1
Produkty

Oczyszczacz powietrza seria 5000i

Usuwa alergeny i szkodliwe gazy, Wyłapuje do 99, 97% zanieczyszczeń, Współpracuje z aplikacją mobilną, Idealny do dużych pomieszczeń AC5659/10

Często zadawane pytania

Jak i kiedy należy czyścić lub wymieniać filtry i czujnik oczyszczacza powietrza?

Tutaj dowiesz się, kiedy i jak należy wyczyścić filtr wstępny, filtry i czujnik jakości powietrza oczyszczacza powietrza firmy Philips.

Uwaga: Wszystkie poniższe ilustracje są jedynie graficznym przedstawieniem urządzeń bądź ich elementów; w przypadku rzeczywistych urządzeń mogą występować pewne różnice.

Czujnik, filtr wstępny i pozostałe filtry oczyszczacza powietrza firmy Philips

Kiedy czyścić filtry

Filtrów (oznaczonych literami A i B na ilustracji powyżej) nie można ani myć w wodzie, ani czyścić odkurzaczem. Filtry te wymagają wymiany. Instrukcja obsługi zawiera wskazówki dotyczące wymiany, które odnoszą się do konkretnego modelu oczyszczacza.

Kiedy wymieniać filtry

W przypadku zanieczyszczenia filtrów (A i B na ilustracji powyżej) należy je wymienić.

Po zaświeceniu się odpowiednich kontrolek należy wymienić filtr wielofunkcyjny, filtr węglowy i filtr HEPA. Należy skorzystać z informacji zawartych w instrukcji obsługi, ponieważ każdy oczyszczacz będzie informował o konieczności wymiany filtra w inny sposób (np. niektóre modele wskazują to za pomocą kontrolki C7, a inne za pomocą 2 ,3 lub 4).

Kiedy czyścić czujnik jakości powietrza

Czujnik jakości powietrza (D na ilustracji powyżej) wymaga czyszczenia co dwa miesiące.

Należy zapoznać się z instrukcją czyszczenia dotyczącą konkretnego modelu oczyszczacza powietrza, którą zawiera instrukcja obsługi.

W przypadku korzystania z oczyszczacza powietrza firmy Philips w zakurzonym lub wilgotnym pomieszczeniu konieczne jest częstsze czyszczenie urządzenia.

Kiedy czyścić filtr wstępny

Filtr wstępny oczyszczacza powietrza firmy Philips (oznaczony literą C na ilustracji powyżej) jest zmywalny i należy go czyścić co miesiąc, aby zapewnić jego optymalne działanie.

Filtr wstępny należy wyczyścić, gdy na wyświetlaczu oczyszczacza powietrza wyświetla się komunikat F0.

Aby wyczyścić filtr wstępny, należy wykonać poniższe czynności:

  1. Wyłącz urządzenie i wyjmij wtyczkę z gniazda elektrycznego.

  2. Pociągnij dolną część panelu (z przodu lub z tyłu oczyszczacza, w zależności od modelu) i zdejmij ją z urządzenia (patrz ilustracja poniżej).

  3. Dociśnij dwa zaciski i pociągnij filtr wstępny do siebie.

  4. Umyj filtr wstępny pod bieżącą wodą. Jeśli filtr wstępny jest bardzo brudny, wyczyść go przy użyciu miękkiej szczotki.

  5. Poczekaj, aż filtr wstępny całkowicie wyschnie.

Informacje podane na tej stronie dotyczą następujących modeli: AC5659/10 , AC6608/10 , AC3829/10 , AC2889/10 , AC1215/10 , AC3259/10 , AC1214/10 , AC2887/10 , AC3256/10 , AC4080/10 , AC4012/10 . więcej Mniej

Nie tego szukasz?

Czy udało się nam odpowiedzieć na Twoje pytanie?

Porozmawiaj na czacie z jednym z naszych przedstawicieli!