sty 12, 2018

Nowe spojrzenie na diagnostykę chorób wieńcowych

1 grudnia 2017 roku w Rzeszowie podczas III edycji „Podkarpackiej Konferencji Kardiologii Zabiegowej Live” wybitni lekarze specjaliści wraz z personelem Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpitala MSWiA w Rzeszowie wykonali zabiegi inwazyjne z zakresu kardiologii. Uczestnicy konferencji mogli śledzić ich przebieg na żywo w sali wykładowej.

90 % koronarografii w naszym ośrodku wykonujemy z wykorzystaniem angiografii rotacyjnej.

dr n. med. Piotr Wańczura

Kierownik Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpital MSWiA w Rzeszowie

Pracownia Radiologii Zabiegowej od trzech lat jest wyposażona w system Philips CardiacSwing, który zapewnia możliwość wykonania kardiologicznej wielopłaszczyznowej angiografii rotacyjnej. Od tego czasu stała się ona metodą referencyjną. 90 % koronarografii w naszym ośrodku wykonujemy z wykorzystaniem angiografii rotacyjnej. – powiedział dr n. med. Piotr Wańczura, Kierownik Pracowni Radiologii Zabiegowej Szpital MSWiA w Rzeszowie.

Podkarpacka Konferencja Kardiologii Zabiegowej

Wielopłaszczyznowy kardiologiczny skan rotacyjny jest jedną z wielu unikatowych funkcji angiografu firmy Philips. Podczas podawania środka cieniującego do naczynia wieńcowego, wykonywany jest płynny ruch ramienia angiografu po wcześniej zaprojektowanej trajektorii. Jedno podanie środka kontrastowego pozwala osiągnąć wszystkie projekcje z klasycznej koronarografii. Dzięki temu lekarz uzyskuje pełną wiedzę na temat naczyń wieńcowych serca w czasie dwóch skanów rotacyjnych.

Nowoczesne wyposażenie pracowni wpływa nie tylko na komfort pracy personelu medycznego, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo pacjentów.

Wiesław Klatt

Dyrektor linii biznesowej IGT w Polsce i krajach bałtyckich

Nowoczesne wyposażenie pracowni wpływa nie tylko na komfort pracy personelu medycznego, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo pacjentów. Pacjenci z przewlekłą chorobą wieńcową są obarczeni ryzykiem wystąpienia nefropatii kontrastowej w trakcie obrazowania z użyciem promieniowania jonizującego. Unikatowe rozwiązanie CardiacSwing do skanowania rotacyjnego, umożliwia optymalne zarządzanie dawką i ilością środka cieniującego, dzięki czemu technologia doskonale sprawdza się u pacjentów z niewydolnością nerek – podkreślił Wiesław Klatt, Dyrektor linii biznesowej IGT w Polsce i krajach bałtyckich.

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter.

Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Kontakt

Kamila Kozbial

Kamila Koźbiał

Communications Manager - obszar komunikacji korporacyjnej oraz systemów ochrony zdrowia 

Tel: +48 665 553 569

Udostępnij w mediach społecznościowych

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.