Usługi firmy Philips w zakresie cyberbezpieczeństwa
Zabezpieczanie urządzeń, systemów i sieci medycznych

Zabezpieczanie urządzeń, systemów i sieci medycznych 

Kompleksowe usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa zapewniające solidny i trwały profil bezpieczeństwa

NIST infographic

Pakiet technologii i usług mających na celu zabezpieczenie urządzeń medycznych


Nasze usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa są dostosowywane do indywidualnych wymagań klienta i obejmują krytyczne obszary, takie jak ocena dojrzałości zabezpieczeń, zapewnienie zgodności z przepisami, okresowe stosowanie poprawek, ochrona i modernizacja starszych systemów, całodobowe monitorowanie zasobów, ocena i śledzenie zagrożeń dla bezpieczeństwa, procedury reagowania i usuwania skutków oraz uwierzytelnianie dostępu i rejestrowanie aktywności użytkownika.

Rozwiązania te są zgodne z najlepszymi na świecie praktykami w zakresie cyberbezpieczeństwa i opierają się na wytycznych cyberbezpieczeństwa Narodowego Instytutu Norm i Technologii (NIST).

Integracja opieki

Integracja opieki


Połączenie urządzeń, aplikacji medycznych i platform stwarza bezprecedensową możliwość przekształcenia opieki zdrowotnej oraz poprawę stanu zdrowia społeczeństwa i podniesienie poziomu opieki przy niższych kosztach.

Ale...


Miliony połączonych urządzeń oraz gwałtowny wzrost ilości i rodzajów dostępnych danych prowadzą do zwiększonej podatności na cyberprzestępczość.

Caution imagery

Cyberbezpieczeństwo to konieczność


Dane medyczne są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców jako 10-krotnie cenniejsze niż dane kart kredytowych (Raport HHS, 12 kwietnia 2018 r.). Zagrożenia obejmują cyberataki za pośrednictwem wirusów i włamań hakerów. Według raportu 2020 Protenus Breach Barometer, w 2019 r. doszło do 572 wycieków danych medycznych obejmujących 500 lub więcej rekordów, a ujawnionych zostało co najmniej 41,4 mln rekordów pacjentów.


We wrześniu 2020 r. zaatakowano amerykańską sieć opieki zdrowotnej obejmującą 250 szpitali, wyłączając systemy komputerowe w całej sieci. W tym samym miesiącu trzydzieści serwerów w dużym szpitalu w Dusseldorfie w Niemczech zostało nagle zaszyfrowanych i wyłączonych, co pośrednio doprowadziło do śmierci pacjenta.

Próbujemy zapobiec katastrofom, ponieważ ataki z wykorzystaniem oprogramowania ransomware są w szpitalach wyjątkowo szkodliwe i mogą mieć tragiczne konsekwencje.

Kierownik działu biomedycznego, szpital prywatny (IDN), USA

Korzyści płynące z solidnego programu cyberbezpieczeństwa

Usługi dopasowane do Twoich potrzeb

Ochrona urządzeń różnych producentów

Jeden zaufany partner w zakresie serwisu i bezpieczeństwa

Eliminacja ryzyka związanego ze starszymi systemami

Całodobowe (24/7) monitorowanie bezpośrednich zagrożeń

Ochrona wszystkich podłączonych urządzeń

Bezpieczne wydłużenie cyklu eksploatacji urządzeń

Identyfikacja urządzeń niezarządzanych

Wsparcie w zakresie reagowania i naprawiania szkód

Stałe, trwałe rezultaty

Odciążenie zespołów wewnętrznych

Podstawy programu

Usługi firmy Philips w zakresie cyberbezpieczeństwa zostały zaprojektowane z myślą o ekosystemie opieki zdrowotnej i miały za zadanie sprostać zawiłościom związanym z zabezpieczeniem szerokiej gamy urządzeń medycznych. Dzięki wiedzy, zasobom i kompetencjom w zakresie walidacji i weryfikacji rozwiązanie firmy Philips jest niezwykle skuteczne.

Nasze usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa są w pełni elastyczne. Możesz potrzebować jedynie oceny i analizy obecnych protokołów bezpieczeństwa lub stwierdzić, że najlepszą ochronę zapewni Ci kompleksowe rozwiązanie.

Doradztwo w zakresie cyberbezpieczeństwa

Doradztwo w zakresie cyberbezpieczeństwa


Nasi konsultanci ds. bezpieczeństwa przeprowadzają ocenę ryzyka i podatności systemów medycznych oraz udzielają porad w zakresie wdrażania procesów organizacyjnych, które płynnie integrują procedury reagowania na zagrożenia i usuwania skutków ataków na poziomie urządzeń wszystkich dostawców.

Ochrona cyberbezpieczeństwa

Usługi w zakresie ochrony i aktualizacji cyberbezpieczeństwa


Technologie i usługi pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa systemów poprzez skoordynowane ujawnianie luk w zabezpieczeniach, stosowanie zatwierdzonych do celów medycznych poprawek systemu operacyjnego, aktualizację oprogramowania do najnowszego poziomu zabezpieczeń oraz segmentację sieci.

Wykrywanie cyberzagrożeń

Usługi wykrywania cyberzagrożeń i usuwania skutków cyberataków


Technologie są wykorzystywane do identyfikacji zasobów medycznych i monitorowania stanu bezpieczeństwa systemów medycznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wyzwalają działania związane z reagowaniem i usuwaniem skutków, a także pomagają w odzyskiwaniu danych po cyberatakach.

Bezpieczeństwo dostępu

Usługi w zakresie bezpieczeństwa dostępu i audytu cyberbezpieczeństwa


Technologie są wykorzystywane do identyfikacji aktywów medycznych i monitorowania stanu bezpieczeństwa systemów medycznych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Uruchamiają one działania związane z reagowaniem i odzyskiwaniem danych, a także pomagają w odzyskiwaniu danych po cyberatakach.

Cyber MDX

Zabezpieczenia najlepsze w swojej klasie


Firma Philips nawiązała współpracę z CyberMDX, wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia, w celu zapewnienia widoczności zagrożeń i zapobiegania zagrożeniom dotyczącym urządzeń medycznych i sieci klinicznych. CyberMDX oferuje technologię, która chroni połączone urządzenia w środowisku szpitalnym, zarówno zarządzane, jak i niezarządzane, poprzez wykorzystanie kombinacji oceny ryzyka, wykrywania, analizy zagrożeń i funkcji zapobiegania.

Cyberbezpieczeństwo musi stać się częścią zinstytucjonalizowanej kultury każdej placówki ochrony zdrowia

Kompleksowe podejście


W firmie Philips dominuje kompleksowe podejście Security By Design. To systemowe podejście rozpoczyna się od projektowania i opracowywania produktów, a następnie przechodzi w fazę testowania i wdrażania, po czym dochodzą do głosu solidne zasady i procedury ochrony, aktualizacji i monitorowania, a w razie potrzeby zarządzania reakcją na incydenty, usuwania skutków i przywracania sprawności systemów.
 

Takie podejście „bezpieczeństwa na etapie projektowania” przyjmujemy w każdym projekcie związanym z cyberbezpieczeństwem, koordynując działania człowieka, procesy i technologie w celu wdrożenia skutecznego i trwałego profilu bezpieczeństwa.

Porozmawiajmy

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej
Please select the checkbox

Informacja

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej