Zaprojektowana do tworzenia, przetwarzania i przesyłania cyfrowych obrazów RTG stacja akwizycyjna Eleva jest rozwiązaniem do automatycznego sterowania ustawieniami parametrów związanymi z badaniem i pacjentem we wszystkich systemach radiografii i fluoroskopii naszej marki.
Nasze systemy DigitalDiagnost C90 oraz CombiDignost R90 są pierwszymi systemami firmy Philips, które wyposażono w innowacyjną, nagradzaną głowicę lampy Eleva z intuicyjnym i łatwym w obsłudze dotykowym interfejsem użytkownika umożliwiającym sprawdzanie i zmianę najważniejszych parametrów obrazowania z poziomu lampy. Po wybraniu w sali badań następnej projekcji badania jej podgląd można zobaczyć na ekranie na lampie.
Głowica lampy Eleva jest wyposażona w ekran dotykowy i kamerę przekazującą obraz w czasie rzeczywistym, co pozwala na sterowanie ustawieniami lampy bez wychodzenia z sali badań. Zapewniająca czytelny widok obszaru kolimacji kamera do transmisji obrazu w czasie rzeczywistym pomaga w układaniu pacjenta, pozwalając uniknąć potencjalnych błędów dotyczących nieprecyzyjnych ustawień kolimacji, np. w przypadku pacjentów otyłych, i ograniczyć konieczność czasochłonnego powtarzania badań i zbędnego narażania pacjenta na kolejną dawkę promieniowania. Korzystanie z panelu dotykowego Eleva pozwala na skrócenie czasu przeprowadzania badań o 28 sekund na badanie*.
Ponieważ 67,5%** powtórzeń badania w radiografii wynika z niewłaściwego ułożenia pacjenta, w kolimatorze zintegowano kamerę do transmisji obrazu w czasie rzeczywistym, oraz zastosowano panel dotykowy Eleva, co pozwoliło rozwiązać ten problem. Dzięki temu, że obraz z kamery do rejestracji obrazu w czasie rzeczywistym jest również wyświetlany na konsoli roboczej, prawidłowe ułożenie pacjenta przed akwizycją obrazu można również potwierdzić na konsoli. 94% użytkowników uważa, że dostępne na stacji akwizycyjnej obrazy na żywo z kamery pomagają uniknąć konieczności powtórzenia badania*.
75% użytkowników uważa, że dzięki panelowi dotykowemu Eleva mogą poświęcić więcej czasu swoim pacjentom*.
*Potwierdzone przez lekarzy w środowisku rozwoju produktów firmy Philips.
**Little, K.J. i wsp. (2016) Unified Database for Rejected Image Analysis Across Multiple Vendors in Radiography, Journal of the American College of Radiology, 14(2), 208–216.
Obejrzyj przebieg kolimacji wykonywanej z pomocą kamery przekazującej obraz na żywo z poziomu głowicy lampy Eleva.
Dowiedz się więcej o korzyściach, jakie zapewnia głowica lampy Eleva z kamerą przekazującą obraz na żywo i ekranem dotykowym
Dowiedz się więcej o narzędziu Philips Simple Ranger dostępnym w interfejsie użytkownika Eleva i korzyściach, jakie może zapewnić Twojej praktyce.
Zobacz, w jaki sposób zalety przebiegu pracy Eleva mogą zostać wykorzystane we wszystkich systemach radiografii firmy Philips
Interfejs użytkownika stacji akwizycyjnej Eleva można dopasować do własnego sposobu pracy zapewniającego sprawne diagnozowanie pacjentów. Dostosowując i automatyzując proces obrazowania, można zoptymalizować badania pacjentów praktycznie z każdej kategorii, od noworodków po otyłe osoby dorosłe. Jeszcze większą efektywność pracowni pomaga osiągnąć w pełni zautomatyzowany przebieg pracy.
Stację akwizycyjną Eleva można dopasować do własnego sposobu pracy zapewniającego sprawne diagnozowanie pacjentów. Dostosowując i automatyzując proces obrazowania, można zoptymalizować badania pacjentów praktycznie z każdej kategorii, od noworodków po otyłe osoby dorosłe i osiągnąć jeszcze większą efektywność pracowni.
Wszystkie funkcje generatora są w pełni zintegrowane ze stacją akwizycyjną Eleva, co pozwala oszczędzić miejsce i czas. Parametry ekspozycji można łatwo dostosować — wystarczy wybrać i zastosować wstępne ustawienia na stacji Eleva, aby usprawnić przebieg pracy.
Platformę Eleva wyposażono w interfejs wspólny dla wszystkich systemów radiograficznych z naszej oferty. Do użytkownika należy decyzja kiedy, gdzie i jak pracować, czy to w systemie CR, DR, czy RF. Warto skorzystać z zalet elastycznego grupowania różnych trybów obrazowania RTG, które umożliwiają jednoczesne rozpoczęcie nawet kilku badań różnymi metodami obrazowania.
Aby uzyskać obraz po ekspozycji, na ekranie dotykowym stacji akwizycyjnej Eleva wystarczy wykonać tylko trzy proste czynności. Krok 1: Wybór pacjenta Wszystkie obrazy i dane są przesyłane do szpitalnych systemów, np. RIS/PACS oraz do systemów archiwizacji w formacie DICOM. Intuicyjny interfejs użytkownika skraca również czas potrzebny na przeszkolenie użytkowników.
Krok 2: Wykonanie badania
Krok 3: Zakończenie badania
Każda wersja stacji akwizycyjnej Eleva zapewnia integrację z naszymi najnowszymi technologiami, takimi jak SkyFlow Plus (poprawa kontrastu w przypadku badań klatki piersiowej bez użycia kratki przeciwrozproszeniowej), bezprzewodowe przenośne detektory SkyPlate, moduł geometrii podwieszany pod sufitem (z opcjonalną motoryzacją), system operacyjny Windows 10 oraz zapis w standardzie DICOM na płycie DVD. Każda aktualizacja rozszerza możliwości użytkownika.
Interfejs użytkownika stacji akwizycyjnej Eleva zapewnia dostęp do wszystkich narzędzi i elementów sterujących umożliwiających efektywne przeprowadzanie badań. Ta łatwa w obsłudze, intuicyjna platforma pozwala w istotny sposób usprawnić pracę pracowni diagnostyki, między innymi dzięki ujednoliconemu interfejsowi użytkownika, wspólnego dla wszystkich systemów radiografii dostępnych w naszej ofercie. • Ustawienia ekspozycji i fluoroskopii do regulacji poziomów dawek RTG • Parametry do przetwarzania wstępnego i post-processingu • Ustawienia geometrii • Ograniczenie wiązki
Na podstawie normy IEC 62494-1 dotyczącej „wskaźnika ekspozycji w cyfrowych systemach obrazowania rentgenowskiego”, która określa ujednoliconą metodę generowania wartości wskaźnika ekspozycji, wymagane jest od użytkowników wprowadzanie docelowej wartości wskaźnika ekspozycji (EI_T). Daje to możliwość określenia poziomu szumu, który jest pod względem diagnostycznym odpowiedni dla danego badania, i ustalenia wartości wskaźnika odchylenia (DI), która stanowi dla użytkownika informację zwrotną dotyczącą techniki i jakości obrazu w oparciu o stosunek sygnału do szumu. Są to istotne wartości, które informują, czy uzyskano obrazy optymalnej jakości przy niskiej dawce. Wskaźniki EI i DI nie wskazują bezpośrednio na dawkę przyjmowaną przez pacjenta. „Oczekiwana wartość wskaźnika ekspozycji przy prawidłowym naświetlaniu receptora obrazu”* „Może zależeć od rodzaju detektora, rodzaju badania, od pytania diagnostycznego…”* *Źródło: IEC 62492-1 (International Electrotechnical Commission)
Oprogramowanie Philips Bone Suppression** pomaga usunąć struktury kostne z obrazów klatki piersiowej w celu uzyskania niezakłóconego, czytelniejszego widoku tkanki miękkiej, który może ułatwić dokładną interpretację obrazu. Jako część platformy Eleva firmy Philips oprogramowanie Bone Suppression jest zintegrowane z regularnym przebiegiem pracy w systemie. **Technologia ClearRead Bone Suppression firmy Riverain Technologies.
You are about to visit a Philips global content page
ContinueStrona przeznaczona wyłącznie dla osób, które stosują wyroby medyczne jako profesjonaliści, w tym osób wykonujących zawody medyczne, osób działających na rzecz podmiotów ochrony zdrowia lub podmiotów prowadzących obrót wyrobami medycznymi w charakterze profesjonalnym.
Czy jesteś osobą spełniającą powyższe kryteria?