Większa wydajność, większa efektywność oraz większe zadowolenie pacjentów, ich rodzin i personelu — to tylko niektóre z namacalnych korzyści, jakie zapewniają rozwiązania Philips Ambient Experience.
Sukces, jaki udało się osiągnąć w ponad 2500 placówkach, w których zainstalowano te rozwiązania, pokazuje, że obniżenie stresu doświadczanego przez pacjentów może przekładać się na ich lepszą współpracę w trakcie badania, a w konsekwencji na obniżenie liczby opóźnień i powtarzanych badań. To z kolei może mieć korzystny wpływ na wyniki kliniczne, operacyjne i finansowe placówek.
Przeprowadzone w 2020 roku badanie zainstalowanych rozwiązań pozwoliło na sformułowanie następujących wniosków1.
Opracowując rozwiązania Ambient Experience, kierowaliśmy się zarówno mocnymi dowodami naukowymi, jak i troską o pacjentów. Dzięki temu placówki takie jak Twoja mogą odkryć zupełnie nowe możliwości i całkowicie zmienić jakość oferowanej opieki. W skład rozwiązań wchodzi wygląd pomieszczenia, dynamiczne oświetlenie, projekcje wideo oraz dźwięk, które razem pozwalają odciągnąć uwagę pacjentów od badania i dać im poczucie większej kontroli nad sytuacją. Co więcej, z myślą o poprawie zadowolenia pacjentów i personelu, możemy zapewnić rekomendacje dotyczące efektywności procedur dla personelu.
Rozwiązania Ambient Experience udowodniły swoją skuteczność w poczekalniach, salach badań/zabiegowych, salach wybudzeń, a nawet całych oddziałach.
Chcesz się z nami skontaktować? Wypełnij poniższy formularz, a my odezwiemy się do Ciebie.
„Rozwiązania Ambient Experience naprawdę pozwoliły nam zyskać czołową pozycję wśród placówek w obszarze na północ od Bostonu, dzięki czemu możemy świadczyć usługi na takim samym lub wyższym poziomie w porównaniu z placówkami położonymi w centrum miasta”.
Christopher Wald, kierownik pracowni radiologii
Lahey Hospital i Medical Center
Pracownia MRI
Wyzwania — pacjenci cierpiący na zaburzenia lękowe, klaustrofobię i niepotrafiący zastosować się do wydawanych poleceń są przyczyną zwieksznia powtórnych badań, dłuższego czasu ich trwania i niepotrzebnej sedacji
Rozwiązanie — uspokajające motywy wizualne oraz towarzyszący im dźwięk i oświetlenie relaksują pacjenta przed badaniem i w trakcie jego trwania. Dźwięk i motywy wizualne wewnątrz tunelu magnesu ułatwiają im zachowanie spokoju i wypełnianie poleceń.
Program edukacyjny dla małych pacjentów może pomóc im przejść bezstresowo przez badanie MRI.
Pracownia TK
Wyzwania — zestresowani pacjenci rzadziej stosują się do wydawanych poleceń, a ich zachowanie może negatywnie wpływać na jakość obrazu i wydłużać czas badania
Rozwiązanie — techniki relaksacyjne i pozytywnego rozpraszania uwagi tworzą przyjazne, kojące środowisko z zastosowaniem wielozmysłowych doznań. Pacjent ma możliwość wyboru motywu sali, a personel może z łatwością przekazywać instrukcje dotyczące wstrzymywania oddechu.
Pracownia RTG
Wyzwania — niespokojni, niewypełniający poleceń pacjenci mogą powodować opóźnienia i utrudniać realizację napiętego harmonogramu badań
Rozwiązanie — przyjazne środowisko, które można uzyskać dzięki specjalnemu oświetleniu i dźwiękom. Nawet w przypadku krótkiego czasu trwania badania, te elementy pozytywnego rozproszenia uwagi mogą pomóc zrelaksować pacjenta na tyle, aby ułatwić mu wykonywanie poleceń.
Pracownia interwencyjna
Wyzwania — pacjenci niepokojący się przebiegiem leczenia są najbardziej zestresowani przed zabiegiem, a zapracowany personel ma niewiele czasu na ich uspokojenie.
Rozwiązanie — samodzielny wybór oświetlenia, dźwięku i motywu pomaga uspokoić pacjenta podczas przygotowania do zabiegu, w trakcie jego trwania i po zakończeniu.
Celem programu edukacyjnego dla małych pacjentów firmy Philips było zapewnienie spokojnego przebiegu badania MRI w przypadku dzieci. Program ten obejmuje aplikację mobilną Scan Buddy, miniaturowy zabawkowy skaner Kitten Sanner oraz technologię MRI in-bore Connect zapewniające kompleksowe przygotowanie pacjentów pediatrycznych do badania MRI.
Program edukacyjny dla małych pacjentów może przez zabawę przyczynić się do zmniejszenia stresu u dzieci (powyżej 4 roku życia). Techniki edukacyjne oparte na rzeczywistości rozszerzonej angażują dziecko i pozwalają mu poznać wszystkie aspekty badania. Wirtualni przyjaciele towarzyszą dziecku przez cały czas przygotowania do badania.
Dzięki wykorzystaniu gier i wirtualnego przyjaciela - przewodnika w celu wcześniejszego przygotowania dzieci i ich rodziców do badania, rozwiązanie pomaga przeprowadzić małe dzieci przez procedurę obrazowania MRI, co znacząco zmniejsza ich lęk i ułatwia wykonanie badania.
Program edukacyjny dla małych pacjentów to najnowsza inicjatywa dostępna w ramach rozwiązania Ambient Experience firmy Philips. Rozwiązanie to obejmuje szeroką gamę dedykowanych funkcji pomagających obniżyć lęk pacjentów i zdecydowanie poprawić komfort zarówno pacjentów, jak i personelu.
Program edukacyjny dla małych pacjentów
1 Badanie bazy instalacyjnej Ambient Experience w 2020
You are about to visit a Philips global content page
ContinueStrona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.
Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?