Wątroba

Systemy ultrasonograficzne do badań i oceny wątroby


Możliwości obrazowania wątroby zmieniają oblicze leczenia pacjentów

Przykładowy obraz ultrasonograficzny wątroby

Obrazowanie wątroby: pewność diagnostyczna dzięki wysokiej jakości danych

Aparaty ultrasonograficzne do obrazowania wątroby firmy Philips zapewniają narzędzia niezbędne do oceny zaawansowania i postępowania w chorobach wątroby. Elastografia fali poprzecznej w połączeniu z nadzwyczajną jakością obrazów stanowi nieinwazyjną i niskokosztową metodę pozyskiwania dodatkowych danych do oceny chorób wątroby.

Video explaining Philips' liver ultrasound machines?

Doskonałe rozwiązanie do oceny stanu wątroby techniką ultrasonografii

Powszechnie wiadomo, że choroby wątroby stanowią coraz większe zagrożenie dla zdrowia publicznego na całym świecie. Według amerykańskich ośrodków kontroli i zapobiegania chorobom schorzenia wątroby zajmują 12 miejsce wśród najczęstszych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych. Prawdą jest, że wiele osób może cierpieć na zapalenie wątroby typu C, nawet o tym nie wiedząc.

 

Od dziesięcioleci biopsja wątroby stanowi standardową metodę oceny choroby, jednak ból, koszty i długi czas oczekiwania na wyniki związane z tym badaniem okazują się przeszkodą dla niektórych pacjentów. Dzięki innowacjom wprowadzonym w ultrasonografie EPIQ firmy Philips przeznaczonym do badań elastograficznych wątroby teraz dostępne jest uniwersalne rozwiązanie, które pomaga lekarzom w ocenie, leczeniu i monitorowaniu wielu stanów patologicznych wątroby.

Czy chcesz porozmawiać z przedstawicielem handlowym? A może po prostu chcesz być na bieżąco z nowościami?

Wypełnij formularz, abyśmy mogli się z Tobą skontaktować.

Materiały z badań ultrasonograficznych wątroby

Rozwiązanie do oceny stanu wątroby techniką ultrasonografii

Blue and green graph of the liver ultrasound machine properties

Obrazowanie ElastQ — elastografia fali poprzecznej w badaniach ultrasonograficznych wątroby

• Elastografia fali poprzecznej stanowi nieinwazyjną, odtwarzalną i łatwą metodę oceny sztywności tkanek wątroby w badaniu ultrasonograficznym.

 

• Badania naukowe wykazały, że łatwe w wykonaniu badanie ultrasonograficzne obejmujące elastografię fali poprzecznej (shear wave) może stać się rutynową metodą oceny stanu choroby wątroby, zastępując kosztowną i bolesną procedurę biopsji.

 

• Wysokowydajna technologia elastografii fali poprzecznej ElastQ dostępna

w ramach badań ultrasonograficznych wątroby zapewnia duży, wyświetlany

w czasie rzeczywistym obszar zainteresowania (ROI) z kodowanymi kolorem danymi ilościowymi do oceny sztywności tkanek.

 

• Obrazowanie ElastQ zapewnia również możliwość wykonywania pomiarów retrospektywnych na zapisanych obrazach, a unikatowa funkcja mapy statystycznego poziomu ufności wykorzystuje inteligentne mechanizmy analizy w celu zwiększenia pewności użytkownika, że pomiary zostały przeprowadzone w obszarach o odpowiedniej propagacji fali poprzecznej.

Technologia obrazowania PureWave

Technologia kryształów PureWave to największy przełom w zakresie materiałów używanych do budowy głowic piezoelektrycznych w ciągu ostatnich 40 lat. Czyste, jednorodne kryształy PureWave wykazują o 85% większą skuteczność podczas obrazowania niż tradycyjny materiał piezoelektryczny, zapewniając wyjątkowo wysokie parametry obrazowania. Ta zintegrowana w głowicach C5-1, C9-2 i X6-1 technologia pozwala na lepszą penetrację anatomiczną u pacjentów trudnych do obrazowania przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej rozdzielczości, wysokiej czułości przepływu w trybie Dopplera oraz wysokiej jakości obrazowania CEUS.

Obrazowanie ultrasonograficzne z użyciem środków kontrastowych

Środki kontrastowe wykorzystywane w ultrasonografii mogą zrewolucjonizować rolę, jaką odgrywają badania ultrasonograficzne wątroby, umożliwiając użytkownikowi analizę cech wzmocnienia podejrzanych zmian w wątrobie w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybszą diagnostykę z trafniejszymi rozpoznaniami.

 

Aparat EPIQ firmy Philips umożliwia płynne zintegrowanie badań CEUS w standardowym przebiegu pracy, dzięki czemu użytkownik zyskuje dostęp do niezwykle szczegółowego obrazowania w fazie tętniczej, wrotnej i fazie późnej tętniczej. Co więcej, w ultrasonografie EPIQ zaawansowane technologie są dostępne na wyciągnięcie ręki — m.in. wyświetlacz MaxVue FHD, głowica PureWave C9-2, obrazowanie fuzyjne czy aplikacja do analizy ilościowej Q-App. Rozwiązanie te zapewniają maksimum pewności przy wykrywaniu i charakteryzowaniu zmian, nawet podczas najtrudniejszych badań.

Łączenie obrazów i nawigacja

Funkcja fuzji obrazów łączy zalety wynikające z obrazowania multimodalnego bezpośrednio w systemie ultrasonograficznym dzięki wykorzystaniu śledzenia elektromagnetycznego. 

 

Dzięki połączeniu obrazów TK/MR/PET z obrazami USG pozyskiwanymi w czasie rzeczywistym oraz faktyczną pozycją pacjenta lekarz uzyskuje dostęp do zaawansowanego narzędzia diagnostycznego, które ogranicza konieczność napromieniania pacjenta, ponieważ nie wymaga pozyskiwania wielu obrazów potwierdzających położenie, a także zwiększa wydajność pracy oddziału.

 

Ultrasonograf EPIQ jest wyposażony w wyjątkowy mechanizm inteligentnego rozpoznawania struktur anatomicznych (AIUS), umożliwiając fuzję obrazów z automatyczną rejestracją obrazów TK/MR z objętościami USG w czasie wynoszącym 1/10 czasu trwania standardowej procedury wyrównywania. Funkcja Needle Navigation jest narzędziem zwiększającym skuteczność trudnych zabiegów interwencyjnych w obrębie wątroby. Wykazano, że umożliwia ona usprawnienie przebiegu badania i ograniczenie ekspozycji na promieniowanie przez redukcję liczby wymaganych skanów potwierdzających pozycję pacjenta.

 

Ultrasonograf EPIQ jest wyposażony w pełny pakiet rozwiązań, takich jak CIVCO eTrax™, adaptacyjne urządzenia do śledzenia igły oraz koncentryczne urządzenia do śledzenia igły. 

 

Dzięki tak dużemu wyborowi zgodnych urządzeń do biopsji i ablacji lekarz może swobodnie dobierać najlepsze w przypadku danej procedury narzędzia na podstawie stopnia jej złożoności.

Z przyjemnością udzielimy niezbędnych informacji.

Podaj nam kilka informacji o sobie, a przekażemy Twoje pytania odpowiedniej osobie kontaktowej. Skontaktujemy się z Tobą możliwie jak najszybciej.

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*

Dane kontaktowe

*
*
*

Firma/Placówka

*
*
*

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?