicy firmy mogą liczyć na premie roczne, które są uzależnione od wyników i postawy pracownika. Ponadto firma oferuje bogaty pakiet świadczeń dodatkowych, w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, wsparcie psychologiczne oraz inne programy wspierające dobrostan pracowników. Dodatkowo Philips inwestuje w edukację swoich pracowników, finansując certyfikaty branżowe, studia podyplomowe oraz kursy językowe.

 

Środowisko pracy i elastyczność

 

Philips Polska zapewnia swoim pracownikom nowoczesne i komfortowe środowisko pracy. Firma wprowadziła model pracy hybrydowej, który pozwala na elastyczne dostosowanie czasu pracy do indywidualnych potrzeb pracowników. Biura Philips są wyposażone w nowoczesne technologie, które ułatwiają pracę zdalną oraz sprzyjają efektywnej współpracy. Pracownicy mają dostęp do przestronnych i ergonomicznie zaprojektowanych miejsc pracy, co przekłada się na ich komfort i wydajność.

Środowisko pracy i elastyczność

 

Philips Polska zapewnia swoim pracownikom nowoczesne i komfortowe środowisko pracy. Firma wprowadziła model pracy hybrydowej, który pozwala na elastyczne dostosowanie czasu pracy do indywidualnych potrzeb pracowników. Biura Philips są wyposażone w nowoczesne technologie, które ułatwiają pracę zdalną oraz sprzyjają efektywnej współpracy. Pracownicy mają dostęp do przestronnych i ergonomicznie zaprojektowanych miejsc pracy, co przekłada się na ich komfort i wydajność.

 

Zaangażowanie społeczne

 

Philips Polska aktywnie angażuje się również w działania na rzecz społeczności lokalnych oraz w inicjatywy związane z odpowiedzialnością społeczną biznesu (CSR). Firma wspiera różnorodne projekty charytatywne oraz organizuje akcje wolontariackie, w których pracownicy mogą wziąć udział, co dodatkowo wzmacnia ich poczucie przynależności i satysfakcji z pracy.

 

- Tylko w dwóch biurach Philips Polska Sp. z o.o. w Łodzi zatrudniamy ponad blisko 2000 pracowników z 62 narodowości oraz świadczymy specjalistyczne usługi w ponad 20 językach dla partnerów z Europy i ze świata. – mówi Oliver Ziems, dyrektor Philips Global Business Services dla regionu EMEA – Nasi pracownicy rozwijają swoje kompetencje w zarządzaniu łańcuchem dostaw, serwisowaniu sprzętów medycznych, finansach, zakupach oraz zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wiele inicjatyw pracowniczych, takich jak Wellbeing Month czy Sustainability Weeks w naszej firmie powstaje całkowicie oddolnie, od pomysłu po realizacje. Wspólnie tworzymy miejsce pracy, które stawia na pozytywną atmosferę, różnorodność, i innowację.

 

Zdobycie tytułu Najlepszego Pracodawcy 2024 przez Philips Polska Sp. z o.o. to zasługa konsekwentnie realizowanej polityki firmy, ukierunkowanej na rozwój pracowników, promowanie różnorodności oraz tworzenie przyjaznego i inspirującego środowiska pracy. Philips nieustannie dąży do podnoszenia standardów, co czyni go wzorem do naśladowania w branży i atrakcyjnym miejscem pracy dla obecnych i przyszłych pracowników.


Zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu. Aktualne oferty pracy dostępne są pod linkiem:  https://www.careers.philips.com/cee/en?_ga=2.71477845.77430089.1715678664-2061975572.1667552674 

O Royal Philips

Royal Philips jest wiodącym dostawcą w obszarze technologii medycznych, która koncentruje się na poprawie zdrowia i samopoczucia ludzi poprzez znaczące innowacje. Innowacje firmy Philips skoncentrowane na pacjentach i wykorzystują zaawansowaną technologię oraz dogłębną wiedzę kliniczną i konsumencką w celu dostarczania produktów konsumenckich oraz profesjonalnych rozwiązań zdrowotnych dla świadczeniodawców opieki zdrowotnej i ich pacjentów, zarówno w placówce medycznej, jak i w środowisku domowym. Firma z siedzibą w Holandii, jest liderem w diagnostyce obrazowej, ultrasonografii, terapii obrazowej, monitorowaniu i informatyce medycznej, a także w zdrowiu konsumenckim (pielęgnacji damskiej i męskiej, szczoteczek sonicznych oraz opieki nad mamą i dzieckiem). Philips wygenerował w 2022 r. sprzedaż w wysokości 17,8 mld EUR i zatrudnia około 77 000 pracowników, prowadząc sprzedaż i świadcząc usługi w ponad 100 krajach.

Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Kontakty

ewa piaseczna

Ewa Piaseczna – Spitaleri

Brand & Communication Manager Komunikacja korporacyjna oraz profesjonalna opieka zdrowotna

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Zasoby multimedialne

Udostępnij w mediach społecznościowych

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.