Nasze usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa są dostosowywane do indywidualnych wymagań klienta i obejmują krytyczne obszary, takie jak ocena dojrzałości zabezpieczeń, zapewnienie zgodności z przepisami, okresowe stosowanie poprawek, ochrona i modernizacja starszych systemów, całodobowe monitorowanie zasobów, ocena i śledzenie zagrożeń dla bezpieczeństwa, procedury reagowania i usuwania skutków oraz uwierzytelnianie dostępu i rejestrowanie aktywności użytkownika.
Rozwiązania te są zgodne z najlepszymi na świecie praktykami w zakresie cyberbezpieczeństwa i opierają się na wytycznych cyberbezpieczeństwa Narodowego Instytutu Norm i Technologii (NIST).
Połączenie urządzeń, aplikacji medycznych i platform stwarza bezprecedensową możliwość przekształcenia opieki zdrowotnej oraz poprawę stanu zdrowia społeczeństwa i podniesienie poziomu opieki przy niższych kosztach.
Miliony połączonych urządzeń oraz gwałtowny wzrost ilości i rodzajów dostępnych danych prowadzą do zwiększonej podatności na cyberprzestępczość.
Dane medyczne są łakomym kąskiem dla cyberprzestępców jako 10-krotnie cenniejsze niż dane kart kredytowych (Raport HHS, 12 kwietnia 2018 r.). Zagrożenia obejmują cyberataki za pośrednictwem wirusów i włamań hakerów. Według raportu 2020 Protenus Breach Barometer, w 2019 r. doszło do 572 wycieków danych medycznych obejmujących 500 lub więcej rekordów, a ujawnionych zostało co najmniej 41,4 mln rekordów pacjentów.
We wrześniu 2020 r. zaatakowano amerykańską sieć opieki zdrowotnej obejmującą 250 szpitali, wyłączając systemy komputerowe w całej sieci. W tym samym miesiącu trzydzieści serwerów w dużym szpitalu w Dusseldorfie w Niemczech zostało nagle zaszyfrowanych i wyłączonych, co pośrednio doprowadziło do śmierci pacjenta.
Próbujemy zapobiec katastrofom, ponieważ ataki z wykorzystaniem oprogramowania ransomware są w szpitalach wyjątkowo szkodliwe i mogą mieć tragiczne konsekwencje.
Kierownik działu biomedycznego, szpital prywatny (IDN), USA
Usługi firmy Philips w zakresie cyberbezpieczeństwa zostały zaprojektowane z myślą o ekosystemie opieki zdrowotnej i miały za zadanie sprostać zawiłościom związanym z zabezpieczeniem szerokiej gamy urządzeń medycznych. Dzięki wiedzy, zasobom i kompetencjom w zakresie walidacji i weryfikacji rozwiązanie firmy Philips jest niezwykle skuteczne.
Nasze usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa są w pełni elastyczne. Możesz potrzebować jedynie oceny i analizy obecnych protokołów bezpieczeństwa lub stwierdzić, że najlepszą ochronę zapewni Ci kompleksowe rozwiązanie.
Nasi konsultanci ds. bezpieczeństwa przeprowadzają ocenę ryzyka i podatności systemów medycznych oraz udzielają porad w zakresie wdrażania procesów organizacyjnych, które płynnie integrują procedury reagowania na zagrożenia i usuwania skutków ataków na poziomie urządzeń wszystkich dostawców.
Technologie i usługi pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa systemów poprzez skoordynowane ujawnianie luk w zabezpieczeniach, stosowanie zatwierdzonych do celów medycznych poprawek systemu operacyjnego, aktualizację oprogramowania do najnowszego poziomu zabezpieczeń oraz segmentację sieci.
Technologie są wykorzystywane do identyfikacji zasobów medycznych i monitorowania stanu bezpieczeństwa systemów medycznych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wyzwalają działania związane z reagowaniem i usuwaniem skutków, a także pomagają w odzyskiwaniu danych po cyberatakach.
Technologie są wykorzystywane do identyfikacji aktywów medycznych i monitorowania stanu bezpieczeństwa systemów medycznych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Uruchamiają one działania związane z reagowaniem i odzyskiwaniem danych, a także pomagają w odzyskiwaniu danych po cyberatakach.
Firma Philips nawiązała współpracę z CyberMDX, wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa w ochronie zdrowia, w celu zapewnienia widoczności zagrożeń i zapobiegania zagrożeniom dotyczącym urządzeń medycznych i sieci klinicznych. CyberMDX oferuje technologię, która chroni połączone urządzenia w środowisku szpitalnym, zarówno zarządzane, jak i niezarządzane, poprzez wykorzystanie kombinacji oceny ryzyka, wykrywania, analizy zagrożeń i funkcji zapobiegania.
Takie podejście „bezpieczeństwa na etapie projektowania” przyjmujemy w każdym projekcie związanym z cyberbezpieczeństwem, koordynując działania człowieka, procesy i technologie w celu wdrożenia skutecznego i trwałego profilu bezpieczeństwa.
W firmie Philips dominuje kompleksowe podejście Security By Design. To systemowe podejście rozpoczyna się od projektowania i opracowywania produktów, a następnie przechodzi w fazę testowania i wdrażania, po czym dochodzą do głosu solidne zasady i procedury ochrony, aktualizacji i monitorowania, a w razie potrzeby zarządzania reakcją na incydenty, usuwania skutków i przywracania sprawności systemów.
You are about to visit a Philips global content page
ContinueStrona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.
Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?