Bez granic
video1

Innowacyjne rozwiązania. Kompleksowa opieka. 

Dyrektor ICZMP o innowacjach w diagnostyce i leczeniu

Jaką rolę odgrywa nowoczesna diagnostyka? Czy jesteśmy gotowi na najnowsze rozwiązania w medycynie i czy nas na nie stać? Co pacjenci mogą zyskać na wdrażaniu innowacji w polskich szpitalach.

 

Na te i inne pytania odpowiada prof. dr hab. n. med. Maciej Banach, dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

wum logo

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Zdrowie nie zna granic. Opieka zdrowotna też nie powinna.

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Innowacyjne podejście


Jak umożliwić lekarzom prawdziwie holistyczne podejście do pacjentów? W jaki sposób zapewnić kompleksową opiekę, szybkie diagnozowanie i skuteczną ścieżkę leczenia? Jak podnieść efektywność procesów i pokonywać ograniczenia finansowe?

Odpowiedź na te trudne pytania jest jedna. Innowacje.

Nie bójmy się innowacji. Nie ma problemu, którego nie moglibyśmy rozwiązać, wykorzystując innowacje. Nie bójmy się szukać finansowania innowacji, bo pamiętajmy, że koniec końców zyskują na tym nasi pacjenci."

prof. dr hab. n. med. Maciej Banach

Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

video2

Holistyczna opieka

 

W dzisiejszym świecie pacjenci oczekują – i wymagają – holistycznego podejścia. Tylko ono może zapewnić im prawdziwie kompleksową opiekę. Wymaga to jednak najwyższej jakości sprzętu. Dlatego wspólnie z Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi wdrażamy innowacyjne rozwiązania Philips, aby zapewnić specjalistom dostęp do najbardziej nowoczesnego sprzętu każdego dnia. Od rezonansów, przez tomografy, po ultrasonografy, sprawiamy, że ich praca staje się łatwiejsza, jednocześnie podnosząc komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Nasi pacjenci przede wszystkich oczekują tego, że będą mieli kompleksową opiekę. Nie wyobrażam sobie takiej kompleksowości, gdyby nie było najnowocześniejszego sprzętu związanego z diagnostyką obrazową. Moją rolą jako dyrektora jest to, aby ułatwić specjalistom dostęp do takiego
sprzętu, żeby dysponowali nim w swojej codziennej pracy."

prof. dr hab. n. med. Maciej Banach

Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Dobra organizacja, większa efektywność

 

Kompleksowa opieka wymaga doskonałej organizacji placówki, zarówno na poziomie komunikacji z pacjentem, jak i pomiędzy poszczególnymi oddziałami. Odpowiednie planowanie procedur i harmonogramów pozwala usprawnić przepływ informacji, w rezultacie oszczędzając zarówno czas pacjentów, jak i pieniądze szpitali. Dlatego firma Philips oferuje najnowsze rozwiązania w w dziedzinie informatyki kliniczej, które pozwalają raz na zawsze zapomnieć o stertach dokumentów i usprawniają ścieżkę leczenia.

Jeżeli będziemy mieli pacjenta w centrum naszych działań związanych z rozwojem innowacji i wprowadzaniem nowoczesnych procedur, wtedy będziemy wiedzieli, że nie popełnimy błędu. Musimy pogłębiać kwestie związane z planowaniem procedur i harmonogramem działań w aspekcie diagnostyki i leczenia, żeby pacjent nie był kierowany od jednego miejsca do drugiego, żeby nie musiał z sobą brać setek dokumentów, bo to wszystko powinno być dostępne w jednej wielkiej bazie danych."

prof. dr hab. n. med. Maciej Banach

Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki

Współpraca gwarantująca lepszą przyszłość

 

Mówiąc o innowacjach, mówimy o współpracy. Właśnie dlatego powstała fundacja Think-Tank „Innowacje dla Zdrowia”. Stworzona przez prof. Macieja Banacha fundacja zrzesza 6 czołowych instytutów badawczych w kraju oraz kilkanaście podmiotów zajmujących się tworzeniem innowacji w dziedzinie medycyny. Wspólnymi siłami możemy kształtować przyszłość zdrowia publicznego, kardiologii, onkologii, ginekologii i pediatrii. Wszak o innowacjach nie wystarczy rozmawiać. Trzeba je tworzyć. A następnie wdrażać.

video3
video4

Rozwiązania dla kardiologii 
podnoszące jakość opieki i bezpieczeństwa pacjenta

Bez podziałów.
Bez granic.

 

Zawsze istnieje sposób na poprawę jakości życia.

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit the Philips USA website.

Rozumiem

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?