Aparaty DreamStation

Nowe możliwości terapii zaburzeń oddychania podczas snu

Zadbaj o swoje zdrowie z łatwością i pewnością

Aparat DreamStation odpowiada na potrzeby pacjenta, jest łatwy w użyciu i umożliwia bezprzewodowe przekazywanie danych o terapii zespołowi nadzorującemu. Na każdym etapie przyczynia się do zapewniania wygody leczenia i mobilizuje użytkownika do jego kontynuowania.

Dreamstation

Produkty firmy Philips Respironics to najczęściej przepisywane przez lekarzy medycyny snu systemy do terapii zaburzeń oddychania podczas snu w USA2.

Nagroda iF Design Award

  •  

Kolorowy wyświetlacz z nawigacją z użyciem ikon

Pełen zestaw funkcji łączności bezprzewodowej, w tym Bluetooth, Wi-Fi i obsługa danych sieci komórkowych1

 

Codziennie rano informacje dotyczące prawidłowości działania aparatu w ciągu nocy i zgłaszanie co 30 dni ostrzeżeń i przypomnień dotyczących konserwacji

 

Aplikacja DreamMapper dostarczająca szczegółowych informacji o postępach terapii

Jak kupić


Produkty firmy Philips z serii Dream Family są dostępne u wielu sprzedawców. W sprawie zamówienia naszych produktów należy zwrócić się do dostawcy sprzętu medycznego.

Uwaga: produkty te wymagają zlecenia wystawionego przez lekarza. Przed zamówieniem masek i aparatów DreamWear należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym terapię zaburzeń oddychania podczas snu.

Jak działa terapia

Korzyści z terapii PAP


Terapia CPAP jest nieinwazyjnym, wysoce skutecznym leczeniem, polegającym na delikatnym wdmuchiwaniu powietrza do nosa i/lub ust w celu zapobiegania zapadaniu się dróg oddechowych podczas snu.
 

Poważne potraktowanie terapii i stosowanie aparatu każdej nocy może przyczynić się do znacznej poprawy jakości życia i ogólnego samopoczucia.

Porady i informacje

Historie osób cierpiących na bezdech senny

Film dotyczący przyzwyczajania się do specyfiki leczenia

Przyzwyczajanie się do specyfiki leczenia

Przyzwyczajenie się do terapii z zastosowaniem aparatu i maski może trochę potrwać, ale się uda — i jest warte wysiłku.

Rozpoczęcie terapii

Rozpoczęcie terapii
Wprowadzenie terapii zaburzeń oddychania podczas snu w życie może być mniej kłopotliwe, niż mogłoby się wydawać — a rezultaty mogą być szybsze, niż się spodziewasz.

Codzienne życie z terapią

Terapia jako część codziennego życia

Terapia może stać się rutynowym, choć niekłopotliwym sposobem postępowania, a zmiana samopoczucia po przebudzeniu może być znacząca.

Mit związany z urządzeniami CPAP

Mit: wszystkie urządzenia CPAP są jednakowe.

Biała linia

Fakt: urządzenia CPAP mają różne funkcje, takie jak m.in. tryby ciśnienia stałego lub zmiennego, funkcja obniżania ciśnienia czy opcja nawilżania powietrza.

Lek. med. Teofilo Lee-Chiong, Chief Medical Liaison, dział Philips Home Healthcare Solutions

Rozwiązania z zakresu terapii PAP: na czym polega różnica?

Aparaty CPAP, BiPAP i z automatyczną regulacją


Aparat DreamStation jest dostępny w wersji Auto CPAP, CPAP Pro, CPAP, DreamStation Go Travel CPAP, Auto BiPAP i BiPAP Pro.

Aparaty CPAP

Aparaty CPAP

Urządzenia CPAP wytwarzają stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych w ciągu nocy.

Aparaty BiPAP

Aparaty BiPAP

Technologia BiPAP zapewnia dwa poziomy ciśnienia w ciągu nocy, odpowiednie dla wspomagania wdechu i wydechu.

Aparaty z automatyczną regulacją

Aparaty z automatyczną regulacją

Automatyczna regulacja zapewnia zmienne ciśnienie przez całą noc w zależności od potrzeb i fazy snu.

Akcesoria DreamStation 


Nasz najbardziej zaawansowany aparat zapewnia wyjątkowy komfort stosowania.

Unowocześniliśmy więc nie tylko sam aparat do leczenia bezdechu sennego, ale także sposób jego transportu, zasilania i wygodnego przechowywania, aby można go było zawsze zabrać ze sobą.

Zestaw akumulatora aparatu PAP

Zestaw akumulatora aparatu PAP

Futerał DreamStation

Futerał DreamStation

Organizer przyłóżkowy

Organizer przyłóżkowy

Torba podróżna z odłączaną częścią na laptopa

Torba podróżna z odłączaną częścią na laptopa

Produkty z serii
Dream Family

Przyjazna dla użytkownika konstrukcja pomaga zachować kontrolę

Produkty Philips Dream Family to platforma do leczenia bezdechu sennego, która została zaprojektowana z myślą o Twoich potrzebach. Nasze maski DreamWear wyposażono w unikatową technologię doprowadzania powietrza wewnątrz ramy maski i innowacyjne złącze do podłączania przewodu powietrznego na szczycie głowy zapewniające większą swobodę ruchu i komfort podczas nocnego odpoczynku.

Prawdziwy komfort użytkowania
Maski DreamWear są dostępne w wersji z poduszkami nosowymi, żelowymi lub ustno-nosowymi

Przyjazne dla użytkownika i ciche aparaty do leczenia bezdechu sennego DreamStation dostosowane są do indywidualnych potrzeb
 

Motywowanie i codzienne informacje pochodzące z aplikacji DreamMapper wspomagającej leczenie bezdechu sennego, która nawiązuje połączenie z aparatem DreamStation

Lekki, poręczny i nadający się do zabrania w podróż aparat przenośny DreamStation Go ważący jedynie 907 g

Informacje i wsparcie:


Zapoznaj się z naszym blogiem, na którym znajdziesz pomysły i informacje, jak radzić sobie z bezdechem sennym — z łatwością poprawisz swoją kondycję i zaczniesz żyć tak, jak chcesz.

Często zadawane pytania

Po jakim czasie od rozpoczęcia korzystania z urządzenia CPAP zacznę czuć się lepiej?

Większość użytkowników zauważa poprawę już w pierwszym tygodniu od rozpoczęcia stosowania urządzenia. Innym zajmuje to nieco dłużej.

Co mogę zrobić, jeśli nadal chrapię mimo korzystania z urządzenia CPAP?

Chrapanie nie powinno mieć miejsca podczas korzystania z urządzenia CPAP. Jeśli nadal występuje, należy skontaktować się z lekarzem. Możliwe, że należy zmienić poziom ciśnienia podawanego powietrza.

Co się stanie, jeśli w czasie prowadzenia terapii przybiorę na wadze lub zauważę nawrót objawów?

Konieczne może być wówczas dostosowanie w urządzeniu CPAP poziomu ciśnienia podawanego powietrza. Należy w tym celu skontaktować się z lekarzem. Jeśli używasz urządzenia AutoCPAP, urządzenie dostosuje ciśnienie do nowej sytuacji.

Jeśli z jakiegoś powodu muszę poddać się hospitalizacji, czy mam wówczas zabrać moje urządzenie ze sobą i korzystać z niego podczas snu?

Tak. Ponadto jeśli ma być wykonywany zabieg chirurgiczny, należy poinformować chirurga i anestezjologa o stosowaniu terapii CPAP w domu. Należy również poinformować lekarza prowadzącego u Ciebie leczenie bezdechu sennego o planowanej hospitalizacji.

Nie udaje mi się przyzwyczaić do terapii CPAP. Jak mogę temu zaradzić?

Większość osób przyzwyczaja się do stosowania terapii CPAP w ciągu od jednego do dwóch tygodni. Niekiedy, np. u pacjentów wyjątkowo wrażliwych na styczność maski ze skórą czy dźwięk wytwarzany przez urządzenie, proces ten może trwać dłużej. Jeśli problem będzie się utrzymywać dłużej niż dwa tygodnie, należy skontaktować się ze swoim dostawcą lub lekarzem, który przepisał urządzenie. Spytaj, czy kwalifikujesz się do wypróbowania urządzenia do terapii Bi-level lub urządzenia z automatyczną regulacją. Niektóre urządzenia są wyposażone w funkcje adaptujące Pacjenta do terapii, co znacząco ułatwia użytkowanie urządzenia.

Dlaczego warto używać nawilżacza?

Zadaniem nawilżaczy jest nawilżanie powietrza podawanego z aparatu PAP. Nawilżacze zwiększają zawartość wilgoci w podawanym powietrzu. Nawilżacze mogą przyczynić się do zmniejszenia niektórych skutków ubocznych terapii, takich jak odczucie suchości w jamie nosowej.

Do czego służy przewód?

Przewód zapewnia przepływ powietrza z aparatu do maski. Należy go czyścić i sprawdzać, czy nie jest zabrudzony lub uszkodzony oraz czy nie utracił swojej elastyczności nie rzadziej niż co tydzień. Jeśli przewód nadaje się do wymiany, należy skontaktować się ze swoim specjalistą w zakresie opieki domowej.

Do czego służą filtry?

Urządzenia do terapii wyposażone są w filtry. Niektóre urządzenia mają jeden filtr standardowego oczyszczania, a inne — jeden lub dwa filtry standardowego oczyszczania i jeden filtr bardzo dokładnego oczyszczania. Szczegółowe informacje dotyczące czyszczenia filtrów zawiera podręcznik dołączony do urządzenia.

Ikona broszury

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat higieny snu i bezdechu sennego?

Specjalista w zakresie zaburzeń oddychania podczas snu

Jesteś specjalistą w zakresie zaburzeń oddychania podczas snu?

Literatura

  1. Wewnętrzna ocena danych dotyczących konkurencyjnych rozwiązań CPAP za rok 2018 — porównanie z platformą ResMed Airsense10/Aircurve10 oraz platformą serii Fisher & Paykel Icon.
  2. Badanie ankietowe Philips z 2016 roku przeprowadzone wśród amerykańskich lekarzy medycyny snu (n=180).
  3. Materiały referencyjne różnych cytowań za magazynem New York Times „Sleep Apnea In-Depth Report”, http://www.nytimes.com/health/guides/disease/sleep-apnea/print.html
  4. Zaleca się sprawdzenie u ubezpieczyciela, jaki jest harmonogram wymiany elementów finansowany z ubezpieczenia.
  5. Aby sprawdzić, które urządzenia CPAP i BiPAP są zgodne z aplikacją DreamMapper, przejdź tutaj.
     

Podane informacje nie zastępują zaleceń lekarskich.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.