Bez granic

Bez granic. Lepsza opieka zdrowotna.
Cele i zadania dyrektora generalnego szpitala

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Zdrowie nie zna granic. Opieka zdrowotna też nie powinna.

Porozmawiajmy jak pokonać ograniczenia

Z perspektywy dyrektora: szpital przyszłości w Saratodze

Każdy dyrektor generalny szpitala stawia sobie za cel zapewnienie wysokiej jakości opieki medycznej oraz najlepszych efektów leczenia przy równoczesnej kontroli poziomu wydatków.

 

Misja szpitala w Saratodze to służyć rosnącej społeczności lokalnej. Aby realizować tę misję, placówka spełnia coraz bardziej złożone potrzeby pacjentów, rozwija podstawowe i środowiskowe usługi medyczne oraz zwiększa inwestycje w technologię. Dzięki temu może wydajniej świadczyć opiekę medyczną ukierunkowaną na efekty, jak również przyciągnąć uzdolnionych klinicystów.

 

Kiedyś dla szpitala istnieli tylko hospitalizowani. Dopiero gdy pacjent przekraczał próg placówki, uzyskiwał opiekę." tłumaczy Angelo Calbone, prezes i dyrektor generalny szpitala w Saratodze.
Teraz oczekiwania społeczeństwa, płatników, jak również struktura programów federalnych, skłaniają nas do przyjęcia dużo szerszej perspektywy.”
 

Obecnie zajmujemy się pacjentami nie tylko, gdy trafiają do szpitala, ale także w ich domach oraz w gabinetach ich lekarzy. Aby obserwować pacjenta podczas całego procesu musimy dysponować zintegrowanymi bazami danych.”

Nowe zadania szpitali

Szpitale przechodzą ogromną przemianę w zakresie sposobu świadczenia usług medycznych. Na całym świecie służba zdrowia stawia czoła poważnym wyzwaniom, aby zapewnić jakościową i łatwo dostępną opiekę w rozsądnej cenie w sytuacji, gdy społeczeństwa się starzeją, a liczba pacjentów z chorobami przewlekłymi wzrasta.

 

Presja na system opieki zdrowotnej się nasila. Liczba Amerykanów powyżej 65. roku życia jest najwyższa w historii, a na przestrzeni od 2010 do 2030 roku ma wzrosnąć o 75%, czyli do 69 milionów. Seniorem będzie jeden na pięciu Amerykanów.

 

W stanie Nowy Jork ponad 40%2 dorosłych cierpi na choroby przewlekłe – cukrzycę, raka czy schorzenia serca – a 23% osób hospitalizowanych trafia do szpitala cierpiąc na choroby przewlekłe.

 

Pierwotnie naszą misją jako instytucji, jako szpitala, było zapewnić opiekę pacjentom, którzy się do nas zgłaszali. Obecnie pełnimy znacznie szerszą rolę. Zatrudniamy setki lekarzy, a ponadto mamy kilkadziesiąt ośrodków lokalnych, w których można uzyskać pomoc we wszystkich stadiach choroby." opowiada Calbone.

 

Jeżeli mamy odnieść sukces, musimy stykać się z pacjentami na wszystkich etapach ich życia: świadczyć podstawowe usługi medyczne, kontrolować rozwój chorób przewlekłych i udzielać pomocy w nagłych przypadkach, w samym szpitalu. To wymaga inwestycji w zasoby, lokale i technologię. Dlatego też zakres potrzeb skutecznego szpitala znacznie się poszerzył na przestrzeni ostatnich 20 czy 30 lat.”

Inwestycja w jakość

Calbone rozpoczął swoją 35-letnią karierę w służbie zdrowia jako salowy. Obecnie wyznacza cele długoterminowe szpitala w Saratodze w ścisłej współpracy z zespołem kierowniczym i resztą pracowników. Zakres obowiązków placówki w regionie rośnie, więc decyzje dotyczące zaopatrzenia, nieruchomości lub technologii są podejmowane w oparciu o następujący zestaw priorytetów: wyniki kliniczne, efektywność kosztowa, zwrot z inwestycji.

 

Ograniczony budżet zawsze powoduje presję." przyznaje Calbone.
Niezależnie, czy pracujesz w dużej instytucji, czy w małej, w mieście czy na wsi. Nasze oczekiwania oraz chęci związane z danym przedsięwzięciem na ogół przekraczają nasze możliwości w stosunku trzy lub cztery do jednego. Ta proporcja powtarzała się w niemal każdej instytucji, w jakiej miałem okazję pracować, niezależnie od ich rozmiaru. Dlatego też wszystko sprowadza się do priorytetów.”

 

– Zadaję sobie następujące pytanie: „Jak możemy zapewnić możliwie najlepszą opiekę kliniczną i jak najlepsze wyniki w sposób bardzo, bardzo efektywny kosztowo?
A potem: „Jak inwestować pieniądze, żeby było to możliwe?"
Jesteśmy bardzo, bardzo rozważni w inwestycjach, bo oczekujemy z nich bardzo, bardzo pokaźnego zwrotu." – tłumaczy.

Priorytet: inwestycje w kluczowe technologie

Aby szpital skutecznie spełniał swoją nową rolę w społeczeństwie, niezbędna jest odpowiednia technologia – taka, która pozwoli integrować wszystkie elementy systemu, rejestrować każdy kontakt pacjenta ze służbą zdrowia (w szpitalu czy w domu) oraz zapewni lekarzom dostęp do wszystkich niezbędnych informacji.

 

Obecnie zajmujemy się pacjentami nie tylko, gdy trafiają do szpitala, ale także w ich domach oraz w gabinetach ich lekarzy. Do obserwacji pacjenta podczas całego kontinuum opieki musimy dysponować zintegrowanymi bazami danych." podkreśla Calbone.
Mamy liczne ośrodki, które nie mogą funkcjonować osobno. Każdy z nich musi mieć dostęp do danych o badaniach diagnostycznych i leczeniu, które pacjent przeszedł gdzie indziej. Dzięki temu kiedy pacjent znajdzie się w środowisku szpitalnym, jego lekarz będzie dysponował pełnią informacji.”

 

Aby to osiągnąć, trzeba skorzystać z technologii. W przeciwnym razie nie starczyłoby nam personelu do przekazywania informacji, tworzenia punktów kontaktowych i gwarantowania dostępu do danych dotyczących całości opieki zdrowotnej uzyskanej przez pacjenta.”

Recepta na przyszłość

Zarówno lekarze jak i pacjenci wierzą, że lepszy kontakt między placówkami można osiągnąć dzięki zintegrowanym bazom danych.3 Jeżeli szpital dysponuje pełnią informacji, mniej pacjentów trafia do niego dopiero w stanie krytycznym. Dzięki temu placówka może się skoncentrować na zapobieganiu chorobom, zanim się pojawią, lub świadczeniu usług medycznych lepiej dostosowanych do indywidualnych potrzeb większej części społeczeństwa – w każdym miejscu.

 

30 lat temu ludzie przekazywali sobie informacje pojedynczo. Polegano na świadomości opiekuna, lekarza czy pielęgniarki, którzy zapisywali potrzebne dane." – mówi Calbone.
Obecnie zaczynamy żyć w świecie, kiedy zbiorowe doświadczenie dużych grup pacjentów z całego kraju, czy nawet świata, jest wykorzystywane do opracowania najlepszych praktyk, czyli bardzo ścisłych zasad. Ewolucja sposobu gromadzenia i wykorzystywania informacji to prawdopodobnie jedna z najbardziej wpływowych zmian technologicznych, których jesteśmy świadkami.”

 

Niewykluczone, że dostępność informacji to także największa rewolucja w sposobie praktykowania medycyny i zapewniania opieki pacjentom. Nie chodzi jedynie o dane, ale o rzeczywiście konstruktywne informacje, które umożliwiają lekarzom podejmowanie trafniejszych decyzji.”

 

Aby sprawnie funkcjonować w społeczeństwie, w którym znamy naszych pacjentów, śledzimy  wyniki ich leczenia i pracujemy, żeby utrzymać ich w dobrym zdrowiu.  Musimy mieć z nimi kontakt na wszystkich etapach ich życia od dzieciństwa. A do tego trzeba wyjść poza mury szpitala.”

 

Sądzę, że każda placówka potwierdzi konieczność zmiany podejścia na środowiskowe, a nie ograniczone do pracy w murach instytucji, co było normą w szpitalach 50 lat temu.”

Zobacz jak szpital w Saratodze

ograniczył liczbę przypadków zatrzymania akcji serca i oddychania.

Nurse video

30 lat temu ludzie przekazywali sobie informacje bezpośrednio."

 

 

Angelo Calbone
Prezes i dyrektor generalny szpitala w Saratodze

Nurse video

Choroby przewlekłe są przyczyną

23%

przypadków hospitalizacji w stanie Nowy Jork

Mamy liczne ośrodki, które nie mogą funkcjonować osobno."


Angelo Calbone

Prezes i dyrektor generalny szpitala w Saratodze

Automatyczny system wczesnego ostrzegania z rozwiązaniem IntelliVue Guardian firmy Philips

Bez podziałów.
Bez granic.

 

Zawsze istnieje sposób na poprawę jakości życia.

*

Informacje kontaktowe

* To pole jest wymagane

*
*
*
*
*
*
*
*
*

Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

*
*

Final CEE consent

ZASTRZEŻENIE:

Analizując dotychczasowe przypadki nie można prognozować wyników w innych sytuacjach. Uzyskane rezultaty mogą się różnić zależnie od warunków początkowych.


PRZYPISY:
1 „Health Services Research”, The 2030 Problem: Caring for Aging Baby Boomers [Problem 2030 roku: opieka nad starzejącym się pokoleniem wyżu demograficznego], James R Knickman i Emily K Snelll 

2 Departament Zdrowia stanu Nowy Jork, Chronic Diseases and Conditions [Choroby przewlekłe i warunki]

3 „Future Health Index”, Key Findings [Kluczowe wnioski]

You are about to visit a Philips global content page

You are about to visit the Philips USA website.

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej
Please select the checkbox

Informacja

Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej