Bezdech senny
Rozwiązania diagnostyczne

Rozwiązania diagnostyczne

    *

    Informacje kontaktowe

    * To pole jest wymagane

    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *

    Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

    We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

    *
    *

    Final CEE consent

    badanie

    Badanie poligraficzne


    Na czym polega badanie poligraficzne?

     

    Badanie poligraficzne to badanie diagnostyczne zaburzeń oddychania podczas snu wykonywane w domu pacjenta. Stanowi to dużą zaletę w porównaniu do badania polisomnograficznego, które musi odbywać się w specjalnie przystosowanych do tego pracowniach diagnostycznych. Poligrafia jest zatem zdecydowanie bardziej dostępna dla pacjentów, którzy nie są dzięki temu skazani na długi czas oczekiwania w kolejce do pracowni badań snu.

     

    Możliwość odbycia badania we własnym łóżku, pomaga również w zredukowaniu stresu związanego z procedurą diagnostyczną. Przy odpowiednim wsparciu i instrukcjach ze strony lekarza, poligrafia pozwala na szybkie wykrycie średniej i ciężkiej postaci bezdechu sennego.

    Badanie polisomnograficzne


    Na czym polega badanie polisomnograficzne?

     

    Badanie polisomnograficzne to całonocne badanie wykonywane w pracowni badań snu. Polega na monitorowaniu funkcjonowania pacjenta podczas snu za pomocą czujników umieszczonych na skórze głowy, czole, podbródku, klatce piersiowej, kończynie dolnej i palcu wskazującym. Wokół klatki piersiowej i jamy brzusznej umieszczone mogą zostać pasy mierzące czynność oddechową. Za pośrednictwem tych kanałów, polisomnograf gromadzi informacje dotyczące czynności mózgu, serca, płuc i mięśni pacjenta. Większość osób nie ma problemów z zaśnięciem i snem podczas badania.

    Nadzorujący badanie technik rano budzi pacjenta. Lekarz prowadzący diagnostykę przegląda uzyskane wyniki i w razie potrzebuje opracowuje z pacjentem plan leczenia.

     

     

    Alice6

    Alice Night One


    Zaprojektowane z myślą o zapewnieniu łatwej obsługi, pewności i niezawodności.

    alice_night

    Alice NightOne służący do domowej diagnostyki snu to pierwsze tego rodzaju urządzenie zaprojektowane tak, by dać pacjentom możliwość uzyskania poprawnej diagnozy już po pierwszej nocy użycia.

    pacjent

    Badanie przy użyciu Alice NightOne rozpoczyna się w momencie zapięcia pasa pomiaru wysiłku oddechowego.

     

    Automatyczny włącznik pozwala na rozpoczęcie pomiarów w chwili, gdy pacjent w pełni założy na siebie urządzenie, bez konieczności wciskania dodatkowych przycisków. Zintegrowana złączka eliminuje potrzebę zakupienie dodatkowych zestawów okablowania. "Inteligentna przewodnik" pozwala na łatwe i szybkie przygotowanie pacjenta do badania, jednocześnie przekazując mu informację zwrotną na temat jakości sygnałów za pomocą intuicyjnych, podświetlanych ikonek.

     

    Zaprojektowany tak, aby ograniczyć konieczność ponownego testowania

     

    Wskaźnik Poprawności Badania, w intuicyjny sposób pokazuje jakość danych zebranych z różnych kanałów jeszcze przed zwróceniem urządzenia do laboraratorium diagnostycznego. Rano po przeprowadzeniu badania, pacjent może łatwo sprawdzić czy test został dobrze przeprowadzony, wciskając przycisk, aby wyświetlić Wskaźnik Poprawności Badania i zobaczyć ile kwadrantów danych zostało zapełnionych (każdy z kwadrantów to 25% poprawnie zgromadzonych danych).

    gsi
    setup

    Użycie standardowych sygnałów i czujników  

     

    Alice NightOne wykorzystuje zestaw czujników wykonanych w technologii zalecanej przez American Academy of Sleep Medicine do badań przeprowadzanych w laboratoriach snu. Trzy zewnętrzne czujniki (pas wysiłku oddechowego, czujnik przepływu powietrza i pulsoksymetr) dostarczają siedmiu kanałów danych opisujących parametry snu pacjenta. Signały przetwarzane przez urządzenie są znajome technikome laboratoryjnym, co redukuje potrzebę dodatkowych szkoleń dla pracowników.

    Wsparcie potrzeb biznesowych

     

    Alice NightOne ma możliwość podłączenia do urządzeń PAP od Philips Respironics, za pośrednictwem technologii Bluetooth*. Oprogramowanie Sleepware G3 jest kompatybilne z polisomnografami z serii Alice oraz Alice NightOne, dzięki czemu można go używać zarówno do testów przeprowadzanych w laboratorium, jak i do analizy wyników diagnostyki domowej. 

     

    bluetooth

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    You are about to visit a Philips global content page

    Continue

    Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

    Wchodzisz na polską stronę Philips Healthcare
    Please select the checkbox

    Strona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.

    Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?