BlueSeal

Magnes BlueSeal
Nowa rzeczywistość w badaniach rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową.

 

Zrównoważone i nieprzerywane badania rezonansem magnetycznym to nasza ponadczasowa obietnica całkowicie szczelnego magnesu BlueSeal. Rozwiń swoje usługi rezonansu magnetycznego produktywnie i ze spokojem.

Chcesz w spokoju wykonywać badania rezonansem magnetycznym?
Zrób krok naprzód z BlueSeal


Rezonans magnetyczny zapewnia wyjątkowe możliwości kliniczne, ale konstrukcja helowa klasycznych skanerów rezonansów magnetycznych może stawiać duże wymagania finansowe i operacyjne Twojej placówce. Firma Philips opracowała uszczelniony magnes BlueSeal, aby Twoja jednostka mogła wykonywać bardziej produktywne badania rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową.1 Ten rewolucyjny, w pełni uszczelniony magnes zawiera mniej niż 0,5% helu w porównaniu z konwencjonalnymi magnesami rezonansów magnetycznych, co pozwala na uproszczenie instalacji i umiejscowienia urządzenia. Dzięki temu możesz liczyć na niezawodne działanie i przestać myśleć o potencjalnych komplikacjach związanych z helem.

Philips BlueSeal magnet technology

Z magnesów BlueSeal korzysta już kilkanaście placówek
w Polsce, a na całym świecie ponad 850 od 2018 roku!

Poznaj fakty i mity na temat badań rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową

Mit nr 1


To niemożliwe, żeby system rezonansu magnetycznego dział 24 godziny na dobę przy zaledwie 7 litrach helu.

Myth #1 around helium-free MR operations - discover the facts

Mit nr 2


Hel jest niewyczerpanym zasobem, który możemy sami produkować.

Myth #2 around helium-free MR operations - discover the facts

Mit nr 3


System rezonansu magnetycznego z technologią obsługi bezhelowej nie ma wystarczającej mocy do uzyskania obrazu doskonałej jakości.

Myth #3 around helium-free MR operations - discover the facts

Poznaj zalety zrównoważonych i 
bardziej wydajnych badań rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową.2


Dzięki magnesowi BlueSeal firma Philips dąży do zapewnienia zrównoważonych i bardziej wydajnych badań rezonansu magnetycznego w placówkach je wykonujących. Nasz cel? Uniknięcie obaw dotyczących potencjalnych problemów związanych z helem w klasycznej konstrukcji magnesów, wspieranie bezprzestojowego wykonywania badań MR, wyeliminowanie uzależnienia od dostępności helu.

Forget about helium

Zapomnij o helu

Easy siting, lower costs

Łatwe posadowienie, niższe koszty

Towards uninterrupted MR operations

Badanie rezonansem magnetycznym bez niepotrzebnych przerw

Zapomnij o helu

Highly efficient micro-cooling technology

Magnes BlueSeal firmy Philips wykorzystuje nową, bardzo wydajną technologię mikrochłodzenia, która wymaga zaledwie 7 litrów ciekłego helu do chłodzenia, zamiast 1500 litrów wykorzystywanych przez konwencjonalne magnesy. Ta niewielka ilość ciekłego helu jest umieszczana w magnesie i całkowicie uszczelniona podczas produkcji, zamykając cenny gaz na resztę jego życia. Nawet odrobina płynnego helu nie może się ulotnić.1 Zmniejsza to potencjalne długie przerwy w badaniach rezonansem magnetycznym  powodowane problemami z helem i eliminuje koszty uzupełniania helu przez cały okres eksploatacji magnesu.

“Nie będziemy mieli problemów z uzupełnianiem helu podczas całego okresu eksploatacji maszyny i możemy zapomnieć o helu. Pozwoli nam to zaoszczędzić pieniądze i pomoże nam być bardziej przyjaznymi dla środowiska.”

 

Dr. Marίa del Mar Travieso, Kierownik Radiologii, Hospitales San Roque, Spain

Łatwa instalacja niższe koszty

Siting with classic magnet

Instalacja w przypadku standardowego rezonansu
 

Aby w przypadku quenchu magnesu spełnić wymagania bezpieczeństwa i skierować hel do zewnętrznego otworu wentylacyjnego, na klasycznym magnesie należy zainstalować długie rury awaryjnego wyrzutu helu.

Ponieważ nawet odrobina płynnego helu nie może się ulotnić1, magnes BlueSeal firmy Philips nie potrzebuje rury awaryjnego wyrzutu helu, co znacznie obniża koszty budowy nowych instalacji.

Siting with BlueSeal magnet

Instalacja w przypadku rezonansu z magnesem BlueSeal

Przy minimalnym wymogu instalacyjnym wynoszących 3700 kg system BlueSeal jest o około 900 kg lżejszy niż jego poprzednik.2 Może to potencjalnie ułatwić posadownie urządzenia, uprościć adaptację podłoża oraz obnizyć koszty budowy.

Badanie rezonansem magnetycznym bez niepotrzebnych przerw


BlueSeal firmy Philips jest uznawany za pierwszy magnes napędzany sztuczną inteligencją (AI), który obsługuje pakiet unikalnych funkcji usług zwanych EasySwitch. Pole magnetyczne BlueSeal można na przykład łatwo wyłączyć, jeśli przedmiot utknie w otworze. Gdy problem zostanie rozwiązany, personel szpitala lub firmy Philips4 może ponownie zasilić magnes i przywrócić go do pracy, minimalizując przestoje operacyjne.

“W przypadku poważnej katastrofy, takiej jak trzęsienie ziemi, możemy stosunkowo szybko przywrócić te maszyny do pracy, co czyni je doskonałymi również z punktu widzenia zarządzania ryzykiem w szpitalu.”

 

Prof. Hashimoto, Tokai University Hospital, Japan

Towards uninterrupted MR operations

Często zadawane pytania dotyczące BlueSeal

Jeśli nie jest potrzebna rura odpowietrzająca, jak zapewnić kontrolę ciśnienia?

W przypadku samoistnej utraty pola, temperatura cewek nadprzewodzących i ciśnienie w układzie chłodzenia podnoszą się do średniego poziomu, co jest wzrostem kontrolowanym. Ciśnienie to jest czterokrotnie niższe niż to stosowane podczas produkcji (w temperaturze pokojowej). Magnes jest tak zaprojektowany, aby uwzględnić tę zmianę i spełnia normy ASME i PED dotyczące zbiorników ciśnieniowych.

W jaki sposób oprócz lokalizacji i budowy technologia BlueSeal firmy Philips może ułatwić procedury bezpieczeństwa na miejscu?

Międzynarodowa norma IEC 60601-2-33 opisuje szczególne wymagania dotyczące bezpieczeństwa sprzętu do rezonansu magnetycznego. Ponieważ magnes BlueSeal zawiera minimalną ilość helu zawartego w zamkniętym układzie chłodzenia, hel nie może się ulotnić podczas zaniku pola. W rezultacie nie mają zastosowania następujące wymagania IEC, co ułatwia lokalne procedury bezpieczeństwa:

  • BRAK przepisów dotyczących dostaw ciekłego kriogenu. Np. procedury, które należy wykonać po uwolnieniu gazu lub środki ostrożności zapobiegające brakowi tlenu.
  • BRAK przepisów bezpieczeństwa w przypadku quenchu. Np. plan awaryjny na wypadek quenchu. 

W jaki sposób ta nowa technologia oparta na znikomej ilości helu wpływa na właściwości kliniczne?

Wynikowa wydajność magnesu należy do najlepszych w branży, z doskonałą jednorodnością (≤ 0,9 ppm, przy 45 cm DSV), wysoką liniowością gradientów (amplituda 45 mT / m, szybkość narastania 200 T / m / s) i doskonałym polem widzenia 55 cm.

Jak długo trwa wyłączanie magnesu w nagłych przypadkach? Czym różni się to od kontrolowanego wyłączania?

W przypadku sytuacji awaryjnej system wyłączy się natychmiast po naciśnięciu przycisku Emergency Ramp Down Unit (ERDU). Powrót do pracy po awaryjnym zatrzymaniu zajmie mniej niż 3 dni. W przypadku, gdy jakiś przedmiot zaklinuje się w urządzeniu (wstrzykiwacz, narzędzie do czyszczenia itp.), wyłączenie magnesu poprzez środowisko serwisowe na konsoli operatora zajmie około 1 godziny, a przywrócenie działania urządzenia zajmie mniej niż 24 godziny5. W obu przypadkach cały hel przechodzi do stanu gazowego i pozostaje w całkowicie uszczelnionym układzie chłodzenia.

Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób to rewolucyjne rozwiązanie może usprawnić Twoje badania?


Skontaktuj się z nami, a jeden z naszych specjalistów pomoże Ci przejść na bardziej zrównoważone i produktywne usługi rezonansu magnetycznego z obsługą bezhelową.

Dowiedz się wszystkiego o magnesie BlueSeal

Badania rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową to gorący temat wśród ekspertów MR. Dowiedz się więcej o działaniu technologii BlueSeal i przeczytaj najnowsze opinie ekspertów w tej dziedzinie.

placeholder image

Broszura
 

Pobierz broszurę na temat technologii BlueSeal

placeholder image

Film instalacyjny

Obejrzyj filmową dokumentację instalacji urządzenia w Szpitalu Nepean

placeholder image

Historie klientów

Przeczytaj, jak w MCVI [Michigan CardioVascular Institute] poprawiła się jakość badań rezonansem magnetycznym.

Odkryj nową rzeczywistość w skanerze MR 
Ingenia Ambition 1.5T 


Pierwszy na świecie skaner MRI firmy Philips zapewniający wyjątkową szybkość, pewność kliniczną, komfort pacjenta i spokój dzięki badaniom rezonansem magnetycznym z obsługą bezhelową.2

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

Wyłączenia odpowiedzialności:

Nawet w rzadkich przypadkach rozszczelnienia magnesu znikoma ilość uchodzącego helu nie wpłynie istotnie na poziom tlenu w pomieszczeniu.

2 W porównaniu z magnesem Ingenia 1.5 T ZBO.

3 W izotropowych skanach 3D MSK VIEW, w porównaniu ze skanami Philipsa bez funkcji compressed SENSE.

4 Wymaga odpowiedniej umowy serwisowej.

5 Zwykle 1 lub 2 dni robocze. Z zastrzeżeniem umowy serwisowej i warunków na miejscu. BlueSeal może zostać wyłączony i wrócić do pracy w czasie krótszym niż 16 godzin, w tym automatyczne wyłączenie, czas schładzania, czas rozruchu, kontrola jednorodności pola, kalibracje, weryfikacje (na podstawie testów wewnętrznych). Magnes może wymagać wyrównania jednorodności pola po zakończeniu całego procesu.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?