Jak wyeliminować podrażnienia skóry po goleniu

Jeśli manualne golarki powodują u Ciebie poważne podrażnienie skóry, to najwyższy czas, aby zamienić je na golarkę elektryczną. Przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, jak pozbyć się nieprzyjemnego podrażnienia skóry po goleniu.
Złuszczanie naskórka
To właśnie tutaj rozpoczyna się golenie. Złuszczanie naskórka na twarzy jest ważne, ponieważ usuwa martwe komórki. Pomaga wrastającym włoskom, które powodują guzki i nierówności, wydostać się na powierzchnię. Najlepiej używać złuszczającego peelingu do twarzy pod prysznicem przed goleniem, aby przygotować skórę.

Postaw na miękkość
Niezależnie od tego, czy masz słabość do kremów do golenia, balsamów, pudrów, czy jeszcze czegoś innego, nie zapominaj o zmiękczaniu włosów, aby umożliwić ich lepsze golenie. Możesz również spróbować golić się na mokro za pomocą golarki Philips AquaTouch, która zapewnia doskonałe połączenie pary i wody, aby golenie było wygodne i nie powodowało podrażnienia skóry.

Technika golenia
Używając ręcznej golarki, obcierasz skórę, usuwając za każdym razem jej cienką warstwę, co może prowadzić do skaleczeń i zaczerwienia, powodując podrażnienie skóry po goleniu. Używając golarki elektrycznej i wykonując koliste ruchy, wywierasz delikatny nacisk na skórę, co powoduje, że włosy unoszą się w górę, dzięki czemu golenie jest łatwiejsze i bezbolesne.

Czynności po goleniu
Po goleniu opłucz skórę ciepłą wodą i delikatnie osusz ją ręcznikiem (nie pocieraj). Następnie nałóż krem nawilżający lub balsam po goleniu, jednak unikaj produktów zawierających alkohol ze względu na ryzyko wystąpienia podrażnień.

Jeśli więc podrażnienie skóry po goleniu zaczyna Tobie doskwierać, zacznij korzystać z golarek elektrycznych i ocal swoją skórę.