Cyfryzacja opieki zdrowotnej dała personelowi medycznemu możliwość dostępu do danych, ich analizowania, zarządzania i dzielenia się nimi w bezprecedensowy sposób. Sprawiła również, że urządzenia medyczne, systemy, sieci i dane szpitalne stały się bardzo podatne na cyberprzestępczość.
Złośliwe wirusy komputerowe, robaki i włamania hakerów.
Wyrafinowane ataki z żądaniami okupu za przywrócenie dostępu do posiadanych danych klinicznych.
Próby kradzieży cennych danych osobowych przechowywanych w dokumentacji medycznej.
Zagrożenia rzadko są wyraźne, ale zawsze obecne. Mogą mieć trwały wpływ na bezpieczeństwo infrastruktury, interoperacyjność urządzeń medycznych i systemów klinicznych oraz integralność danych pacjentów.
Ponad 13 mln² rekordów medycznych wykradziono w USA tylko w roku 20181
Całościowa strategia firmy Philips opiera się na przewodnich zasadach „bezpieczeństwa przede wszystkim”. Przez połączenie potencjału naszych pracowników, procesów i technologii chronimy poufność, integralność i dostępność istotnych danych klinicznych i osobowych w całym procesie opieki. Rozumiemy, że cyberbezpieczeństwo jest tylko tak mocne, jak jego najsłabsze ogniwo, dlatego naszym celem jest dopilnowanie, aby kliniczne sieci i systemy monitorowania pacjentów firmy Philips nie mogły stanowić furtki dla ataków.
W firmie Philips bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Nie tylko sieci, infrastruktury i danych, ale także urządzeń. Zabezpieczenia są uwzględniane w systemie informacyjnym Patient Information Center IX, monitorach przyłóżkowych nowej generacji i przenośnych urządzeniach podręcznych firmy Philips na każdym etapie ich cyklu życia — od projektowania i rozwoju po testowanie i wdrażanie. Wszystkie nasze urządzenia monitorujące i sieci zawierają funkcję uwierzytelniania węzłów i szyfrowania danych, aby zabezpieczyć informacje o pacjentach w obrębie zakładu opieki zdrowotnej i poza nim.
Promujemy solidne zasady i procedury bezpieczeństwa, stosujemy sprawdzone technologie szyfrowania i przestrzegamy norm ochrony danych. Firma Philips aktywnie współpracuje z agencjami rządowymi, partnerami branżowymi i dostawcami w celu wyeliminowania słabych punktów i wdrożenia zabezpieczeń w opiece zdrowotnej.
W ramach rozwiązania „bezpieczeństwo przede wszystkim” firma Philips oferuje szeroką gamę usług, które pozwalają utrzymać sieć, systemy i urządzenia monitorujące w stanie stałej aktualności, maksymalnej wydajności i ciągłej ochrony przed cyberatakami.
* Dostępna tylko w kwalifikujących się wersjach systemu informacyjnego Patient Information Center IX firmy Philips
Nasi dedykowani konsultanci osobiście współpracują z klientem, zapewniając mu stałe wsparcie w stworzeniu środowiska IT, któremu można zaufać i które będzie odporne na cyberataki:
Firma Philips jest preferowanym partnerem w stałej ochronie prywatności pacjentów i integralności ich danych przed cyberatakami w ochronie zdrowia. We współpracy z klientem i jego zespołem wdrażamy zalecane zabezpieczenia, dostosowane do jego infrastruktury, organizacji i pacjentów. Razem możemy zbudować bezpieczniejszy zakład opieki zdrowotnej.
„Cyberbezpieczeństwo jest kwestią zasadniczą w przechodzeniu na zintegrowaną opiekę”
— Jeroen Tas, dyrektor ds. innowacyjności i strategii w firmie Philips
Wypełnij formularz, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.
1 HIPAA Journal z 27 grudnia 2018 r. 2 HIPAA Journal, z 12 lipca 2018 r. 3 iBM X-Force Threat Intelligence Report 2016 4 The Ponemon Institute, Sixth Annual Benchmark Study on Privacy & Security of Healthcare Data z maja 2016 r.
You are about to visit a Philips global content page
ContinueStrona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.
Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?