Bez granic

Bez granic. Lepsza opieka zdrowotna.
Źródło wiedzy klinicznej

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Zdrowie nie zna granic. Opieka zdrowotna też nie powinna.

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Centrum Medyczne uczelni Augusta University (AU Health) szukało rozwiązania technologicznego umożliwiającego szybki dostęp do danych i narzędzi z różnych systemów w bardziej całościowy sposób.

 

W 2013 roku AU Health i Philips zawiązały współpracę partnerską wyznaczającą nowe standardy w branży. Celem było wsparcie rozwoju klinicznego AU Health, podniesienie wydajności działań i redukcja kosztów. Do obszarów zainteresowań należało zaprojektowanie, stworzenie i wdrożenie kompleksowego systemu przepływu pracy w radiologii w celu usprawnienia obsługi złożonego interfejsu IT i zwiększenia dostępności.

Nasz przepływ pracy znacznie się poprawił.”

Dr James Rawson

Kierownik Zakładu Radiologii, Centrum Medyczne Augusta University

Wcześniej Zakład Radiologii AU Health obsługiwał sprzęt do obrazowania od różnych dostawców na różnych stanowiskach roboczych. Takie rozproszenie było przeszkodą w zapewnianiu właściwej opieki, we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Aby usprawnić procesy, potrzebowaliśmy znormalizowanego i scentralizowanego przepływu pracy.

Rozwiązanie

Jedna platforma, wiele korzyści

 

We współpracy ze specjalistami z firmy Philips, radiolodzy i informatycy z AU Health zaprojektowali zupełnie nowy model przepływu pracy w zakładzie radiologii. Sercem nowego rozwiązania jest IntelliSpace Portal i IntelliSpace Portal Concerto, jedna platforma zapewniająca wspólny dostęp i wspólną pracę wielu użytkownikom poprzez sieć firmową. Podnosi produktywność, pomaga zmaksymalizować zasoby i upraszcza kompleksową opiekę.

 

Gruntowne przygotowanie pozwoliło zakładowi radiologii AU Health sprawnie przejść na nowy model przepływu pracy. W jeden dzień wymieniono sprzęt, oprogramowanie do obrazowania, aplikacje kliniczne i narzędzia przepływu pracy, bez zakłócania pracy lekarzy kierujących i opieki nad pacjentami.

 

Obecnie radiolodzy z AU Health mogą usiąść przy praktycznie dowolnym urządzeniu w szpitalu, przy różnych stanowiskach roboczych w całej Georgii, a nawet w domu, żeby uzyskać dostęp do bieżących i wcześniejszych badań pacjentów, wykonać zaawansowane zadania z zakresu obrazowania i wyświetlić istotne informacje kliniczne. Tak połączone środowisko pracy umożliwia im bardziej inteligentną i wydajną realizację zadań oraz szybsze wystawianie diagnozy.

Łatwe roczne aktualizacje

 

W ramach współpracy Centrum Medyczne AU corocznie otrzymuje najnowsze aktualizacje, które pozwalają mu pozostać w czołówce pod względem opieki nad pacjentem i innowacji. Aktualizacje te zapewniają klinicystom, administratorom IT i zarządowi szpitala nowe obszary wiedzy i wyższą skuteczność.

Podejście „jednego rozwiązania” do zaawansowanego obrazowania

 

Dzięki skalowalności IntelliSpace Portal zapewnia nowy model wychodzenia naprzeciw obecnym i przyszłym potrzebom AU Health w zakresie rozwiązań klinicznych i operacyjnych. Pozwolił przyspieszyć eliminację w przypadku trzech na cztery umowy o świadczenie usług oraz ograniczyć liczbę dostawców z branży IT i produktów w zakresie oprogramowania. Na tym właśnie polega podejście „jednego rozwiązania” do zaawansowanego obrazowania – jeden komplet licencji, jedna platforma do obsługi wszystkich procedur oraz jeden punkt świadczenia usług.

IntelliSpace Portal’s scalability creates a new model for addressing AU Health’s current and future clinical and operational needs. It has accelerated the elimination of three out of four service contracts and reduced the number of IT vendors and software products. It is a one-solution approach to advanced visualization – with a single license set, a single platform for all modalities, and a single point of service.

Wyniki

  • Skrócenie o 22% czasu procedur
  • Zwiększenie o 17% liczby procedur
  • Znormalizowany przepływ pracy w zakładzie radiologii
  • Doskonała dostępność i skalowalność systemu
  • Większa produktywność
  • Mniejsza zależność od licznych dostawców
  • Łatwe roczne aktualizacje

Perspektywy na przyszłość

 

Zmniejszając złożoność obecnych problemów, przy jednoczesnym przygotowaniu na przyszły rozwój, Philips i AU Health pokazują swój wkład w doskonałą opiekę zdrowotną i lepsze wyniki leczenia. Razem pracujemy nad dalszym projektowaniem i wdrażaniem innowacyjnych strategii opieki zdrowotnej, mając na względzie wykorzystanie technologii do inicjatyw związanych z bezpieczeństwem pacjenta.

AU Health jest klientem i partnerem firmy Philips.

17%

wzrost

liczby procedur w ramach
badań CT, MR i AMI

22%

skrócenie

czasu procedur

Kto/Gdzie

Centrum Medyczne Augusta University (AU Health), Georgia, USA.

 

Wyzwanie

  • Potrzeba znormalizowanego przepływu pracy
  • Centralna obsługa skomplikowanego interfejsu informatycznego
  • Uproszczenie złożonych procesów

 

Rozwiązanie

Augusta University wraz z Philips zaprojektowały, stworzyły i wdrożyły kompleksowy przepływ pracy dzięki rozwiązaniu dla firm Intellispace Portal Concerto.

AU Health - Dr. Rawson

Centrum Medyczne AU Health z siedzibą w Auguście w stanie Georgia to sieć placówek zapewniających opiekę zdrowotną na światowym poziomie, oferująca jedne z najbardziej kompleksowych podstawowych i specjalistycznych usług medycznych w regionie. AU Health zapewnia swoim pacjentom umiejętnie prowadzoną, pełną współczucia opiekę, realizuje najwyższej klasy badania kliniczne i działa na rzecz edukacji medycznej i szkolenia przyszłych pracowników służby zdrowia. 

Zaawansowana wizualizacja dzięki systemowi IntelliSpace Portal firmy Philips

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

ZASTRZEŻENIE:

Wyniki uzyskane w konkretnej placówce mogą być niemożliwe do powtórzenia w innym miejscu.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?