Usługi firmy Philips w zakresie cyberbezpieczeństwa
Zabezpieczanie urządzeń, systemów i sieci medycznych

Zabezpieczanie urządzeń, systemów i sieci medycznych 

Kompleksowe usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa zapewniające solidny i trwały profil bezpieczeństwa

NIST infographic

Pakiet technologii i usług mających na celu zabezpieczenie urządzeń medycznych


Nasze usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa są dostosowywane do indywidualnych wymagań klienta i obejmują krytyczne obszary, takie jak ocena dojrzałości zabezpieczeń, zapewnienie zgodności z przepisami, okresowe stosowanie poprawek, ochrona i modernizacja starszych systemów, całodobowe monitorowanie zasobów, ocena i śledzenie zagrożeń dla bezpieczeństwa, procedury reagowania i usuwania skutków oraz uwierzytelnianie dostępu i rejestrowanie aktywności użytkownika.

Rozwiązania te są zgodne z najlepszymi na świecie praktykami w zakresie cyberbezpieczeństwa i opierają się na wytycznych cyberbezpieczeństwa Narodowego Instytutu Norm i Technologii (NIST).

Integracja opieki

Integracja opieki


Połączenie urządzeń, aplikacji medycznych i platform stwarza bezprecedensową możliwość przekształcenia opieki zdrowotnej oraz poprawę stanu zdrowia społeczeństwa i podniesienie poziomu opieki przy niższych kosztach.

Ale...


Miliony połączonych urządzeń oraz gwałtowny wzrost ilości i rodzajów dostępnych danych prowadzą do zwiększonej podatności na cyberprzestępczość.

Caution imagery

Cyberbezpieczeństwo to konieczność


Dane medyczne są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców jako 10-krotnie cenniejsze niż dane kart kredytowych (Raport HHS, 12 kwietnia 2018 r.). Zagrożenia obejmują cyberataki za pośrednictwem wirusów i włamań hakerów. Według raportu 2020 Protenus Breach Barometer, w 2019 r. doszło do 572 wycieków danych medycznych obejmujących 500 lub więcej rekordów, a ujawnionych zostało co najmniej 41,4 mln rekordów pacjentów.


We wrześniu 2020 r. zaatakowano amerykańską sieć opieki zdrowotnej obejmującą 250 szpitali, wyłączając systemy komputerowe w całej sieci. W tym samym miesiącu trzydzieści serwerów w dużym szpitalu w Dusseldorfie w Niemczech zostało nagle zaszyfrowanych i wyłączonych, co pośrednio doprowadziło do śmierci pacjenta.

Próbujemy zapobiec katastrofom, ponieważ ataki z wykorzystaniem oprogramowania ransomware są w szpitalach wyjątkowo szkodliwe i mogą mieć tragiczne konsekwencje.

Kierownik działu biomedycznego, szpital prywatny (IDN), USA

Korzyści płynące z solidnego programu cyberbezpieczeństwa

Usługi dopasowane do Twoich potrzeb

Ochrona urządzeń różnych producentów

Jeden zaufany partner w zakresie serwisu i bezpieczeństwa

Eliminacja ryzyka związanego ze starszymi systemami

Całodobowe (24/7) monitorowanie bezpośrednich zagrożeń

Ochrona wszystkich podłączonych urządzeń

Bezpieczne wydłużenie cyklu eksploatacji urządzeń

Identyfikacja urządzeń niezarządzanych

Wsparcie w zakresie reagowania i naprawiania szkód

Stałe, trwałe rezultaty

Odciążenie zespołów wewnętrznych

Podstawy programu

Usługi firmy Philips w zakresie cyberbezpieczeństwa zostały zaprojektowane z myślą o ekosystemie opieki zdrowotnej i miały za zadanie sprostać zawiłościom związanym z zabezpieczeniem szerokiej gamy urządzeń medycznych. Dzięki wiedzy, zasobom i kompetencjom w zakresie walidacji i weryfikacji rozwiązanie firmy Philips jest niezwykle skuteczne.

Nasze usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa są w pełni elastyczne. Możesz potrzebować jedynie oceny i analizy obecnych protokołów bezpieczeństwa lub stwierdzić, że najlepszą ochronę zapewni Ci kompleksowe rozwiązanie.

Doradztwo w zakresie cyberbezpieczeństwa

Doradztwo w zakresie cyberbezpieczeństwa


Nasi konsultanci ds. bezpieczeństwa przeprowadzają ocenę ryzyka i podatności systemów medycznych oraz udzielają porad w zakresie wdrażania procesów organizacyjnych, które płynnie integrują procedury reagowania na zagrożenia i usuwania skutków ataków na poziomie urządzeń wszystkich dostawców.

Ochrona cyberbezpieczeństwa

Usługi w zakresie ochrony i aktualizacji cyberbezpieczeństwa


Technologie i usługi pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa systemów poprzez skoordynowane ujawnianie luk w zabezpieczeniach, stosowanie zatwierdzonych do celów medycznych poprawek systemu operacyjnego, aktualizację oprogramowania do najnowszego poziomu zabezpieczeń oraz segmentację sieci.

Wykrywanie cyberzagrożeń

Usługi wykrywania cyberzagrożeń i usuwania skutków cyberataków


Technologie są wykorzystywane do identyfikacji zasobów medycznych i monitorowania stanu bezpieczeństwa systemów medycznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wyzwalają działania związane z reagowaniem i usuwaniem skutków, a także pomagają w odzyskiwaniu danych po cyberatakach.

Bezpieczeństwo dostępu

Usługi w zakresie bezpieczeństwa dostępu i audytu cyberbezpieczeństwa


Technologie są wykorzystywane do identyfikacji aktywów medycznych i monitorowania stanu bezpieczeństwa systemów medycznych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Uruchamiają one działania związane z reagowaniem i odzyskiwaniem danych, a także pomagają w odzyskiwaniu danych po cyberatakach.

Cyber MDX

Zabezpieczenia najlepsze w swojej klasie


Firma Philips nawiązała współpracę z CyberMDX, wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia, w celu zapewnienia widoczności zagrożeń i zapobiegania zagrożeniom dotyczącym urządzeń medycznych i sieci klinicznych. CyberMDX oferuje technologię, która chroni połączone urządzenia w środowisku szpitalnym, zarówno zarządzane, jak i niezarządzane, poprzez wykorzystanie kombinacji oceny ryzyka, wykrywania, analizy zagrożeń i funkcji zapobiegania.

Cyberbezpieczeństwo musi stać się częścią zinstytucjonalizowanej kultury każdej placówki ochrony zdrowia

Kompleksowe podejście


W firmie Philips dominuje kompleksowe podejście Security By Design. To systemowe podejście rozpoczyna się od projektowania i opracowywania produktów, a następnie przechodzi w fazę testowania i wdrażania, po czym dochodzą do głosu solidne zasady i procedury ochrony, aktualizacji i monitorowania, a w razie potrzeby zarządzania reakcją na incydenty, usuwania skutków i przywracania sprawności systemów.
 

Takie podejście „bezpieczeństwa na etapie projektowania” przyjmujemy w każdym projekcie związanym z cyberbezpieczeństwem, koordynując działania człowieka, procesy i technologie w celu wdrożenia skutecznego i trwałego profilu bezpieczeństwa.

Porozmawiajmy

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?