Amsterdam, Holandia – 15. maja Fundacja Philips, której misją jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla 100 milionów osób rocznie do 2030 roku, udostępniła Raport Roczny za rok 2022. Fundacja Philips i jej partnerzy zapewnili w ubiegłym roku dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla ponad 26 milionów osób ze społeczności wykluczonych.
Roczny raport Fundacji Philips oraz Philips Foundation Impact Investments B.V. opisuje w sumie 21 projektów realizowanych we współpracy z organizacjami pozarządowymi, podmiotami rządowymi, uniwersytetami i przedsiębiorstwami społecznymi. W oparciu o wiedzę i doświadczenie Philips w zakresie technologii medycznych w 2022 r. zainicjowano 18 nowych programów, wśród których znalazły się inicjatywy wspierające mieszkańców Ukrainy. "Nasza praca mająca na celu umożliwienie długoterminowej, trwałej zmiany systemowej w zakresie świadczenia opieki zdrowotnej dla społeczności wykluczonych, jak również zapewnienie wsparcia w sytuacjach kryzysowych, nigdy nie była bardziej istotna” – mówi Ronald de Jong, prezes Fundacji Philips. „Wysiłki Fundacji Philips i Philips Foundation Impact Investments B.V. oraz naszych partnerów pomogły zapewnić w 2022 roku dostęp do opieki zdrowotnej 26,6 mln osób, co stanowi wzrost o 50% w porównaniu z rokiem 2021.” Opierając się na dostepnych techhnologiach, Fundacja Philips rozszerza dostęp do wysokiej jakości opieki, wzmacnia rolę lokalnych pracowników medycznych i wspiera modele świadczenia opieki zdrowotnej, które wykazują skalowalność, zrównoważone finansowanie i przystępność cenową. Fundacja przyczynia się do poprawy zdrowia ogółu społeczności poprzez przeciwdziałanie rozwojowi chorób niezakaźnych, takich jak nowotwory i choroby układu krążenia; poprawę opieki nad matką i dzieckiem; oraz poprawę dostępu do opieki medycznej w przypadkach nagłego zagrożenia zdrowia, a także pomoc w sytuacjach kryzysowych. Przykłady działań fundacji obejmują:
Utworzony pod koniec 2021 roku instrument inwestycji społecznych Fundacji Philips, zwany Philips Foundation Impact Investments B.V., stosuje strategię kompleksowej oceny skalowalności przedsiębiorstw z branży technologii medycznych poprzez inwestycje oraz badanie ich wpływu na systemy opieki zdrowotnej. W oparciu o te analizy Fundacja Philips w 2022 roku zapewniła wsparcie w początkowej fazie rozwoju ośmiu przedsiębiorstwom społecznym z Afryki Wschodniej, Indii i Ameryki Łacińskiej. Inwestycje te, wspierane przez wiedzę ekspercką firmy Philips w zakresie technologii medycznych, umożliwiły przedsiębiorstwom wykorzystanie ich potencjału w zakresie zapewnienia trwałego dostępu do opieki zdrowotnej wykluczonym społecznością. „Przedsiębiorcy pracujący nad świadczeniem usług opieki zdrowotnej dla zaniedbanych społeczności ucieleśniają istotę naszego zaangażowania, kierując się misją pomocy w zniwelowaniu ogromnych nierówności w dostępie do opieki zdrowotnej na całym świecie” – mówi Margot Cooijmans, dyrektor Fundacji Philips i Philips Foundation Impact Investments B.V. „W obliczu przeciwności losu i ograniczonych zasobów podmioty te wykorzystują technologie cyfrowe, przeprowadzają wczesne badania przesiewowe i testy, zapewniają podstawowe leczenie oraz napędzają innowacje w opiece zdrowotnej dla zaniedbanych populacji.”
W ciągu ośmiu lat Fundacja Philips zgromadziła bogate doświadczenie i wiedzę na temat skutecznych strategii, technologii i usług wspierających społeczności wykluczonych pod względem dostępu do opieki medycznej, w których poszczególne jednostki często nie mają ubezpieczenia i mają ograniczone dochody. Aby dzielić się swoją wiedzą i wspierać współpracę, Fundacja Philips utworzyła Centrum Wiedzy, które oferuje repozytorium wniosków i pomysłów z bieżących i przeszłych projektów, raportów, publikacji i innych zasobów. W 2022 roku udostępniono publicznie 16 projektów, w których przedstawiono modele świadczenia opieki zdrowotnej mające na celu pomoc tym, którzy chcą oferować usługi opieki zdrowotnej na obszarach o niedostatecznych zasobach, odległych i zaniedbanych, w różnych częściach świata. Raport odnosi się również do wyzwań i trudności, przed którymi stoi naród ukraiński, oraz ludzkiego cierpienia, które doprowadziło do pilnej potrzeby pomocy medycznej w 2022 roku. Fundacja Philips we współpracy z firmą Philips oraz lokalnymi partnerami nadal wspiera mieszkańców Ukrainy.
[1] WHO (2022). Non-communicable diseases [2] World Heart Federation (2022). Rheumatic heart disease (RHD) [3] WHO (2023). Maternal mortality [4] WHO (2023). Advocating for emergency care: a guide for non-governmental organizations [5] Brain Injury Association (2022). Traumatic brain injury in Latin America
Fundacja Philips jest zarejestrowaną organizacją pożytku publicznego założoną w 2014 roku, kierująca się misją zapewnienia dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla społeczności wykluczonych na całym świecie. Wykorzystując możliwości firmy Philips i łącząc je z doświadczeniem i wiedzą organizacji pozarządowych oraz innych przedsiębiorstw zorientowanych społecznie, Philips Foundation pomaga tworzyć innowacyjne ścieżki dostępu do przystępnej cenowo opieki zdrowotnej dla najbardziej potrzebujących społeczności. Poprzez współpracę z innowacyjnymi przedsiębiorcami społecznymi zakorzenionymi w lokalnym ekosystemie, Fundacja Philips dąży do zwiększenia dostępu do opieki zdrowotnej dla 100 milionów ludzi rocznie do 2030 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.philips-foundation.com
Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.
Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?