Precyzyjne rozpoznania schorzeń kardiologicznych
Cardiology demand workflow masthead

Wzmacnianie wiarygodności diagnostycznej i poprawa efektywności w opiece kardiologicznej

  Powiedz nam, jak możemy Ci dziś pomóc.

  Opieka kardiologiczna to seria decydujących momentów, w których warto zadbać o właściwe wsparcie ze strony inteligentnych rozwiązań diagnostycznych, usprawnionego przebiegu pracy oraz użytecznej analizy, pozwalających zapewnić opiekę kardiologiczną opartą na danych. To właśnie dzięki nim Twoi pacjenci, bez względu na stopień złożoności swoich schorzeń, będą mogli liczyć na jasne i przejrzyste metody leczenia.

  Rozszerzenie dostępu do konsultacji specjalistycznych w zakresie echokardiografii


  Efektywność stanowi ważny element każdego badania echokardiograficznego, zwłaszcza gdy pojawiają się nieprzewidziane problemy. Ich rozwiązanie polega często na szybkiej konsultacji z lekarzem kierującym, bardziej doświadczonym kolegą lub specjalistą w zakresie echokardiografii. Ale co, jeśli specjalista nie pracuje w pobliżu (zakładając, że może w ogóle przerwać swoje aktualnie wykonywane zadania)?

  Zdalne połączenie z ultrasonografistą lub lekarzem wykonującym badanie umożliwia udzielanie konsultacji i  porad w czasie rzeczywistym. Pozwala to zapobiec pominięciu istotnych informacji, przedłużeniu czasu badania lub jego powtórzeniu oraz rozszerzyć zasięg konsultacji udzielanych przez specjalistów bez względu na miejsce, w jakim pracują.

  Dr Pei Ni Jone headshot

  „Telemedycyna to nasza przyszłość. Usługa Collaboration Live umożliwi nam nawiązanie większej liczby połączeń, także z pacjentami.”


  Dr n. med. Pei-Ni Jone

  profesor pediatrii i kardiologii pediatrycznej
  Szpital Dziecięcy w Kolorado, Wydział Medyczny Uniwersytetu w Kolorado, Aurora, Kolorado 

  Lider w zakresie efektywnej diagnostyki

  Lider w zakresie efektywnej diagnostyki dzięki wsparciu obrazowania serca przez rozwiązania informatyczne


  Efektywność w obrazowaniu serca ma decydujące znaczenie dla szybkości planowania leczenia przez lekarza kierującego.

   

  W związku z pilnością, złożonością i liczbą przypadków należy uprościć każdy etap obrazowania serca. Można to osiągnąć poprzez wsparcie dla pełnych i wnikliwych analiz specjalistów wykonujących badanie obrazowe serca.

  Technologie pozwalające na zwiększenie trafności rozpoznań i poprawę opieki nad pacjentami kardiologicznymi

  Dowiedz się, jak Instytut Kardiologii i Chorób Układu Naczyniowego w Miami zapewnia efektywność opieki kardiologicznej, stawiając dobro pacjenta na pierwszym miejscu.

  Pewność diagnostyczna

  Pewność diagnostyczna
  Innowacje w zakresie echokardiografii i obrazowania serca pozwalają budować pewność diagnostyczną


  Opieka kardiologiczna opiera się na danych. Łatwe sformułowanie wiarygodnego rozpoznania zależy od jakości i kompletności tych danych oraz sposobu ich prezentacji w celu opisania przez lekarza.

   

  Wszystko zaczyna się od inteligentnych technologii pomiaru i przetwarzania sygnału. Prawdziwą pomocą w uzyskaniu zaawansowanej wizualizacji, analizy i łatwych do porównania danych jest jednak integracja narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji klinicznych, automatycznych obliczeń i algorytmów wykorzystujących sztuczną inteligencję. To właśnie ona daje możliwość podejmowania precyzyjnych decyzji w różnorodnych środowiskach klinicznych i czasie, zarówno w przypadku pacjentów leczonych ze wskazań pilnych, jak i objętych długoterminową opieką kardiologiczną.

  Jasność w diagnostyce echokardiograficznej

  Jasność w diagnostyce echokardiograficznej


  Wobec rosnącej liczby pacjentów trudnych do obrazowania i przypadków wymagających poświęcenia większej ilości czasu i uwagi pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na wsparcie ze strony zmyślnych funkcji w zakresie badań echokardiograficznych.

   

  Aby je zaspokoić, potrzeba narzędzi do zaawansowanej wizualizacji i analizy ilościowej, zwiększających jakość obrazowania tkanek, zastawek i przepływu krwi, które pozwalają uzyskać spójne wyniki u wszystkich użytkowników i we wszystkich badaniach. To z kolei prowadzi do skrócenia czasu potrzebnego na badanie jednego pacjenta oraz ogólnego usprawnienia przebiegu pracy.

  Łatwy wgląd zapewniający wiarygodną ocenę

  Łatwy wgląd zapewniający wiarygodną ocenę


  Ocena anatomii serca wiązała się dotąd z wykorzystaniem obrazowania 2D i 3D, które jest skomplikowane i mało intuicyjne.

  Teraz, dzięki fotorealistycznej rekonstrukcji 3D opisanie obrazu staje się łatwiejsze i daje lepszy wgląd w budowę serca.

  Zobacz różnicę między obrazowaniem serca a prawdziwym wglądem w badany organ

  Zobacz różnicę między obrazowaniem serca a prawdziwym wglądem w badany organ


  Nowe wytyczne oraz zasady refundacji zalecają wykorzystanie obrazowania TK lub MR w celu bardziej precyzyjnego wykrywania wielu anatomicznych i funkcjonalnych zmian w sercu w ich wcześniejszym stadium. Jednak te znakomite badania są również bardzo złożone.

   

  Inteligentne systemy diagnostyczne w połączeniu z narzędziami do zaawansowanej wizualizacji wspierają precyzyjną i wiarygodną ocenę ilościową i analizę badań MR i TK serca, dostarczając lekarzom kierującym przydatnych wyników.

  Prof Jonathon Leipsic headshot

  "Do usprawnienia diagnostyki w drodze angiografii TK naczyń wieńcowych potrzebujemy narzędzi do zaawansowanej wizualizacji, które ułatwiają wykonywanie analiz."


  Prof. Jonathon Leipsic
  profesor radiologii i kardiologii, Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej.

  Dr Raman Danra headshot

  Dr. Danrad dzieli się swoim doświadczeniem na temat komputerowej tomografii spektralnej w angiografii serca i naczyń wieńcowych.


  Dr. Raman Danrad
  profesor nadzwyczajny radiologii klinicznej, profesor nadzwyczajny medycyny wewnętrznej
  (kardiologia), Wydział Medyczny Uniwersytetu w Luizjanie, Nowy Orlean

  Przejrzyste metody opieki zdrowotnej

  Przejrzyste metody opieki zdrowotnej
  Pewność pozwalająca na wczesne wykrycie i łagodzeniu skutków niewydolności serca


  Opieka kardiologiczna wymaga ciągłego podejmowania decyzji, które mają wpływ na leczenie pacjentów, szczególnie w złożonych przepadkach. Moment wykrycia choroby ma ogromny wpływ na jakość leczenia i późniejszej opieki.
   

  Postawienie pewnej diagnozy wymaga narzędzi, których można użyć podczas wykonywania rutynowych badań. Pozwalają one na szybkie wykrycie choroby już przy pierwszym badaniu bez konieczności wykonywania dodatkowej diagnostyki. Potrzebna jest także elastyczność, która pozwala dostosowywać się do nowych wyzwań.

  Długoterminowe leczenie raka a serce

  Długoterminowe leczenie raka
  a serce


  Schorzenia układu sercowo-naczyniowego takie jak kardiomiopatia wywołana chemioterapią czy zaburzenia czynności mięśnia sercowego u pacjentów onkologicznych wiążą się z problemami, które mogą utrzymywać się nawet latami po zakończeniu leczenia onkologicznego.

  Ocena kardiologiczna takich pacjentów pod kątem uszkodzeń serca zwiększa szanse na wprowadzenie leczenia onkologicznego z uwzględnieniem kardioprotekcji.

  Diagnostyka i leczenie kardiotoksyczności
  Dr Teresa Lopez Fernandez headshot

  „Aplikacje Dynamic HeartModelA.I. i AutoStrain zapewniają lekarzom onkologom i kardiologom informacje niezbędne w monitorowaniu stanu serca i zapobieganiu jego uszkodzeniu przez kardiotoksyczne leki stosowane w leczeniu onkologicznym.”


  Dr. Teresa López Fernández
  Kierownik pracowni diagnostyki obrazowej serca i kardioonkologii,
  Szpital Uniwersytecki La Paz, Madryt, Hiszpania

  COVID-19 a serce

  COVID-19 a serce


  Gdy COVID-19 zaczął rozprzestrzeniać się na całym świecie, lekarze starali się zrozumieć skutki zakażenia wirusem oraz opracować i rozpropagować metody diagnostyki i opieki, dostosowując je w miarę pojawiania się nowych opracowań naukowych. Na wczesnym etapie leczenia choroby skupiano się na jej wpływie na pracę płuc, ale wraz z upływem czasu stało się jasne, że skutki choroby są widoczne również w sercu.


  Inteligentne techniki diagnostyczne pomagają w ocenie i zrozumieniu skutków zakażenia wirusem dla serca zarówno w stanie ostrym, jak i po przebyciu choroby.

  Prof Roberto Lang headshot

  Dowiedz się, jak COVID-19 może wpływać na pracę serca. Dr Roberto Lang z Uniwersytetu w Chicago wyjaśnia, w jaki sposób wykryć zmiany spowodowane przez wirusa przy użyciu badań echokardiograficznych.

   

  Dr. Roberto Lang

  kierownik pracowni nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej serca, Uniwersytet w Chicago

  Prof Sebastian Kelle headshot

  COVID-19 a serce
  Prof. Sebastian Kelle dzieli się swoimi doświadczeniami w obrazowaniu MR serca i naczyń u pacjentów z COVID-19.


  Prof. Sebastian Kelle
  profesor w instytucie diagnostyki MR serca, kierownik pracowni diagnostyki MR serca / dyrektor MRI Core Lab w German Heart Center, Berlin & Szpital Uniwersytecki Charité, Berlin

  *

  Informacje kontaktowe

  * To pole jest wymagane

  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Prosimy o doprecyzowanie czego oczekujesz w odpowiedzi

  We work with partners and distributors who may contact you about this Philips product on our behalf.

  *
  *

  Final CEE consent

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  You are about to visit the Philips USA website.

  Rozumiem

  You are about to visit a Philips global content page

  Continue

  You are about to visit the Philips USA website.

  Rozumiem

  Naszą witrynę najlepiej wyświetlać w najnowszych wersjach przeglądarek Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.

  Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej
  Please select the checkbox

  Informacja

  Materiał na stronie przeznaczony tylko dla osób profesjonalnej opieki medycznej