Awatar Visual Patient Avatar

Monitorowanie pacjentów

Visual Patient Avatar

Nowy sposób przedstawiania informacji dotyczących parametrów życiowych pacjenta

Visual Patient Avatar odbiera ogromną ilość informacji z monitorów pacjenta IntelliVue i przedstawia je w formie wizualnej na awatarze pacjenta o zmiennych kolorach, kształcie i animacji.
Celem tego innowacyjnego podejścia do monitorowania jest ograniczenie liczby błędów związanych z oceną sytuacji — nawet do 80% zdarzeń związanych z opieką anestezjologiczną ma miejsce z tego właśnie powodu1

Przytłaczająca ilość informacji na wielu wyświetlaczach utrudnia szybką ocenę stanu pacjenta.
Visual Patient Avatar to proste i funkcjonalne rozwiązanie znacznie ułatwiające użytkownikom szybszy wgląd w informacje dotyczące parametrów życiowych pacjenta2

Opisany produkt

Opisany produkt

Przyłóżkowy monitor pacjenta IntelliVue MX750

Przyłóżkowy monitor pacjenta Philips IntelliVue MX750 został wyposażony w szereg rozwiązań pomagających w realizacji strategii cyberbezpieczeństwa, dzięki czemu odpowiada na rosnące potrzeby ochrony zdrowia w tym zakresie. Ten wyjątkowy monitor posiada również inne zaawansowane funkcje i zapewnia wykonywanie pomiarów wielu parametrów życiowych.

Charakterystyka i zalety

Miniatura — widzenie peryferyjne

Wykorzystaj nowy zmysł w sali operacyjnej: widzenie peryferyjne

Badania pokazują, że personel medyczny patrzy bezpośrednio na monitor tylko przez 5% czasu3. Visual Patient Avatar, dzięki użyciu kolorów i animacji, pozwala dostrzec zmiany w stanie pacjenta w widzeniu peryferyjnym, bez konieczności bezpośredniego patrzenia na monitor. Dzięki temu personel może skupić się na polu operacyjnym i wciąż dostrzegać istotne informacje wyświetlane przez monitor. Wykorzystanie widzenia peryferyjnego to otwarcie zupełnie nowych możliwości.

Wspomaganie decyzji klinicznych

Nowy wymiar wspomagania podejmowania decyzji klinicznych

  • Do użytku w sali operacyjnej
  • Wspomaga podejmowanie decyzji klinicznych na każdym poziomie
  • Przedstawia odczyty numeryczne parametrów życiowych na awatarze w formie kolorów, kształtów i animacji
  • Ułatwia rozróżnienie dynamicznie zmieniającego się stanu od stanu stabilnego, pozwalając działać przed wyzwoleniem alarmu parametru
  • Proste, funkcjonalne i innowacyjne rozwiązanie — wystarczy rzut oka, aby wykryć znaczne zmiany stanu pacjenta

Miniatura — innowacja

Innowacja inspirowana lotnictwem

Sprawowanie opieki nad pacjentem — tak jak pilotowanie samolotu — wymaga ciągłej oceny istotnych informacji. Inspiracją dla Visual Patient Avatar były systemy wizji syntetycznej stosowane w lotnictwie. Rozwiązanie to stworzył zespół licencjonowanych pilotów i anestezjologów, którzy dostrzegli podobieństwo między kokpitem a salą operacyjną i pragnęli przenieść te pomysły do dynamicznego środowiska sali operacyjnej. 

Technologia Visual Patient Avatar jest dostępna w*

  •  

    IntelliVue MX750

    Monitor pacjenta IntelliVue MX750 — prawdziwy tytan pracy wśród monitorów IntelliVue — sprawdzi się w szerokim zakresie zastosowań na oddziałach intensywnej terapii oraz w opiece anestezjologicznej. Monitor zapewnia także bezpośredni dostęp do aplikacji szpitalnych za pośrednictwem technologii HTML5 i Citrix oraz opcjonalnego zintegrowanego komputera, a oprócz tego obsługuje różne funkcje cyberbezpieczeństwa, m.in.: uwierzytelnianie węzłów, szyfrowanie danych sieciowych, drukowanych raportów oraz danych zapisanych na urządzeniu. Co więcej, monitor wyposażony jest we wbudowany czytnik kart RFID/NFC.

  •  

    IntelliVue MX850

    Monitor pacjenta IntelliVue MX850 z wielofunkcyjnym wyświetlaczem i możliwością obsługi przez wielu użytkowników został stworzony z myślą o pacjentach w najcięższym stanie oraz najbardziej wymagających zabiegach chirurgicznych, takich jak zabiegi kardiochirurgiczne lub przeszczepianie narządów. Monitor umożliwia także bezpośredni dostęp do aplikacji szpitalnych za pośrednictwem technologii HTML5 i Citrix oraz opcjonalnego zintegrowanego komputera, a oprócz tego obsługuje różnorodne funkcje cyberbezpieczeństwa, m.in.: uwierzytelnianie węzłów, szyfrowanie danych sieciowych, drukowanych raportów oraz danych zapisanych na urządzeniu. Co więcej, monitor wyposażony jest we wbudowany czytnik kart RFID/NFC.

  •  

    IntelliVue MX450

    Monitor IntelliVue MX450 to połączenie mobilności, elastyczności i zaawansowanego monitorowania w niewielkim urządzeniu. Szybko dostarcza pełnych informacji o stanie pacjenta i może być wyjątkowo przydatny w sytuacji, gdy uwagi wymaga wielu pacjentów i wiele istotnych spraw.

  •  

    IntelliVue MX500

    Monitor IntelliVue MX500 to połączenie mobilności, elastyczności i zaawansowanego monitorowania w niewielkim urządzeniu. Szybko dostarcza pełnych informacji o stanie pacjenta i może być wyjątkowo przydatny w sytuacji, gdy uwagi wymaga wielu pacjentów i wiele istotnych spraw.

  •  

    IntelliVue MX400

    Monitor IntelliVue MX400 jest małym, przenośnym urządzeniem, umożliwiającym zaawansowane monitorowanie pacjenta. Dzięki możliwości szybkiego dostarczenia pełnych informacji o stanie pacjenta, może być wyjątkowo przydatny w sytuacji, gdy uwagi wymaga wielu pacjentów i wiele istotnych spraw.

  •  

    IntelliVue MX550

    Monitor IntelliVue MX550 łączy monitorowanie przy łóżku pacjenta z pewnością, jaka daje zasilanie rezerwowe. Szybko dostarcza pełnych informacji o stanie pacjenta i może być wyjątkowo przydatny w sytuacji, gdy uwagi wymaga wielu pacjentów i wiele istotnych spraw.

Zawsze jesteśmy zainteresowani współpracą.

Daj nam znać, jak możemy Ci pomóc.

1
Wybierz interesujący Cię obszar
2
Szczegóły kontaktu

Przypisy
 

* Funkcje produktu mogą nie być dostępne w niektórych regionach. Aby uzyskać pełną ofertę produktów w danym kraju, należy skontaktować się z przedstawicielem firmy Philips.

[1] Schulz et al. Frequency and type of situational awareness errors contributing to death and brain damage: a closed claims analysis. Anesthesiology 2017; 127: 326e37

[2] Tscholl et al. Using an animated patient avatar to improve perception of vital sign information by anaesthesia professional. Br.J.Anaesth. 2018, 121, 662-671

[3] Ford S, Birmingham E, King A, Lim J, Ansermino JM. At-a-glance monitoring: covert observations of anesthesiologists in the operating room. Anesth Analg. 2010 Sep;111(3):653-8. doi: 10.1213/ANE.0b013e3181e627d4. Epub 2010 Jun 25. PMID: 20581165.

You are about to visit a Philips global content page

Continue

You are about to visit a Philips global content page

Continue

Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
Please select the checkbox

Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?