Automatyczne defibrylatory zewnętrzne
Gotowy do działania. Gotowy do wyjścia.

Philips HeartStart

Automatyczne defibrylatory zewnętrzne

Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

1
Wybierz interesujący Cię obszar
2
Szczegóły kontaktu

Łatwy dostęp do ratujących życie defibrylatorów AED powinien być standardem

Wyjątkowo łatwe w obsłudze automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) Philips są od razu gotowe do działania. Defibrylatory są urządzeniami przeznaczonymi do leczenia najczęstszych przyczyn nagłego zatrzymania krążenia (NZK), które polega na szybkim i skutecznym dostarczeniu do mięśnia sercowego wyładowania elektrycznego. Defibrylatory AED HeartStart prowadzą użytkownika przez proces udzielania pomocy, zapewniając instrukcje dotyczące prowadzenia RKO oraz wykonywania defibrylacji, jeśli jest zalecana.

 

Nasze defibrylatory AED opracowano z myślą o zróżnicowanych warunkach użytkowania — zarówno wewnątrz budynków, jak i na otwartej przestrzeni, a także we własnym domu, pozwalając ratować życie w każdym miejscu. Materiały zużywalne oraz akcesoria do defibrylatorów AED, np. akumulatory lub elektrody, są łatwo dostępne, gdyż można je zakupić przez internet.

Nasza oferta

Defibrylatory AED Philips

Automatyczny defibrylator zewnętrzny HeartStart OnSite

Defibrylator AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) HeartStart OnSite to rozwiązanie przeznaczone dla zwyczajnych osób, które znalazły się w nadzwyczajnej sytuacji, jaką jest udzielanie pomocy w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie nie tylko analizuje rytm serca osoby, której udzielana jest pomoc, i dostarcza wyładowania, jeśli jest ono wskazane, ale również zapewnia szczegółowe instrukcje w zakresie prowadzenia RKO (resuscytacji krążeniowo-oddechowej).

 

Defibrylator AED HeartStart OnSite to przenośne urządzenie medyczne przeznaczone do stosowania w miejscach publicznych przez osoby przeszkolone z udzielania pomocy medycznej lub posiadające podstawowe przeszkolenie w tym zakresie, które może pomóc uratować czyjeś życie. Defibrylator może być również używany u niemowląt/dzieci o masie ciała poniżej 25 kg lub w wieku 0–8 lat. W tym celu należy zaopatrzyć się w specjalne elektrody. 

Defibrylatory AED firmy Philips — część druga

Automatyczny defibrylator zewnętrzny HeartStart FRx

Wytrzymały, lekki, niezawodny i przenośny defibrylator AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) HeartStart FRx pozwala działać szybko w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Dzięki analizie SMART defibrylator FRx mierzy opór ciała pacjenta, pozwalając za każdym razem dostarczyć do serca pacjenta skuteczne wyładowania defibrylacyjne.

 

Defibrylator AED dostarcza szczegółowych instrukcji dotyczących RKO oraz analizuje rytm serca osoby, której udzielana jest pomoc, aby określić, czy defibrylacja jest wskazana. Defibrylator może być również używany u niemowląt/dzieci. Dostępny opcjonalnie klucz defibrylacji niemowląt/dzieci eliminuje konieczność zakupu dwóch zestawów elektrod. Akcesoria defibrylatora, takie jak akumulatory i elektrody, można bez trudu zakupić przez internet.

Porównanie defibrylatorów AED Philips

HeartStart OnSite

HeartStart FRx

Użytkowanie

Do użytku we wszystkich miejscach: centrach handlowych, lotniskach, biurowcach, restauracjach, klubach sportowych, siłowniach, warsztatach samochodowych, na stadionach, w kinach, sklepach spożywczych i innych, muzeach, ogrodach zoologicznych itd.

Do użytku w trudnych warunkach na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń: w samolotach, klubach golfowych, na basenach, kempingach, salach treningowych, w samochodach dostawczych i firmowych, pojazdach ochotniczej straży pożarnej, ratownictwa medycznego, w ratownictwie wodnym, na stadionach, w parkach, w myślistwie, w sklepach, szkołach, ogrodach zoologicznych, w ratownictwie górskim.

Rozmiar

7,2 cm (wys.) × 19 cm (gł.) × 21 cm (szer.)

6 cm (wys.) × 18 cm (gł.) × 22 cm (szer.)

Masa

Około 1,5 kg z zainstalowaną baterią i kasetą elektrod.

Około 1,6 kg z zainstalowaną baterią i elektrodami.

Typy elektrod

Wykorzystuje elektrody defibrylacyjne SMART dla osób dorosłych lub dla niemowląt/dzieci pod postacią jednorazowej kasety. Kaseta zawiera samoprzylepne elektrody defibrylacyjne. Podłączana do defibrylatora kaseta stanowi kompleksowe rozwiązanie.

Wykorzystuje elektrody defibrylacyjne HeartStart SMART II. Samoprzylepne elektrody umieszcza się na nagiej skórze dorosłego pacjenta w celu analizy rytmu i dostarczenia wyładowania defibrylacyjnego. W przypadku niemowląt i dzieci w wieku poniżej 8 lat lub o masie ciała poniżej 25 kg można użyć opcjonalnego klucza defibrylacji niemowląt/dzieci w celu dostosowania poziomu energii defibrylacji.

Klucz defibrylacji niemowląt/dzieci (opcjonalny)

nie dotyczy

Po umieszczeniu klucza defibrylacji niemowląt/dzieci w defibrylatorze FRx urządzenie automatycznie obniża energię defibrylacji do 50 dżuli, a także, jeśli aktywowano opcjonalny instruktaż w zakresie RKO, dostarcza wskazówek dotyczących postępowania w przypadku niemowląt i dzieci.

Klasa IP

Spełnia wymagania normy IEC 60529, klasa IP21.

Spełnia wymagania normy IEC 60529, klasa IP55. 

Nagłe zatrzymanie krążenia — fakty

Dane dotyczące defibrylatorów AED firmy Philips — część pierwsza

W ciągu roku do nagłego zatrzymania krążenia dochodzi u 36 000 Amerykanów1.

Dane dotyczące defibrylatorów AED firmy Philips — część druga

Aż w 88% przypadków do nagłego zatrzymania krążenia dochodzi w domu1.

Dane dotyczące defibrylatorów AED firmy Philips — część trzecia

Badania pokazują, że wskaźnik przeżycia NZK w przypadku podjęcia RKO i wykonania defibrylacji w ciągu 3–5 minut od momentu utraty przytomności wynosi aż 48–75%2.

Dane dotyczące defibrylatorów AED firmy Philips — część czwarta

Przeprowadzenie defibrylacji z użyciem defibrylatora AED w ciągu pierwszych minut od momentu utraty przytomności zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie do niemal 90%3.

Co wyróżnia defibrylatory AED Philips na tle innych rozwiązań?

Film dotyczący defibrylatorów AED w serwisie YouTube

Defibrylator AED powinien znaleźć się na wyposażeniu Twojej apteczki pierwszej pomocy.

Zalety defibrylatorów AED Philips

Zalety produktów firmy Philips — część pierwsza

Szczegółowe instrukcje w formie komunikatów głosowych

Defibrylatory AED HeartStart zawierają wbudowane elektrody SMART, które wykrywają wykonywane czynności i dostarczają szczegółowych instrukcji w formie komunikatów głosowych oraz wskazówek odnośnie do RKO.

Zalety produktów firmy Philips — część druga

Łatwe i szybkie przeglądy techniczne i instalacja

Instalację i przeglądy techniczne wykonuje się łatwo i szybko. Całą procedurę przeprowadza się w ciągu zaledwie kilku minut, po upływie których urządzenie jest gotowe do użycia.

Zalety produktów firmy Philips — część trzecia

Łatwo dostępne wsparcie i serwis

Pomoc dostępna jest w formie filmów instruktażowych, szkoleń klinicznych, zarządzania programem AED, a także wsparcia przez telefon i na czacie.

1 American Heart Association, CPR Statistics, https://cprblog.heart.org/cpr-statistics/

2 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2600120/

3 Sudden Cardiac Arrest Association, About AEDs, https://tinyurl.com/mxpewj27

4 Sudden Cardiac Arrest Association, About AEDs, https://suddencardiacarrest.org/aedsandmore-store/about-aeds/

Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

1
Wybierz interesujący Cię obszar
2
Szczegóły kontaktu

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?