Opieka kardiologiczna to seria decydujących momentów, w których warto zadbać o właściwe wsparcie ze strony inteligentnych rozwiązań diagnostycznych, usprawnionego przebiegu pracy oraz użytecznej analizy, pozwalających zapewnić opiekę kardiologiczną opartą na danych. To właśnie dzięki nim Twoi pacjenci, bez względu na stopień złożoności swoich schorzeń, będą mogli liczyć na jasne i przejrzyste metody leczenia.
Efektywność stanowi ważny element każdego badania echokardiograficznego, zwłaszcza gdy pojawiają się nieprzewidziane problemy. Ich rozwiązanie polega często na szybkiej konsultacji z lekarzem kierującym, bardziej doświadczonym kolegą lub specjalistą w zakresie echokardiografii. Ale co, jeśli specjalista nie pracuje w pobliżu (zakładając, że może w ogóle przerwać swoje aktualnie wykonywane zadania)?
Zdalne połączenie z ultrasonografistą lub lekarzem wykonującym badanie umożliwia udzielanie konsultacji i porad w czasie rzeczywistym. Pozwala to zapobiec pominięciu istotnych informacji, przedłużeniu czasu badania lub jego powtórzeniu oraz rozszerzyć zasięg konsultacji udzielanych przez specjalistów bez względu na miejsce, w jakim pracują.
profesor pediatrii i kardiologii pediatrycznej
Dr n. med. Pei-Ni Jone
Szpital Dziecięcy w Kolorado, Wydział Medyczny Uniwersytetu w Kolorado, Aurora, Kolorado
W związku z pilnością, złożonością i liczbą przypadków należy uprościć każdy etap obrazowania serca. Można to osiągnąć poprzez wsparcie dla pełnych i wnikliwych analiz specjalistów wykonujących badanie obrazowe serca.
Efektywność w obrazowaniu serca ma decydujące znaczenie dla szybkości planowania leczenia przez lekarza kierującego.
Aby je zaspokoić, potrzeba narzędzi do zaawansowanej wizualizacji i analizy ilościowej, zwiększających jakość obrazowania tkanek, zastawek i przepływu krwi, które pozwalają uzyskać spójne wyniki u wszystkich użytkowników i we wszystkich badaniach. To z kolei prowadzi do skrócenia czasu potrzebnego na badanie jednego pacjenta oraz ogólnego usprawnienia przebiegu pracy.
Wobec rosnącej liczby pacjentów trudnych do obrazowania i przypadków wymagających poświęcenia większej ilości czasu i uwagi pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na wsparcie ze strony zmyślnych funkcji w zakresie badań echokardiograficznych.
Ocena anatomii serca wiązała się dotąd z wykorzystaniem obrazowania 2D i 3D, które jest skomplikowane i mało intuicyjne.
Teraz, dzięki fotorealistycznej rekonstrukcji 3D opisanie obrazu staje się łatwiejsze i daje lepszy wgląd w budowę serca.
Inteligentne systemy diagnostyczne w połączeniu z narzędziami do zaawansowanej wizualizacji wspierają precyzyjną i wiarygodną ocenę ilościową i analizę badań MR i TK serca, dostarczając lekarzom kierującym przydatnych wyników.
Nowe wytyczne oraz zasady refundacji zalecają wykorzystanie obrazowania TK lub MR w celu bardziej precyzyjnego wykrywania wielu anatomicznych i funkcjonalnych zmian w sercu w ich wcześniejszym stadium. Jednak te znakomite badania są również bardzo złożone.
Prof. Jonathon Leipsic
profesor radiologii i kardiologii, Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej.
Dr. Raman Danrad
profesor nadzwyczajny radiologii klinicznej, profesor nadzwyczajny medycyny wewnętrznej
(kardiologia), Wydział Medyczny Uniwersytetu w Luizjanie, Nowy Orlean
Schorzenia układu sercowo-naczyniowego takie jak kardiomiopatia wywołana chemioterapią czy zaburzenia czynności mięśnia sercowego u pacjentów onkologicznych wiążą się z problemami, które mogą utrzymywać się nawet latami po zakończeniu leczenia onkologicznego.
Ocena kardiologiczna takich pacjentów pod kątem uszkodzeń serca zwiększa szanse na wprowadzenie leczenia onkologicznego z uwzględnieniem kardioprotekcji.
Dr. Teresa López Fernández
Kierownik pracowni diagnostyki obrazowej serca i kardioonkologii,
Szpital Uniwersytecki La Paz, Madryt, Hiszpania
Gdy COVID-19 zaczął rozprzestrzeniać się na całym świecie, lekarze starali się zrozumieć skutki zakażenia wirusem oraz opracować i rozpropagować metody diagnostyki i opieki, dostosowując je w miarę pojawiania się nowych opracowań naukowych. Na wczesnym etapie leczenia choroby skupiano się na jej wpływie na pracę płuc, ale wraz z upływem czasu stało się jasne, że skutki choroby są widoczne również w sercu.
Inteligentne techniki diagnostyczne pomagają w ocenie i zrozumieniu skutków zakażenia wirusem dla serca zarówno w stanie ostrym, jak i po przebyciu choroby.
Dr. Roberto Lang kierownik pracowni nieinwazyjnej diagnostyki obrazowej serca, Uniwersytet w Chicago
Prof. Sebastian Kelle
profesor w instytucie diagnostyki MR serca, kierownik pracowni diagnostyki MR serca / dyrektor MRI Core Lab w German Heart Center, Berlin & Szpital Uniwersytecki Charité, Berlin
Badania ultrasonograficzne układu krążenia
Przeznaczone dla kardiologów.
Gwarantujące pacjentom pewność diagnostyczną.
Ultrasonografia w kardioonkologii
Wykorzystywanie ultrasonografii w leczeniu i diagnostyce kardiotoksyczności.
You are about to visit a Philips global content page
ContinueStrona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.
Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?