Obrazowanie MR bez konieczności uzupełniania helu

Nadeszła era obrazowania MR bez konieczności uzupełniania helu

Zastanawiasz się nad zmianą obecnego systemu MR na system z technologią BlueSeal, który pozwoli wyeliminować komplikacje i koszty związane ze stosowaniem helu. Pierwsza i jedyna w branży oferta systemów z obsługą bez-helową, które zapewniają dostęp do badań większej liczbie pacjentów oraz uzyskiwanie doskonałych rezultatów klinicznych.

    Technologia BlueSeal

    Technologia BlueSeal — odpowiedź
    na niewielkie zasoby helu

    W ostatnich latach cena helu wzrosła z uwagi na jego niską dostępność1.
    Dr Atul Gupta wyjaśnia, dlaczego obrazowanie MR bez konieczności uzupełniania helu stało się nowym standardem po 2018 roku.

    Udowodnione zalety bezhelowych systemów MR 1,5 T

    +1111


    systemów MR BlueSeal zainstalowanych na całym świecie

    ok. 1,9 m


    litrów zaoszczędzonego płynnego helu2

    0,5%

     

    dostępnego obecnie standardowego helu jest wykorzystywane do skutecznego obrazowania MR3

    900 kg

     

    lżejszy niż standardowy magnes3

    Korzyści płynące ze stosowania technologii BlueSeal

    Mniejsze zużycie helu

    Mniejsze

    zużycie helu

    Wysoce wydajna technologia mikrochłodzenia magnesu BlueSeal firmy Philips pozwala zmniejszyć ilość wykorzystywanego do chłodzenia ciekłego helu do minimum. Ta minimalna ilość helu jest szczelnie zamknięta w magnesie. Ciekły hel nie może się wydostać z magnesu przez cały okres jego eksploatacji4. Pozwala to ograniczyć potencjalnie długie przerwy w wykonywaniu badań MR spowodowane problemami związanymi z helem oraz wyeliminować koszty jego uzupełniania.

    Zarządzanie ryzykiem i unikanie przerw

    Zarządzanie

    ryzykiem i unikanie przerw

    Dzięki opartej na sztucznej inteligencji funkcji EasySwitch, system MR BlueSeal pozwala na wyłączenie i ponowne włączenie magnesu z poziomu konsoli systemu MR bez utraty helu. Oznacza to, że drobne problemy można rozwiązać w ciągu zaledwie kilku godzin bez znacznego zakłócania działania systemu oraz dodatkowych kosztów.

    Poprawa jakości obrazu i prędkości

    Poprawa

    jakości obrazu i prędkości

    Technologia MR BlueSeal zapewnia najwyższą skuteczność kliniczną dzięki najlepszej stabilności pola B0 w czasie.

     

    Synergia pomiędzy systemem MR BlueSeal a wspartą przez sztuczną inteligencję aplikacją SmartSpeed pozwala przekraczać kolejne limity w zakresie jakości obrazu. To połączenie zapewnia wszystko, czego można oczekiwać od systemu MR.

    Nowe możliwości instalacji

    Nowe

    możliwości instalacji

    Ze względów bezpieczeństwa aparaty wykorzystujące konwencjonalne magnesy zawierające dużą ilość ciekłego helu wymagają instalacji długich przewodów wentylacyjnych, które zapewniają bezpośrednie odprowadzenie helu w przypadku konieczności jego awaryjnego wygaszenia.

     

    Magnes Philips BlueSeal nie wymaga stosowania przewodów wentylacyjnych i jest o 900 kg lżejszy3. Umożliwia to montaż systemów MR w nowych miejscach, np. w budynkach komercyjnych lub o mieszanym zastosowaniu, na wyższych piętrach, w szpitalach znajdujących się w gęsto zabudowanych obszarach oraz w lokalizacjach z ograniczeniami konstrukcyjnymi. Magnes BlueSeal jest również dobrym wyborem w przypadku oddalonych lokalizacji, wysp oraz miejsc, do których dostawy helu są utrudnione.

    Car goes in the forest

    Pierwszy na świecie z obsługą bez-helową
    mobilny system MR

    Systemy BlueSeal 1,5 T ruszają w trasę dzięki nowej ofercie systemów BlueSeal Mobile 1,5 T5, zapewniając pacjentom obrazowania MR we właściwym miejscu i we właściwym czasie — w sposób bardziej zrównoważony.

    Oferta systemów MR 1,5 T BlueSeal

    Ingenia Ambition 1.5T X

    Ingenia Ambition 1.5T X

    Codzienne obrazowanie MR bez konieczności uzupełniania helu

    Ingenia Ambition 1.5T S

    Ingenia Ambition 1.5T S

    Codzienne obrazowanie MR bez konieczności uzupełniania helu

    MR 5300

    MR 5300

    Poznaj potencjał drzemiący w systemie MR 5300

    Poznaj opinie użytkowników

    Nagroda Design Award

    Nagroda MedTech Breakthrough 2023

     

    Bezhelowy magnes Philips BlueSeal zdobył nagrodę w kategorii najlepszej nowej technologii dla radiologii podczas 7. corocznej gali nagród MedTech Breakthrough 2023.

    Często zadawane pytania

    Skoro w konstrukcji magnesu wyeliminowano przewody wentylacyjne, w jaki sposób kontrolowane jest ciśnienie?

    W przypadku gdy dochodzi do spontanicznego zaniku pola, rośnie temperatura nadprzewodzących cewek. zwiększając ciśnienie w systemie chłodzenia, którego maksymalna wartość jest cztery razy niższa od ciśnienia obecnego na etapie napełniania helu podczas produkcji magnesu (w temperaturze pokojowej). Konstrukcyjnie magnes jest więc w stanie poradzić sobie ze wzrostem ciśnienia i w pełni je kontrolować. Magnes spełnia wymagania norm ASME i PED odnośnie do pojemników pod ciśnieniem.

    Pomijając kwestie konstrukcyjno-instalacyjne, jak magnes BlueSeal może podnieść bezpieczeństwo badań?

    Międzynarodowa norma IEC 60601-2-33 określa szczegółowe wymagania dotyczące bezpieczeństwa urządzeń rezonansu magnetycznego do diagnostyki medycznej. W związku z tym, że szczelnie zamknięty system chłodzenia magnesu BlueSeal zawiera znacznie mniejszą ilość ciekłego helu, podczas wyłączania pola nie może dochodzić do jego uwalniania, a co za tym idzie wymagania normy IEC nie mają zastosowania, co znacznie upraszcza procedury bezpieczeństwa:

    • BRAK wymogów odnośnie do postępowania z ciekłymi gazami kriogenicznymi, np. procedur na wypadek uwolnienia gazu lub środków zapobiegających brakowi tlenu.
    • BRAK wymogów bezpieczeństwa, np. planu awaryjnego w przypadku „quenchu”, ze względu na brak tego typu ryzyka.

    Jak nowa technologia wymagająca użycia jedynie niewielkiej ilości helu wpływa na możliwości kliniczne systemu?

    Parametry magnesu można określić jako jedne z najlepszych na rynku. Zapewnia on znakomitą jednorodność pola (≤0,9 ppm przy DSV 45 cm), wysoką liniowość gradientów (amplituda 45 mT/m, szybkość narastania 200 T/m/s) oraz bardzo duże pole obrazowania wynoszące aż 55 cm.

    Ile zajmuje awaryjne wyłączenie magnesu w sytuacji nagłej związanej z zagrożeniem bezpieczeństwa pacjenta? Jaka jest różnica w porównaniu z kontrolowanym wygaszaniem?

    W przypadku zagrożenia pacjenta magnes może zostać wyłączony niezwłocznie po naciśnięciu przycisku awaryjnego wygaszania. Przywrócenie normalnej pracy zajmuje < 3 dni. W przypadku utknięcia w tunelu przedmiotu o właściwościach ferromagnetycznych (wstrzykiwacza, narzędzia do czyszczenia itp.) wyłączenie magnesu za pośrednictwem konsoli operatora w środowisku serwisowym trwa około 1 godziny, a przywrócenie pełnej sprawności zajmuje <24 godziny6. W obu przypadkach cały hel przechodzi w stan gazowy i zostaje zatrzymany w doskonale szczelnym systemie chłodzenia.

    Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

    Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

    1
    Wybierz interesujący Cię obszar
    2
    Szczegóły kontaktu

    * Obsługa bezhelowa. 7 litrów helu jest szczelnie zamknięte w układzie kriogenicznym.

    1. Od stycznia 2022 r. www.innovationnewsnetwork.com/helium-shortage-4-0-what-caused-it-andwhen-will-it-end/29255

    2. Ilość oszczędzonego ciekłego helu w porównaniu z klasycznym magnesem wykorzystującym 1500 litrów helu

    3. W porównaniu z magnesem Ingenia 1.5T z technologią „Zero boil-off”

    4. Nawet w rzadkich przypadkach rozszczelnienia magnesu niewielka ilość helu, która przedostałaby się na zewnątrz, nie miałaby znaczącego wpływu na stężenie tlenu w pomieszczeniu

    5. System BlueSeal Mobile nie posiada jeszcze oznaczenia CE i nie jest jeszcze dostępny do sprzedaży poza terenem USA

    6. W oparciu o badania wewnętrzne. W tym włączanie, kontrola shimmingu i kalibracja

     

    Niniejsze informacje handlowe nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu cywilnego. Informacje handlowe przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalnych podmiotów prowadzących działalność w obszarze ochrony zdrowia. Philips Polska zastrzega sobie prawo odmowy przyjęcia lub realizacji zamówienia w przypadkach przewidzianych prawem, w szczegółności w razie wyczerpania zapasu urządzeń medycznych. Podane dane techniczne urządzeń medycznych mają wyłącznie charakter informacyjny. W celu uzyskania szczegółowych informacji o danych technicznych (konfiguracji) i dostępności poszczególnych modeli (typów) urządzeń medycznych o wybranych parametrach technicznych (konfiguracji) w Polsce należy skontaktować z lokalnym przedstawicielem Philips Polska lub dystrybutorem.Philips zastrzega sobie prawo do zmiany danych technicznych i konfiguracji urządzeń medycznych w każdym czasie.

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

    Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
    Please select the checkbox

    Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

    Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?