Bez granic
video

Większa pewność. Lepsze efekty. 

Partnerstwo w leczeniu dziecięcych serc

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” współpracuje z firmą Philips, aby stale podnosić poziom opieki i leczenia najmłodszych pacjentów. Owocem tych działań jest zastosowane w Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych kompleksowe i nowoczesne rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie w czasie wykonywania zabiegów interwencyjnych zarówno obrazów fluoroskopowych i angiograficznych, jak pochodzących z innych, komplementarnych technik. Pozwala to na zwiększenie precyzji zabiegów i bezpieczeństwa pacjentów oraz optymalizację warunków pracy.

Miami Cardiac and Vascular Institute logo

Porozmawiajmy jak pokonać ogranicznia

Zdrowie nie zna granic. Opieka zdrowotna też nie powinna.

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Wspólnie w służbie dzieciom

 

Każdego roku w Polsce rodzi się około 3000 dzieci z wadami wrodzonymi serca. Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” zawsze koncentruje się na podnoszeniu poziomu opieki zdrowotnej. W przypadku pacjentów z wadami serca oznacza to zapewnienie optymalnego, opartego na precyzyjnej diagnostyce, leczenia i opieki medycznej pacjentom do 18 roku życia. Przezskórne zabiegi kardiologiczne stanowią jedną z możliwości leczenia wybranych wad wrodzonych u dzieci.

Mamy możliwość wykorzystania różnych badań obrazowych pacjenta do podejmowania
decyzji, a następnie precyzyjnego wykonywania zabiegów interwencyjnych. Najważniejsze, by mając wiele możliwości dobrać to, co dla danego pacjenta jest optymalne. Dzięki współpracy z Philips mamy pewność, że tak właśnie jest."

dr hab. n. med. Grażyna Brzezińska-Rajszys

Kierownik Kliniki Kardiologii i Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Nowa pracownia - nowa jakość leczenia

 

Wspólnie z firmą Philips, Instytut otworzył nowoczesną Pracownię Interwencji Sercowo-Naczyniowych i wyposażył ją w innowacyjny system angiograficzny oparty o urządzenie Allura Clarity FD20/10 wraz z echonawigacją oraz platformą IntelliSpace CardioVascular. Konfiguracja systemu zaprojektowana została w sposób umożliwiający integrację danych uzyskanych przy pomocy wielu metod obrazowania. Poza angiografem w jego skład wchodzi m.in. ultrasonograf EPIQ 7G pozwalający, dzięki systemowi EchoNavigator, na fuzję obrazu echokardiograficznego i fluoroskopowego, jak również na minimalizację ryzyka powikłań związanych z dostępem naczyniowym dzięki projekcji ekranu ultrasonografu na główny monitor angiografu. Oprogramowanie interwencyjnej stacji roboczej umożliwia zastosowanie technik wizualizacji przestrzennej na podstawie danych uzyskanych metodą trójwymiarowej angiografii rotacyjnej oraz zaawansowanej fuzji obrazów tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego (HeartNavigator). Metody te zwiększają precyzję wykonywanych zabiegów oraz zmniejszają ryzyko związane z promieniowaniem jonizującym i stosowaniem środków cieniujących.

Dzięki możliwościom obrazowania różnymi metodami jesteśmy w stanie mocno usprawnić diagnostykę, a także prowadzić leczenie przezskórne istotnej grupy pacjentów."

dr hab. n. med. Grażyna Brzezińska-Rajszys

Kierownik Kliniki Kardiologii i Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Dodatkowo rozwiązanie Philips Intellispace CardioVascular umożliwia łączenie ze sobą różnych technik obrazowania (np. echokardiografii i klasycznej angiografii). Wysokiej jakości i wysokiej rozdzielczości obrazy umożliwiają precyzyjne i skuteczne diagnozowanie, które stanowi podstawę dalszego leczenia. Możliwość ponownego wykorzystywania i porównywania wcześniejszych wyników badań zdecydowania ułatwia pracę lekarzy.

Możemy tutaj mówić o medycynie spersonalizowanej - jesteśmy w stanie dobrać 
odpowiednią metodę leczenia przy minimalnym obciążeniu. Bez współgrania tych wszystkich technologii byłoby to bardzo utrudnione."

dr hab. n. med. Grażyna Brzezińska-Rajszys

Kierownik Kliniki Kardiologii i Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Patrząc w przyszłość

 

Wspólnym celem Instytutu i firmy Philips jest  osiąganie coraz lepszych efektów leczenia chorób serca u dzieci. Dzięki temu zarówno diagnostyka jak i zabiegi będą wykonywane bezpieczniej, szybciej i w sposób bardziej precyzyjny. Ponad to zaawansowany technologicznie sprzęt medyczny ułatwi prace lekarzy i pomoże im jeszcze lepiej dbać o najmłodszych pacjentów.

60%

redukcji

dawki promieniowania

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

Jeden z największych specjalistycznych szpitali w Polsce z siedzibą w Warszawie

Współpraca z Philips zaowocowała m.in. stworzeniem nowoczesnej Pracowni Interwencji Sercowo-Naczyniowych

Namacalne efekty w dziedzinie optymalizacji przepływu pracy, szybszego i bardziej precyzyjnego diagnozowania i skuteczniejszego leczenia

Wyraźnie wyższy poziom satysfakcji wśród zarówno pacjentów, jak i pracowników

Współpraca na poziomie wyposażenia sprzętowego oraz tworzenia zintegrowanej społeczności specjalistów

video
MCVI - improving clinical workflows
Barry T. Katzen M.D. - Founder and Chief Medical Executive of Miami Cardiac & Vascular Institute

Rozwiązania dla kardiologii 
podnoszące jakość opieki i bezpieczeństwa pacjenta

Bez podziałów.
Bez granic.

 

Zawsze istnieje sposób na poprawę jakości życia.

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.