Jak zapuścić brodę Balbo

Tworzenie brody Balbo

1. Przy tym stylu brody najłatwiej jest najpierw przyciąć włoski. Jeśli masz brodę, możesz zostawić ją dłuższą wokół ust i na podbródku, a resztę przyciąć równo (około 3–5 mm) za pomocą pełnowymiarowego trymera.

 

2. Używając precyzyjnego trymera, zarysuj kontury brody Balbo, która powinna mieć około 2–3 cm szerokości na środku dolnej wargi, a następnie rozszerzać się w dół i na zewnątrz do około 6 cm po bokach podbródka.

 

3. Ostrożnie zacznij golenie od zewnętrznych krawędzi brody i kieruj się do środka, usuwając zarost pomiędzy kącikiem ust a kozią bródką. W ten sposób uzyskasz owalny kształt nazywany wąską brodą. Pamiętaj, aby zostawić prostokąt na środku brody od dolnej wargi aż po kozią bródkę.

 

4. Nadal używając precyzyjnego trymera do brody, przytnij część między wąsami. Następnie przytnij górną część wąsów w kierunku dolnym, podążając za linią wargi aż do kącików ust. Zostaw pasek włosków o szerokości około 5–10 mm. Wykończ wąsy podkręcone w górę, przeczesując je do zewnątrz i podkręcając końce woskiem.

 

5. Dokładnie ogól policzki i szyję za pomocą golarki Philips, wykonując delikatne, okrągłe ruchy. Użyj golarki precyzyjnej, aby precyzyjnie ogolić skórę wokół krawędzi brody i wąsów.

 

Stylizacja/pielęgnacja brody Balbo 

Musisz golić się regularnie i utrzymywać ostro podkreślone krawędzie brody Balbo za pomocą precyzyjnej golarki. Potrzebne jest także codzienne podkręcanie woskiem.

 

3-częściowy garnitur bród

Nietrudno zauważyć wysoki kunszt potrzebny do uzyskania brody Balbo. Broda Balbo tak naprawdę składa się z koziej bródki, wąskiej brody i wąsów zakręconych do góry.

 

Tylko prawdziwi mistrzowie sztuki balwierskiej powinni podejmować się ułożenia brody Balbo bez pomocy. Trzeba zapuścić całkiem bujną brodę, żeby w ogóle zacząć. Pamiętaj, że broda Balbo podkreśli podbródek, więc będzie wyglądać lepiej u osób o kwadratowych lub okrągłych twarzach.