xMATRIX
xMATRIX

Technologia głowic ultrasonograficznych xMATRIX zmienia oblicze badań

Technologia xMATRIX pozwala użytkownikowi zobaczyć więcej szczegółów, uzyskać pełniejsze informacje oraz stawiać czoła większym wyzwaniom, co przekłada się na skrócenie czasu trwania badań oraz ich sprawny przebieg z korzyścią zarówno dla lekarzy, jak i pacjentek.

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

xMATRIX jest najnowocześniejszą i najbardziej wszechstronną technologią firmy Philips wykorzystywaną w głowicach ultradźwiękowych aktualnie dostępnych w sprzedaży. 

 

Technologia xMATRIX umożliwia łatwą i szybką akwizycję danych objętościowych, zapewnia liczne możliwości przetwarzania oraz pozwala na pozyskiwanie widoków niedostępnych w przypadku obrazowania 2D — a to wszystko przy zachowaniu nadzwyczajnej jakości obrazów. Dzięki tej technologii możesz jednoznacznie oceniać struktury anatomiczne i czynność narządów, w łatwy sposób identyfikować nieprawidłowości oraz cieszyć się zaletami pełnej wizualizacji zależności strukturalnych w przestrzeni 3D.

Usprawniony przebieg pracy

Technologia xMATRIX zapewnia usprawniony przebieg pracy

 

Wystarczy naciśnięcie przycisku, aby wybrać tryb obrazowania. Technologia xMATRIX łączy wszystkie tryby w jednej głowicy: 2D, 3D/4D, Live 3D Echo, Live xPlane, Live 3D Zoom, Live 3D Full Volume, iRotate, Live MPR, MPR, tryb M, tryb dopplerowski, tryb dopplerowski w kolorze i CPA. Wstrzymywanie akwizycji w celu zmiany głowicy nie jest już konieczne. Ultrasonograficzne dane objętościowe pozyskane za pomocą głowicy xMATRIX można przeglądać w lokalnym systemie PACS w taki sam sposób, jak obrazy TK i MR. Po akwizycji danych wystarczy nacisnąć przycisk, a system pozyska obrazy w osiach X, Y, Z lub sekwencje obrazów MPR iSlice, a następnie prześle je do systemu PACS. Można wyświetlać i przetwarzać dane oraz rekonstruować warstwy w dowolnym, dogodnym dla użytkownika momencie.

Nadzwyczajna wszechstronność

Wszechstronna technologia głowic ultrasonograficznych

 

Głowice xMATRIX mogą być stosowane w szerokiej gamie badań, w tym w badaniach serca u osób dorosłych i dzieci, badaniach jamy brzusznej, naczyń, położniczych i ginekologicznych, a także w zabiegach interwencyjnych w obrębie układu sercowo-naczyniowego i jamy brzusznej. Głowicie xMATRIX firmy Philips są dostępne w ultrasonografie CX50 xMATRIX.

Zaawansowanie i wydajność

Zaawansowanie i wydajność technologii xMATRIX firmy Philips

 

Głowice xMATRIX podnoszą poprzeczkę w kwestii wydajności obrazowania. W jednej głowicy zamknięto moc odpowiadającą 150 kartom komputerowym, a matrycę wyposażono w od 2500 do ponad 56000 elementów, z których każdy podlega próbkowaniu w celu zapewniania 360-stopniowej możliwości ogniskowania i sterowania wiązką. W połączeniu z technologią nSIGHT i technologią kryształów PureWave firmy Philips głowica ta stanowi jeszcze bardziej zaawansowane narzędzie.

Obrazowanie objętościowe w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem technologii xMATRIX firmy Philips Technologia ta umożliwia akwizycję i rekonstrukcję obrazów pełnej objętości z częstotliwością klatek gwarantującą przekaz w czasie rzeczywistym oraz w wyjątkowej rozdzielczości izowokselowej.

Video demonstrated the X6-1 ultrasound technology

 

 

Obrazowanie Live xPlane z wykorzystaniem głowicy ultrasonograficznej xMATRIX W tym trybie obrazowania jednocześnie rekonstruowane są dwie płaszczyzny w pełnej rozdzielczości, co pozwala na uzyskanie dwukrotnie większej ilości informacji klinicznych w czasie odpowiadającym tradycyjnemu obrazowaniu 2D.

Obrazowanie Live Xplane

Ergonomiczna konstrukcja zapewniająca komfort obrazowania

Choć głowice xMATRIX są urządzeniami o wielkiej mocy, są one jednocześnie łatwe w użytkowaniu. Ich ergonomiczna, smukła konstrukcja umożliwia łatwy chwyt i zapewnia wygodę w miarę wykonywania kolejnych zaplanowanych w danym dniu badań.

X5 1 N

Obrazowanie Live xPlane w badaniach kardiologicznych

W badaniach kardiologicznych obrazowanie Live xPlane umożliwia jednoczesną akwizycję dwóch płaszczyzn na podstawie tego samego cyklu pracy serca, co pozwala na szybkie i skuteczne uzyskanie najistotniejszych informacji.

Obraz Live xPlane pozyskany z wykorzystaniem technologii xMatrix

iRotate

Przykładowy obraz Live xPlane pozyskany z wykorzystaniem technologii ultrasonograficznej xMatrix

iRotate jest innowacyjną funkcją dostępną w ramach technologii xMATRIX, która poprawia jakość obrazów i usprawnia przebieg pracy. Zamiast ręcznego obracania głowicą w celu zlokalizowania okna nieprzesłoniętego przez żebra funkcja iRotate wykonuje rotację elektroniczną, aby uzyskać widok w oknie emisji ultradźwięków. W przypadku głowicy X5-1 funkcja iRotate umożliwia zrealizowanie pełnego protokołu echokardiografii obciążeniowej, włącznie z akwizycją 4-jamowych, 2-jamowych i 3-jamowych obrazów 3D, z wykorzystaniem tego samego okna następującego po wysiłku szczytowym, bez konieczności poruszania głowicą. Dzięki temu nadgarstek operatora nie jest narażony na przeciążenia, a dodatkowo taka akwizycja pozwala uniknąć efektu skrócenia w perspektywie powiększonej lewej komory występującej u pacjentów z niewydolnością serca.

Doskonała skuteczność we wszystkich badaniach kardiologicznych

 

Głowice xMATRIX obsługują wszystkie możliwe tryby obrazowania oraz wszystkie populacje pacjentów:

 

  • X5-1 — do stosowania u pacjentów dorosłych
  • X7-2 — do stosowania u dzieci i pacjentów dorosłych o drobnej budowie ciała
  • X7-2t — do stosowania w echokardiografii przezprzełykowej w ramach procedur interwencyjnych u pacjentów dorosłych 
  • X8-2t — głowica nowej generacji do obrazowania na żywo w ramach echokardiografii przezprzełykowej

Jedna uniwersalna głowica do echokardiografii 2D i 3D — korzyści kliniczne i usprawnienia przebiegu pracy

Jedna uniwersalna głowica do echokardiografii 2D i 3D — korzyści kliniczne i usprawnienia przebiegu pracy

Andreas Franke, kierownik oddziału kardiologii i internistycznej intensywnej terapii, Klinikum Siloah, Hannover, Niemcy

Studium przypadku — relacja na żywo: rozpoznanie ubytku przegrody międzyprzedsionkowej

Studium przypadku — relacja na żywo: rozpoznanie ubytku przegrody międzyprzedsionkowej

John D Carroll, kierownik ośrodka leczenia chorób sercowo-naczyniowych i kardiologii interwencyjnej, Uniwersytet Kolorado, Aurora, Kolorado

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?