1
Produkty

Saeco Xelsis Automatyczny ekspres do kawy

12 rodzajów napojów, System LatteDuo, Piano Black, 12-stopniowy, regulowany młynek SM7580/00

Rozwiązywanie problemów

Jak usunąć kamień z ekspresu do kawy Saeco Xelsis

Usuwanie kamienia z ekspresu do kawy Xelsis pomaga utrzymywać go w optymalnym stanie. Dowiedz się, jak łatwo można to zrobić samodzielnie.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie

Usuń kamień z ekspresu do kawy, gdy na ekranie dotykowym pojawi się informacja, że czas usunąć kamień. Jeśli proces usuwania kamienia nie zostanie przeprowadzony po wyświetleniu tego komunikatu, ekspres po pewnym czasie przestanie działać prawidłowo. W takim przypadku naprawy nie zostaną wykonane w ramach gwarancji.

Usuwanie kamienia z ekspresu do kawy Xelsis zajmuje 15-20 minut. Ekspres przeprowadzi cykl usuwania kamienia oraz cykl płukania. Cykl usuwania kamienia i cykl płukania można wstrzymać przez naciśnięcie przycisku uruchomienia/zatrzymania. Aby kontynuować cykl usuwania kamienia i cykl płukania, ponownie naciśnij przycisk uruchomienia/zatrzymania.

Wskazówka: Korzystanie z filtra AquaClean zmniejsza konieczność usuwania kamienia

Należy używać wyłącznie środka do usuwania kamienia CA6700 firmy Philips

Pod żadnym pozorem nie wolno stosować odkamieniaczy na bazie kwasu siarkowego, kwasu chlorowodorowego, kwasu sulfaminowego i kwasu octowego (np. octu), gdyż może to spowodować uszkodzenie obiegu wody w ekspresie i nie rozpuści prawidłowo kamienia. Niestosowanie środka do usuwania kamienia firmy Philips spowoduje utratę gwarancji. Nieprzeprowadzanie usuwania kamienia z ekspresu również spowoduje utratę gwarancji. Roztwór do usuwania kamienia firmy Philips można kupić w sklepie internetowym pod adresem www.saeco.com/care.

Informacje podane na tej stronie dotyczą następujących modeli: SM7580/00 , SM7685/00 , SM7581/00 , SM7683/00 , SM7684/00 . więcej Mniej

Nie tego szukasz?