Czas czytania: 5 Min
Szczoteczka do mycia zębów nie jest w stanie dotrzeć do najtrudniej dostępnych przestrzeni w jamie ustnej, w których gromadzą się bakterie. Z pomocą przychodzi wtedy irygator. Jak używać tego urządzenia? Tłumaczymy, jak myć zęby za pomocą irygatora. To prostsze niż myślisz! Przekonaj się sam.
Na powierzchni zębów nieustannie gromadzi się miękki nalot – jest to płytka nazębna. W jej skład wchodzą bakterie oraz cząsteczki zawarte w ślinie.. Bakterie znajdujące się płytce nazębnej mają niekorzystny wpływ na stan uzębienia. Dzieje się tak dlatego, że drobnoustroje produkują kwasy – które są efektem ubocznym metabolizowania cukrów, którymi żywią się bakterie. Kwasy niszczą szkliwo, które jest warstwą ochronną zębów. Namnażające się bakterie mogą doprowadzić do powstania próchnicy. Jest to choroba, której nie można lekceważyć – jej rozwojowi może towarzyszyć ból zębów.
Podstawowym zabiegiem higienicznym, który chroni przed rozwojem próchnicy, jest oczywiście regularne i prawidłowe mycie zębów. Za pomocą szczoteczki sonicznej bez większego problemu pozbędziesz się płytki nazębnej także w trudno dostępnych miejscach.. Aby jeszcze skuteczniej usuwać resztki pokarmowe i bakterie z przestrzeni międzyzębowych możesz użyć irygatora do zębów.
Irygator umożliwia mycie zębów przy użyciu strumienia wody. Strumień wyrzucany jest pod wysokim ciśnieniem – dzięki temu dociera do trudnodostępnych powierzchni w jamie ustnej. Irygatory to urządzenie z którego możesz korzystać samodzielnie, we własnej łazience.
Irygator uzupełnia nici dentystyczne – czyszczenie zębów za ich pomocą wymaga pewnej wprawy. Irygator jest zdecydowanie łatwiejszy w użyciu. Używanie irygatora zaleca się pacjentom, które noszą stałe aparaty ortodontyczne i częściowe protezy. Po to rozwiązanie mogą też sięgnąć wszystkie osoby, którym zależy na dokładnym czyszczeniu zębów i skutecznym zapobieganiu próchnicy.
Mycie zębów za pomocą irygatora nie jest trudne. Zwróć uwagę na to, by strumień wody był skierowany prostopadle do powierzchni zębów. Nie śpiesz się – wyczyść po kolei wszystkie zęby oraz szczeliny między nimi. Warto także używać irygatora oczyszczając powierzchnie wzdłuż linii dziąseł. W ten sposób usuniesz bakterię ze wszystkich części jamy ustnej. Do irygacji używaj wody o temperaturze pokojowej – zimna lub gorąca woda może działać drażniąco. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Zachowaj zalecaną przez producenta odległość między końcówka irygatora a zębamii dziąsłami. Dokładne wskazówki znajdziesz w instrukcji obsługi urządzenia, z którego korzystasz.
Z irygatora możesz korzystać codziennie, przed porannym i wieczornym myciem zębów. W ten sposób usuniesz resztki pokarmowe i płytkę nazębną, którą łatwiej będzie usunąć za pomocą szczoteczki. Irygatora możesz używać także po posiłku.
Philips Sonicare Power Flosser 3000 to urządzenie, za pomocą którego wyczyścisz całą jamę ustną w 60 sekund*. Obsługa jest naprawdę łatwa – wystarczy, że napełnisz zbiornik wodą, nakierujesz końcówkę irygatora w kierunku zębów i dziąseł i naciśniesz przycisk. To wszystko, co musisz zrobić!
=Irygator do mycia zębów pomoże Ci jeszcze skuteczniej dbać o higienę jamy ustnej!
Power Flosser 7000
Irygator do zębów
HX3911/40
F1 Standard
Końcówka irygatora do zębów
HX3042/00
You are about to visit a Philips global content page
Continue
Te artykuły mogą Cię zainteresować:
Ile razy dziennie myć zęby?
Zbyt częste mycie zębów może być tak samo szkodliwe, jak ich zbyt rzadkie szczotkowanie. Sprawdź, ile razy dziennie myć zęby.
Dowiedz się więcej
Próchnica ukryta. Jak zapobiegać próchnicy między zębami?
Próchnica ukryta, czyli międzyzębowa, jest trudna do wykrycia aż do zaawansowanego stadium. Zobacz jak zapobiegać próchnicy między zębami
Dowiedz się więcej
Szczoteczka soniczna dla dzieci 3-6 lat
Dobra szczoteczka soniczna dla małych dzieci umożliwia wyjątkowo dokładne mycie zębów i jest bezpieczna w użyciu. Sprawdź jaką szczoteczkę wybrać dla dziecka
Dowiedz się więcej