kwi 20, 2017

Alergia wziewna u dzieci


Alergię wziewną u dzieci należy leczyć, bo zaniedbana może prowadzić do astmy. Równie ważne jest jednak niwelowanie jej objawów. Pomóc mogą w tym rekomendowane przez PTA oczyszczacze powietrza Philips, które zapewniają komfortowe warunki mieszkania dla małych alergików.

Alergia wziewna charakteryzuje się tym, że alergen przedostaje się do organizmu poprzez drogi oddechowe. Tego typu alergie powodują więc unoszące się w powietrzu drobne cząsteczki niewidoczne gołym okiem. - Czynnik, który drażni drogi oddechowe powoduje ich zwężenie poprzez skurcz mięśni otaczających ścianę dróg oddechowych oraz obrzęk błony śluzowej wyściełającej je od wewnątrz. Zaburzona zostaje również praca rzęsek, które „wymiatają” alergeny i inne zanieczyszczenia z oskrzeli. Niepodjęcie odpowiednich działań to uruchamianie tzw. marszu alergicznego i pogłębianie objawów - tłumaczy dr n. med. Małgorzata Biernacka-Zielińska, specjalista Chorób Dzieci.

 

Czynniki uczulające dzielimy na sezonowe, inaczej zewnątrzpochodne, czyli te, z którymi dziecko styka się na dworze - pyłki roślin (np. traw, drzew, niektóre gatunki pleśni) i całoroczne – roztocza kurzu domowego, sierść kota, psa, świnki morskiej, pierze oraz lateks - wymienia dr n. med. Małgorzata Biernacka-Zielińska. Po zdiagnozowaniu alergii i określeniu, na jakie alergeny dziecko jest uczulone lekarz ustala schemat leczenia - przepisuje leki zapobiegawcze, a także łagodzące objawy (krople do oczu, spreje do nosa, syropy). Leczenie alergii wziewnej należy leczyć tym bardziej, iż zaniedbana i nieleczona prowadzi do astmy oskrzelowej, zwłaszcza przy predyspozycjach genetycznych. - Jednoznaczna przyczyna astmy jest nieznana. Niektórzy uważają jednak, że właśnie alergia wziewna jest główną jej przyczyną - dodaje dr Małgorzata Biernacka-Zielińska. Równie istotne są jednak działania zmniejszające objawy alergii.

 

Niepodjęcie odpowiednich działań to uruchamianie tzw. marszu alergicznego i pogłębianie objawów

dr n. med. Małgorzata Biernacka-Zielińska

specjalista Chorób Dzieci

Wiadomo, że praktycznie nie da się uniknąć kontaktu z pyłkami roślin unoszącymi się w powietrzu w sezonie pylenia. Mogą one trafić także do mieszkania przyniesione przez wiatr. Warto oczywiście śledzić kalendarz pylenia roślin i stężenia ilości pyłków w powietrzu, starać się wychodzić z maluchem na spacer po deszczu, kiedy szkodliwych pyłków jest w powietrzu najmniej czy wybrać odpowiednie miejsce na wakacje.

 

Bardzo trudno też walczyć z niektórymi alergenami całorocznymi np. kurzem domowym. - Roztocza kurzu domowego to mikroskopijne cząsteczki , które żywią się naskórkiem. Są ich w domu miliony, głównie w materacach, pościeli, dywanach, ciężkich zasłonach. Likwidacja niektórych z nich, częste pranie, czyszczenie, użycie specjalnych odkurzaczy z filtrem, może pomóc pacjentowi - mówi dr n. med. Małgorzata Biernacka-Zielińska. Również ukochane przez dzieci pluszaki, które łatwo zbierają kurz są źródłem alergii - trzeba więc je prać co 2-3 tygodnie. W przypadku alergii na piesze poduszki i kołdry z pierza należy zastąpić specjalnymi hypoalergicznymi. 

Oczyszczacze powietrza Philips AC3256/10 i AC2887 są idealne dla alergików

W dbałości o zdrowszy i wolny od alergenów dom niezawodny będzie oczyszczacz powietrza. Oczyszczacze powietrza Philips dzięki technologii VitaShield skutecznie filtrują nawet najdrobniejsze cząsteczki PM2,5 oraz pyłki, kurz, roztocza i sierść znajdujące się w powietrzu, którym dzieci oddychają w domu. Dodatkowo specjalnie zaprogramowany tryb antyalergenowy jest jeszcze bardziej czuły na popularne alergeny unoszące się w powietrzu.  

Oczyszczacze powietrza Philips AC3256/10 i AC2887 są idealne dla alergików i rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Produkt opatrzony znakiem rekomendacji Polskiego Towarzystwa Alergologiczne jest produktem przebadanym pod kątem alergologicznym, bezpiecznym dla alergików i polecanym przez specjalistów PTA.

O spółce Royal Philips

Royal Philips to lider branży technologii medycznych. Misją firmy jest poprawa stanu zdrowia ludności, którą osiąga poprzez kompleksową opiekę opartą na: zdrowym trybie życia, profilaktyce, diagnostyce, leczeniu, a także opiece domowej nad pacjentem. Philips wykorzystuje zaawansowaną technologię, dogłębne analizy kliniczne oraz spostrzeżenia konsumentów aby dostarczyć zintegrowane rozwiązania. Firma, z główną siedzibą w Holandii, jest liderem w obszarze diagnostyki obrazowej i opartego na niej leczenia, monitorowania stanu zdrowia pacjentów, informatyki medycznej, a także w dziedzinie zdrowia konsumentów i opieki domowej. 

 

Sprzedaż produktów Philips z portfolio technologii zdrowotnych, osiągnęła w 2016 roku wartość 17,4 mld euro. Firma w tym czasie zatrudniała około 71 000 pracowników, oferując swoje produkty i usługi w ponad 100 krajach na całym świecie.


Informacje na temat firmy Philips można znaleźć na www.philips.pl/healthcare i www.philips.com/newscenter.

Więcej informacjiMniej informacji

Tematy

Kontakt

Izabela Rogulska

Izabela Rogulska

Senior Brand & Communication Manager

Philips Domestic Appliances

Udostępnij w mediach społecznościowych

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.