Default header

Budowanie więzi z najmłodszymi pacjentami:

Opieka w okresie rozwojowym

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

Fakty dotyczące wcześniactwa


Co roku na całym świecie rodzi się około 15 milionów wcześniaków, które stanowią 10% wszystkich noworodków¹, a co 30 sekund z powodu powikłań związanych z przedwczesnym porodem umiera jedno dziecko2. To właśnie powikłania u wcześniaków uznaje się za najczęstszą przyczynę zgonu wśród dzieci poniżej piątego roku życia. W samym 2013 r. doprowadziły one do śmierci niemal miliona wcześniaków

Te alarmujące statystyki zainspirowały firmę Philips do podjęcia działań na rzecz zwiększania świadomości w zakresie znaczenia opieki w okresie rozwojowym. Wcześniaki mają specjalne potrzeby, które należy zaspokoić, aby dzieci miały szansę przeżyć. Konieczne może okazać się wspomaganie wcześniaków w oddychaniu lub utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała. Mogą u nich również wystąpić problemy z karmieniem oraz schorzenia takie jak żółtaczka, niski poziom cukru we krwi oraz anemia. Wcześniaki nie radzą sobie też z nadmiarem bodźców, dlatego tak istotne jest zapewnienie odpowiednich warunków na oddziałach intensywnej terapii noworodka
.

Opieka rozwojowa na oddziałach intensywnej terapii noworodka

Na oddziałach intensywnej terapii noworodka należy skupiać się nie tylko na rozwoju fizycznym dzieci, ale również zadbać o ich potrzeby psychologiczne i rozwojowe. Nasz model zintegrowanej opieki w okresie rozwojowym (Integrative Developmental Care Model) łączy w sobie najlepsze praktyki oparte na badaniach naukowych z podstawowymi działaniami. Jest to narzędzie, które można wykorzystywać w ramach psychologicznej i rozwojowej opieki nad każdym noworodkiem.

To spersonalizowane podejście obejmuje programy edukacyjne opracowane z myślą zarówno o matce, jak i o całej rodzinie. Stanowi również podstawę naszego programu Global Wee Care skierowanego do całych rodzin – holistycznej metodologii, której celem jest podnoszenie jakości opieki, zarządzanie stresem i minimalizowanie ryzyka, aby stworzyć optymalne warunki rozwoju dla dziecka.

Teraz na naszym oddziale panuje cisza i spokój, nawet kiedy jest komplet pacjentów."

Dr Carola Duijsters, neonatolog, Maxima Medical Center, Veldhoven/Eindhoven, Holandia

Opieka w praktyce

   

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?