Centrum prasowe | Polska

cze 18, 2020

Współpraca Philips z amerykańskim Centrum Onkologii im. M.D.


Współpraca Philips z amerykańskim Centrum Onkologii im. M.D. Andersona ułatwi stosowanie spersonalizowanych terapii w onkologii, a także dobór pacjentów do udziału w badaniach klinicznych na podstawie nowoczesnych badań molekularnych.

  • Philips umożliwi onkologom i patomorfologom z całego świata dostęp do systemu zweryfikowanych informacji klinicznych „Precision Oncology Decision Support” (PODS), opracowanego przez Centrum Onkologii im. M.D. Andersona

Philips, światowy lider w dziedzinie technologii medycznych oraz Centrum Onkologii im. M.D. Andersona przy Uniwersytecie w Teksasie (University of Texas MD Anderson Cancer Center) nawiązali współpracę, której celem jest dostarczenie onkologom informacji o terapiach  opartych na dowodach naukowych oraz badaniach klinicznych za pośrednictwem rozwiązań informatycznych Philips dla onkologii oraz autorskiego systemu Centrum im. M.D. Andersona o nazwie PODS (Precision Oncology Decision Support). Podjęta współpraca ma na celu poprawę opieki nad pacjentem oraz wsparcie  lekarzy na całym świecie w wyborze właściwej terapii spersonalizowanej na podstawie profilu genetycznego pacjenta.

 

System PODS został opracowany przez Centrum im. M.D. Andersona jako narzędzie oparte na rzetelnych danych naukowych, które ma ułatwiać podejmowanie decyzji terapeutycznych w miejscu świadczenia opieki. System dostarcza sprawdzonych informacji klinicznych, obejmujących m.in. zarejestrowane terapie oraz dostępne badania kliniczne, które odnoszą  się do specyficznych mutacji genetycznych w przebiegu choroby nowotworowej. Dzięki rozwiązaniom Philips klinicyści otrzymują spójne informacje na temat terapii i badań klinicznych, uwzględniające specyfikę nowotworu danego pacjenta. Dane te są pomocne  podczas podejmowania decyzji w zakresie procesu leczenia pacjenta, opartego na dowodach naukowych.

 

- Opracowaliśmy system PODS, aby lekarze, w oparciu o wyniki nowoczesnych badań molekularnych dotyczących zmian genetycznych w obrębie guza, mogli w łatwy sposób podejmować decyzje co do najlepszej, spersonalizowanej terapii dla danego pacjenta onkologicznego.– poinformowała dr Funda Meric-Bernstam, dyrektor ds. eksperymentalnych terapii onkologicznych w Centrum M.D. Andersona. - Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy z Philips będziemy mogli dzielić się naszym doświadczeniem klinicznym z lekarzami na całym świecie i wspierać poprawę opieki nad pacjentem. – dodała Meric-Bernstam.

 

Patomorfolodzy i onkolodzy zmagają się dziś z wyzwaniem, jakim jest różnorodność opcji terapeutycznych oraz konieczność śledzenia postępów w badaniach genetycznych, w których interpretacja wyników molekularnych wymaga coraz bardziej specjalistycznej wiedzy. Ze względu na rosnącą liczbę nowo rejestrowanych terapii celowanych i immunoterapii,  konieczne jest stworzenie rozwiązań umożliwiających łatwe poruszanie się w ogromie dostępnych informacji.  Celem współpracy pomiędzy Philips a Centrum Onkologii M.D. Andersona jest pomoc patomorfologom i onkologom w opiece nad pacjentami, poprzez dostarczenie informacji o dostępnych opcjach terapeutycznych lub badaniach klinicznych opartych na markerach nowotworowych.

 

- Dzięki ostatnim przełomowym odkryciom w dziedzinie terapii onkologicznych, lepszemu zrozumieniu biologii nowotworów oraz rosnącej liczbie prowadzonych badań klinicznych,  ośrodki onkologiczne są w stanie zapewnić pacjentom więcej opcji leczenia, niż kiedykolwiek wcześniej – wyjaśnił Louis Culot, dyrektor ds. rozwiązań informatycznych dla onkologii w Philips. – W ramach rozszerzenia naszej wieloletniej współpracy z Centrum M.D. Anderson, stworzyliśmy rozwiązanie oparte na autorskim systemie „Precision Oncology Decision Support”, które ma dostarczać lekarzom najnowszych, przydatnych informacji, stanowiących wsparcie w procesie podejmowania decyzji klinicznych. – podkreślił Culot.

Kompleksowa opieka onkologiczna

Rozwiązania Philips z zakresu informatyki i badań genetycznych pozwalają zapewnić kompleksową opiekę onkologiczną i ułatwić proces diagnostyki oraz  leczenia poprzez wsparcie lekarzy przy podejmowaniu decyzji w oparciu o dowody naukowe. Pozwalają one uspójnić i usprawnić opiekę onkologiczną na każdym etapie ścieżki pacjenta, umożliwiając zespołom klinicznym współpracę mającą na celu propagowanie najlepszych praktyk i jakości klinicznej oraz zapewniającą wsparcie przy podejmowaniu decyzji - od wczesnego wykrycia choroby przez wskazówki dotyczące leczenia i dalszą opiekę.

About Royal Philips  


Philips to wiodący dostawca technologii medycznych, którego misją jest poprawa zdrowia osiągana poprzez kompleksową opiekę nad pacjentem, począwszy od zdrowego trybu życia, profilaktyki, po diagnostykę, leczenie i opiekę domową. Philips wykorzystuje zaawansowane technologie, analizy kliniczne oraz doświadczenia swoich partnerów, aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania dla sektora ochrony zdrowia. Firma ma siedzibę główną w Holandii i jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej oraz opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. Firma w 2019 roku wygenerowała sprzedaż na poziomie 19,5 miliarda dolarów, a obecnie zatrudnia ok. 80 000 pracowników w ponad 100 krajach. Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl
Więcej informacjiMniej informacji

O Centrum Onkologii im. M.D. Andersona

 

Centrum Onkologii im. M.D. Andersona przy Uniwersytecie w Teksasie w Houston jest jednym z najbardziej poważanych instytucji, a jego działalność skupia się na opiece nad pacjentami onkologicznymi, a także badaniach naukowych, edukacji i profilaktyce. Misja instytucji zakłada zwalczanie nowotworów u pacjentów oraz udzielanie wsparcia dla ich rodzin na całym świecie. Centrum Onkologii M.D. Andersona jest jedynym z  51 ośrodków zapewniających kompleksowe leczenie nowotworów, wskazanych przez amerykański Narodowy Instytut ds. Nowotworów (NCI). Centrum im. M.D. Andersona plasuje się na pierwszym miejscu pod względem opieki nad pacjentami onkologicznymi w USA w badaniu ankietowym „Najlepsze szpitale”, przeprowadzonym przez firmę News & World Report. Jest również jednym z dwóch najlepszych szpitali onkologicznych w kraju od czasu rozpoczęcia badania w 1990 r., a w ciągu ostatnich 18 lat piętnaście razy figurował na pierwszym miejscu.

Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Kontakt

ewa piaseczna

Ewa Piaseczna – Spitaleri

Brand & Communication Manager Komunikacja korporacyjna oraz profesjonalna opieka zdrowotna

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Udostępnij w mediach społecznościowych

Zasoby multimedialne

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?