Jak przyciąć doskonałą krawędź brody na szyi

Wyznacz brodzie granice! Zwykle można nie przycinać krawędzi brody na szyi w przypadku noszenia kilkudniowego zarostu. Jednak gdy włosy mają długość ponad 3 mm i stają się krótką brodą, czas sięgnąć po trymer.

Staranna. Zadbana. Wyraźnie określona.
To, że nie widzisz krawędzi własnej brody na szyi, nie znaczy, że możesz zapomnieć, jak źle może wyglądać zaniedbana. Większość zarostów wygląda o wiele lepiej z dobrze wymodelowaną krawędzią na szyi, zatem czas odpowiedzieć na pytanie, jak wysoko lub jak nisko powinna się ona znajdować. Oto sposób przycinania krawędzi brody na szyi, która wygląda doskonale:

1. Wiedz, gdzie się zatrzymać
Spójrz prosto w lustro, trzymając głowę prosto. Wszystkie włosy poniżej umownej linii biegnącej pod podbródkiem muszą zniknąć. W tej chwili.


2. Wyznacz linie
Odchyl głowę nieco do tyłu i połóż palec na jabłku Adama. To miejsce wyznacza naturalną granicę pomiędzy brodą a szyją. 

3. Zacznij od środka
Przyłóż trymer w tym miejscu i zacznij przycinać włosy w dół. (Jeśli korzystasz z trymera do brody 9000 firmy Philips, przydatna prowadnica laserowa pokaże Ci, gdzie powinna się znajdować linia cięcia.) Kontynuuj po jednej stronie, przycinając włosy od środka na zewnątrz i zwracając uwagę na to, aby nie wyjechać powyżej linii szczęki. Wróć do środka i przytnij włosy od tego miejsca w drugą stronę. Krawędź brody na szyi nie powinna być bardzo zaokrąglona, a najlepiej wygląda lekko skierowana w górę.

4. Na kanciasto lub na okrągło
Nadaj odpowiedni kształt krawędziom brody, przycinając pionową linię pod płatkami usznymi tak, aby łączyła się z poziomą linią pod podbródkiem. Możesz zostawić taki wyrzeźbiony, kanciasty róg (bardzo w stylu macho) lub delikatnie go zaokrąglić, aby był mniej wyrazisty.

 5. Ostatni szlif
Podoba Ci się? Jeśli jesteś zadowolony z wyglądu swojej brody, użyj golarki, aby krawędź brody na szyi stała się czymś, z czym Twój kołnierzyk chciałby pokazać się na mieście. Lub po prostu wybierz w trymerze do brody 9000 firmy Philips ustawienie 0,2 mm i przytnij włosy na bardzo krótko. Prowadnica laserowa jest również prostym sposobem na stworzenie doskonałych krawędzi na policzkach, zatem na co czekasz?