Początek korzystania z ekspresu do kawy Saeco

Konfiguracja ekspresu do kawy oraz dostosowywanie mocy i smaku kawy

 

Gratulacje! Jesteś dumnym posiadaczem ekspresu do kawy Saeco. Dowiedz się, jak zaparzyć pierwszą kawę i poznaj ustawienia, które możesz dostosować do swoich preferencji.

Napełnij zbiornik wody i pojemnik na ziarna kawy

 

Wyjmij zbiornik wody z ekspresu i napełnij go świeżą wodą do wskaźnika poziomu „Max”. Następnie napełnij pojemnik na ziarna kawy.

 

Włącz ekspres do kawy

Lorem ipsum dolor
Lorem ipsum dolor
Lorem ipsum dolor

 

Podłącz ekspres do źródła prądu przy pomocy kabla zasilającego. Ustaw przełącznik główny znajdujący się z tyłu ekspresu w pozycji „I”.

Podłącz ekspres do źródła prądu przy pomocy kabla zasilającego. Ustaw przełącznik główny znajdujący się z tyłu ekspresu w pozycji „I”. Naciśnij przycisk trybu gotowości, aby włączyć urządzenie.
Podłącz ekspres do źródła prądu przy pomocy kabla zasilającego. Ustaw przełącznik główny znajdujący się z tyłu ekspresu w pozycji „I”. Naciśnij przycisk trybu gotowości, aby włączyć urządzenie.
Podłącz ekspres do źródła prądu przy pomocy kabla zasilającego. Ustaw przełącznik główny znajdujący się z tyłu ekspresu w pozycji „I”. Naciśnij przycisk trybu gotowości, aby włączyć urządzenie.

Postaw filiżankę i naciśnij przycisk trybu gotowości

 

Umieść pod dozownikiem gorącej wody/pary filiżankę, która napełni się wodą zużytą podczas pierwszego cyklu automatycznego płukania.

 

Naciśnij przycisk trybu gotowości, aby włączyć urządzenie.

Napełnij obieg wody

 

Wyświetlacz pokazuje ikonę pierwszego cyklu płukania. Naciśnij „OK”, aby rozpocząć ten proces. Z dozownika zacznie wypływać woda zużyta w procesie płukania. Więcej informacji znajduje się w instrukcji obsługi zamieszczonej na stronie internetowej właściwej dla danego modelu urządzenia.

Przygotuj, zainstaluj i aktywuj filtr AquaClean

 

Ekspresy do kawy kompatybilne z filtrem AquaClean pokażą tekst „Install or Activate AquaClean Filter?” (Zainstalować lub aktywować filtr AquaClean?).


Przed użyciem filtra AquaClean należy go odpowiednio przygotować.  W tym celu potrząśnij filtrem kilka razy, zanurz go do góry dnem w naczyniu z zimną wodą i przytrzymaj do momentu, aż przestaną wydobywać się z niego pęcherzyki powietrza.


Umieść filtr w zbiorniku wody i rozpocznij instalację. Po prawidłowej instalacji filtra na wyświetlaczu pojawi się ikona „AquaClean 100%”.

 

Znajdź swój ekspres do kawy Saeco według nazwy lub numeru produktu

Wystarczy kilka kliknięć, aby uzyskać więcej informacji na temat rozpoczęcia korzystania z ekspresu do kawy Saeco.

Konfiguracja urządzenia — filmy instruktażowe.

Dostosowywanie ustawień — filmy instruktażowe.

Ustawienia młynka

 

Możesz regulować poziom zmielenia ziaren kawy pokrętłem znajdującym się w pojemniku na ziarna. Im drobniej zmielone ziarna, tym mocniejszy smak kawy.

 

Ustawienia młynka można regulować jedynie podczas jego pracy.

 

Aby zmienić ustawienia młynka, umieść filiżankę pod dozownikiem kawy. Naciśnij przycisk „Espresso”, a gdy rozpocznie się mielenie ziaren, zmień ustawienia młynka kluczem do regulacji.

Ustawienia funkcji pamięci (Memo)

 

Można dostosować ilość kawy dla każdego jej rodzaju — w zależności od preferencji i wielkości filiżanki — korzystając z funkcji „Memo”.

 

Naciśnij przycisk napoju, który chcesz zaprogramować, i przytrzymaj go aż do pojawienia się ikony „Memo” na wyświetlaczu albo do momentu, gdy przycisk zacznie migać. Urządzenie zacznie parzyć wybraną kawę w trybie programowania. Gdy w filiżance znajduje się odpowiednia ilość kawy, naciśnij przycisk 'OK' lub ponownie przycisk napoju (np. espresso) - w zależności od modelu ekspresu.

Ustawienia mocy aromatu

 

Naciśnij przycisk „Aroma strength” (Moc aromatu), aby zmienić moc kawy. Po każdym naciśnięciu przycisku „Aroma strength” (Moc aromatu) intensywność smaku zmienia się o jeden poziom, co jest widoczne na wyświetlaczu urządzenia.

Aby zapisać wybraną moc kawy w pamięci urządzenia dostosuj ją podczas przygotowywania napoju.

Ustawienia menu

 

W menu możesz dostosować różne ustawienia urządzenia, np. temperaturę kawy.

 

Aktywuj menu i wybierz opcję, którą chcesz dostosować. Na przykład wybierz preferowaną temperaturę kawy spośród Max/Med/Min (maksymalnej/średniej/minimalnej) i zapisz ją.

Jak możemy Ci pomóc?