1
Artykuły

Przechowywanie odciągniętego pokarmu

Aby zachować właściwości odciągniętego pokarmu, przechowuj go w wysterylizowanych butelkach do karmienia. Wszystkie butelki Philips AVENT posiadają szczelne pokrywki, które pozwalają w łatwy sposób przechowywać mleko mamy. 

Jak długo można przechowywać odciągnięty pokarm?


Odciągnięty pokarm można przechowywać w lodówce przez maksymalnie 24 godziny lub w zamrażarce przez okres do 3 miesięcy. Aby uniknąć wahań temperatury, przechowuj schłodzony pokarm na półce, a nie na drzwiach lodówki.

 

Po rozmrożeniu mleko kobiece można przechowywać w lodówce przez maksymalnie 12 godzin. Do przechowywania pokarmu możesz także wykorzystać specjalne jednorazowe pojemniki, na których umieścisz informację o dacie odciągnięcia.

Nigdy nie używaj mikrofalówki

 

Nigdy nie rozmrażaj ani nie podgrzewaj odciągniętego pokarmu w mikrofalówce, ponieważ nierównomierny rozkład temperatury mógłby spowodować poparzenie.

 

Zaleca się wylewanie ewentualnych resztek mleka po każdym karmieniu.

 

Należy pamiętać, że informacje zawarte w artykule mają wyłącznie charakter ogólny i nie zastępują profesjonalnej porady medycznej. Jeśli u Ciebie, członka Twojej rodziny lub Twojego dziecka występują nasilone lub utrzymujące się objawy lub schorzenia, bądź jeśli zachodzi potrzeba zasięgnięcia konkretnej porady lekarskiej, skorzystaj z pomocy medycznej. Philips AVENT nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikające z wykorzystania informacji zamieszczonych na niniejszej witrynie internetowej.