Badacz zainicjował badania

Lepsze środowisko dla pacjentów i personelu dzięki Philips Ambient Experience

Relaks i lepsza współpraca w trakcie badania

Większa wydajność, większa efektywność oraz większe zadowolenie pacjentów, ich rodzin i personelu — to tylko niektóre z namacalnych korzyści, jakie zapewniają rozwiązania Philips Ambient Experience.

Sukces, jaki udało się osiągnąć w ponad 2500 placówkach, w których zainstalowano te rozwiązania, pokazuje, że obniżenie stresu doświadczanego przez pacjentów może przekładać się na ich lepszą współpracę w trakcie badania, a w konsekwencji na obniżenie liczby opóźnień i powtarzanych badań. To z kolei może mieć korzystny wpływ na wyniki kliniczne, operacyjne i finansowe placówek.

Przeprowadzone w 2020 roku badanie zainstalowanych rozwiązań pozwoliło na sformułowanie następujących wniosków1.

Ikona wykresu 2500

Opracowując rozwiązania Ambient Experience, kierowaliśmy się zarówno mocnymi dowodami naukowymi, jak i troską o pacjentów. Dzięki temu placówki takie jak Twoja mogą odkryć zupełnie nowe możliwości i całkowicie zmienić jakość oferowanej opieki. W skład rozwiązań wchodzi wygląd pomieszczenia, dynamiczne oświetlenie, projekcje wideo oraz dźwięk, które razem pozwalają odciągnąć uwagę pacjentów od badania i dać im poczucie większej kontroli nad sytuacją. Co więcej, z myślą o poprawie zadowolenia pacjentów i personelu, możemy zapewnić rekomendacje dotyczące efektywności procedur dla personelu.

Rozwiązania Ambient Experience udowodniły swoją skuteczność w poczekalniach, salach badań/zabiegowych, salach wybudzeń, a nawet całych oddziałach.

Chcesz się z nami skontaktować?

Wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie.

„Rozwiązania Ambient Experience naprawdę pozwoliły nam zyskać czołową pozycję wśród placówek w obszarze na północ od Bostonu, dzięki czemu możemy świadczyć usługi na takim samym lub wyższym poziomie w porównaniu z placówkami położonymi w centrum miasta”.

Christopher Wald, kierownik pracowni radiologii

Lahey Hospital i Medical Center

Rozwiązanie Ambient Experience dla różnych modalności

Pracownia MRI

Wyzwania — pacjenci cierpiący na zaburzenia lękowe, klaustrofobię i niepotrafiący zastosować się do wydawanych poleceń są przyczyną zwieksznia powtórnych badań, dłuższego czasu ich trwania i niepotrzebnej sedacji

Rozwiązanie — uspokajające motywy wizualne oraz towarzyszący im dźwięk i oświetlenie relaksują pacjenta przed badaniem i w trakcie jego trwania. Dźwięk i motywy wizualne wewnątrz tunelu magnesu ułatwiają im zachowanie spokoju i wypełnianie poleceń.
Program edukacyjny dla małych pacjentów może pomóc im przejść bezstresowo przez badanie MRI.

Pracownia TK

Wyzwania — zestresowani pacjenci rzadziej stosują się do wydawanych poleceń, a ich zachowanie może negatywnie wpływać na jakość obrazu i wydłużać czas badania

Rozwiązanie — techniki relaksacyjne i pozytywnego rozpraszania uwagi tworzą przyjazne, kojące środowisko z zastosowaniem wielozmysłowych doznań. Pacjent ma możliwość wyboru motywu sali, a personel może z łatwością przekazywać instrukcje dotyczące wstrzymywania oddechu.

Pracownia RTG

Wyzwania — niespokojni, niewypełniający poleceń pacjenci mogą powodować opóźnienia i utrudniać realizację napiętego harmonogramu badań

Rozwiązanie — przyjazne środowisko, które można uzyskać dzięki specjalnemu oświetleniu i dźwiękom. Nawet w przypadku krótkiego czasu trwania badania, te elementy pozytywnego rozproszenia uwagi mogą pomóc zrelaksować pacjenta na tyle, aby ułatwić mu wykonywanie poleceń.

Pracownia interwencyjna

Wyzwania — pacjenci niepokojący się przebiegiem leczenia są najbardziej zestresowani przed zabiegiem, a zapracowany personel ma niewiele czasu na ich uspokojenie.

Rozwiązanie — samodzielny wybór oświetlenia, dźwięku i motywu pomaga uspokoić pacjenta podczas przygotowania do zabiegu, w trakcie jego trwania i po zakończeniu.

Motywy Ambient Experience uspokajające pacjentów pediatrycznych

Motyw otoczenia
Ryba Wiktora
Znalezienie Doris

Program edukacyjny dla małych pacjentów

Program coachingowy

Celem programu edukacyjnego dla małych pacjentów firmy Philips było zapewnienie spokojnego przebiegu badania MRI w przypadku dzieci. Program ten obejmuje aplikację mobilną Scan Buddy, miniaturowy zabawkowy skaner Kitten Sanner oraz technologię MRI in-bore Connect zapewniające kompleksowe przygotowanie pacjentów pediatrycznych do badania MRI.

Program edukacyjny dla małych pacjentów może przez zabawę przyczynić się do zmniejszenia stresu u dzieci (powyżej 4 roku życia). Techniki edukacyjne oparte na rzeczywistości rozszerzonej angażują dziecko i pozwalają mu poznać wszystkie aspekty badania. Wirtualni przyjaciele towarzyszą dziecku przez cały czas przygotowania do badania.

Program coachingu pediatrycznego

Dzięki wykorzystaniu gier i wirtualnego przyjaciela - przewodnika w celu wcześniejszego przygotowania dzieci i ich rodziców do badania, rozwiązanie pomaga przeprowadzić małe dzieci przez procedurę obrazowania MRI, co znacząco zmniejsza ich lęk i ułatwia wykonanie badania.

Program edukacyjny dla małych pacjentów to najnowsza inicjatywa dostępna w ramach rozwiązania Ambient Experience firmy Philips. Rozwiązanie to obejmuje szeroką gamę dedykowanych funkcji pomagających obniżyć lęk pacjentów i zdecydowanie poprawić komfort zarówno pacjentów, jak i personelu.

Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

1
Wybierz interesujący Cię obszar
2
Szczegóły kontaktu

1 Badanie bazy instalacyjnej Ambient Experience w 2020

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?